Herní PC - 29 000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Plash 8. 3. 2015 20:15

Zdravím všechny,

jak to tak vypadá, tak přišla řada i na mě s výměnou cca 6 let starého železa. Po přečtění x topicu jsem dal dohromady sestavu, u které bych poprosil o schválení nebo o případné připomínky. Košík je zde:

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2 ... DO012D4601

POŽADAVEK (NE)HLUČNOSTI: je mi to úplně jedno, klidně ať hučí jako vysavač.
ÚČEL POŘÍZENÍ: hry ve FullHD (GTA 5, Witcher 3 atd atd),rád bych abych na PC nemusel zase třeba tak 5 - 6 let sáhnout, nějaká ta kancelář.
FINANČNÍ LIMIT: už tak je to dost drahý, byl bych radši, kdyby se třeba dalo někde ještě ušetřit, ale bez vlivu na výkon.
OPERAČNÍ SYSTEM: mám vlastní, W7.
SESTAVÍTE SI PC SAMI? ano, zkusím to, snad to nebude tak těžký. :)
BUDETE TAKTOVAT? nejspíš ne, nemám s tím zkušenosti.
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKŘÍŇ? součástí sestavy je i monitor, který jsem taky vybral po přečtení různých témat a v cenové hladině do 4K jde dle mého o nejlepší volbu. Pokud se mýlím, tak prosím také o návrh lepšího monitoru.

Předem díky!
Plash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matysek 8. 3. 2015 21:08

Takovy dektop neni mozne postavit, protoze bys musel znat budoucnost a znalost budoucnosti znamena stat se jejim veznem. Dale musis vymyslet nestarnouci HW, ktery pujde s dobou (nove engine prichazi) a jeste se modlit, aby zase nekdo nevymyslel novy UberSampling a vydlabl se na optimalizace (managorske chrochtani blahem). V opacnem pripade budes GPU menit 2 - 3y cyklem a koupis si K variantu nejmene Core i5 + OC.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Plash 8. 3. 2015 21:13

tak pokud budu gpu menit 2 - 3y cyklem, jak pises, tak je ta gtx970 zbytecna ... bude lepsi vzit radsi teda gtx 960, ktera je sice slaba, ale na to full hd by teoreticky mela stacit a nebude tolik mrzet ji za 3 roky vymenit? Vono zase kdyz chci dat takovy penize za pc, tak bych rad neco slusnyho :) S tim taktovanim - vazne nejsem zadnej odbornik a nez aby to shorelo, tak se do toho radsi poustet nebudu :)
Plash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 3. 2015 21:49

Pokud nejsi odbornik, sver stavbu a odladeni nekomu, kdo odbornik je. ;) Vykonovy zisk za to rozhodne stoji.

- - -

Co se sestavy tyce, mas hodne, hodne napjaty budget. Presto jsem zkusil sestavu s i5k + R9 280. V ramci cyklu upgradu graficke karty jde o nejvyhodnejsi aktualni volbu. Diky tomu jsem se vesel i vcetne SSD.

- - -

28.968,- Kc

Tento navrh PREDEM POCITA S TAKTOVANIM procesoru i graficke karty. Diky tomu lze dosahnout cca 20% NARUSTU VYKONU, coz rozhodne neni k zahozeni. Lze se jinym slovem receno dostat nad vykon GTX770 + Core i7, coz je za ty penize fajn.

BTW: Pokud bys nepohrdnul, mohu Ti nabidnout svou osobni peci, tzn. sluzby ohledem sestaveni a odladeni. (Pokud bys chtel vedet vic => soukroma zprava.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Mefistofanes 9. 3. 2015 04:26

V té tvé sestavě bych změnil ramky kineczek, bez chladiče s cl11 to se do herního pc moc nehodí https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400821Y51SR2D1F tyhle by té sestavě seděli daleko líp a 200 Kč navíc není zas taková pálka.
Mefistofanes
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 9. 3. 2015 09:45

Nechápu reálný důvod. A zrovna ještě u her, tzn. apliakce, které nejsou paměťově moc náročné.
Ale jestli chceš ty 2W chladit...
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 3. 2015 11:37

Staci si projit libovolnou, opravdu staci jednu jedinou, srovnavaci recenzi pameti, aby clovek mel jasno. 0% rozdil ve hrach, jediny rozdil to udela v penezence.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Matysek 9. 3. 2015 11:41

Vypada to dobre, managor si muze poridit kolegu a vypada to proste dobre. Koho zajima, ze je to k nicemu a jen to prekazi? Nikoho, vypada to totiz dobre.

Soupni tam neprekazejici rozumne pameti jako Crucial Ballistix (2x4/8GB 1600MHz CL9 1.5V) a nic jineho neni potreba. Na rozdil od Corsair a dalsich jim nekolisa kvalita a vlastnosti pouzitych chipu. Posledni a mozna jediny sveho druhu byl Mac Pro, kde teplota pameti byla extremni. Uz tam mizerny airflow by ten kus hlinikoveho baznechtu s lebkou a plameny, jeste zhorsil. Desing a hlavne nemyslet.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Mefistofanes 9. 3. 2015 18:02

Matysek píše:Vypada to dobre, managor si muze poridit kolegu a vypada to proste dobre. Koho zajima, ze je to k nicemu a jen to prekazi? Nikoho, vypada to totiz dobre.

Soupni tam neprekazejici rozumne pameti jako Crucial Ballistix (2x4/8GB 1600MHz CL9 1.5V) a nic jineho neni potreba. Na rozdil od Corsair a dalsich jim nekolisa kvalita a vlastnosti pouzitych chipu. Posledni a mozna jediny sveho druhu byl Mac Pro, kde teplota pameti byla extremni. Uz tam mizerny airflow by ten kus hlinikoveho baznechtu s lebkou a plameny, jeste zhorsil. Desing a hlavne nemyslet.

Lol ramka s low profile chladičem překáží prosím čemu? Vejde se ti nad to libovolný chladič, bráno tvým pohledem tak by nejvíc překážel právě onen chladič cpu. Jinak co se týče pamětí Corsair, používám je ve svých počítačích i sestavách co dělám pro kamarády a přátele a že by byly problémy s kvalitou jsem nezaznamenal, pravda v naprosté většině používám do sestav řadu Dominator, ale ani s nižšími řadami jsem neměl za poslední roky problémy.
Mefistofanes
Junior

Odeslat příspěvekod Plash 9. 3. 2015 18:33

Děkuju za diskuzi, ale přece jen se zeptám ... ta sestava, co jsem postoval já, je špatná? (pokud vezmete do úvahy, že nebudu taktovat) Je mi jasné, že např. za 5 let už ta GTX970 nepustí všechno na ultra ve FHD, ale s tím se počítá, tudíž měnit kartu každý 3 roky určitě nebudu a spokojím se holt s tím, že už to bude 5 let starý PC a nebudu očekávat zázraky. Je poskládaná z jiných doporučujících postů, jen snad skřín je tam levnější. Osobně jsem čekal jednoznačnou odpověď: "V pohodě, kupuj" :) Chápu, že v ní není ssd, ale ten sem nikdy neměl a dokoupil by se třeba až časem. Dnes mám Dual Core E5200, 4gb ram a 9600GT 512MB, takže to bude určitě ohromnej skok dopředu :)
Plash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mople71 9. 3. 2015 19:19

Nic špatného na ní nevidím (kromě osobních preferencí)...

Každopádně Kinova bude mnohem lépe upgradovatelná. ;)
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 3. 2015 19:20

Bez SSD bych pocitac nad 20k nekoupil.

Co se tyce diskuze o pameti, musim bohuzel rict, ze diskutujici Mefistofanes je malicko mimo. Abych vsak byl objektivni, na Alfe dnes v poledne zlevnil Crucial Sport 1600/CL9, jsou to aktualne nejlevnejsi DDR3 s 8GB.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Plash 9. 3. 2015 19:29

mople71: díky, mám právě i nejspíš trochu problém s ATI, myslím si, že Nvidia je lepší :), btw "mnohem lépe upgradovatelná" je snad jen díky lepší základní desce nebo se mýlím?

KineCZek: chápu, že pc s ssd je ještě úplně někde jinde, ale momentálně radši koupím herní výkon než "kancelářský". Je nějaký velký rozdíl u těch pamětí mezi CL9 a CL11? Vyměnil jsem totiž ty Kingston z mojí sestavy, za ty který zlevnily, jak jsi psal.
Naposledy upravil Plash dne 9. 3. 2015 21:41, celkově upraveno 1
Plash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mople71 9. 3. 2015 19:33

Ten "kancelářský" výkon rozjede všechny nejnovější hry na ultra... ;)
A za 2 roky si pořád ještě zahraješ slušně.

Lepší upgradeovatelností jsem myslel lepší CPU, zdroj, case a možná ještě něco.

Mezi paměti je rozdíl tak 3% výkonu.
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Plash 9. 3. 2015 19:36

no tím "kancelářským" výkonem jsem myslel opravdu jen to SSD :) No ale ty myslíš upgradovatelnost = taktovatelnost. Pokud bych měnil starý kus za nový kus, tak ty desky vyjdou cca na stejno ne?
Plash
Kolemjdoucí

Další stránka