Kancelářské PC do 7000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Hornster 25. 4. 2015 15:14

Čau, potřeboval bych sestavit kancelářské PC do zhruba 7000 Kč (MAX - čím méně tím lépe)

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI upně jedno
UCEL PORIZENI SESTAVY kancelář (word, excel, ...), filmy, internet
FINANCNI LIMIT max 7 000 Kč
OPERACNI SYSTEM Mám Win 8.1 - potom 10
SESTAVITE SI PC SAMI? ano - taktovat se nebude

ostatní periferie mám

zde je to co jsem vybral, tak bych chtěl slyšet Váš názor na to ;)

Eurocase MC X202
    Intel Pentium G3240
    Kingston 4GB 1600MHz CL11
    Kingston SSDNow V300 120GB (SV300S37A/120G)
    MSI H81M-P33
    Seasonic (Energy knight) SS-350ET 350W 80Plus Bronze

Obrázek
Hornster
Junior

Odeslat příspěvekod simonamuncier 25. 4. 2015 15:45

Dobrej Den :-)

Možná by tomu slušelo HDMI...
Vůbec to není špatné. Předpokládám, že RAM je 2x 2GB .. Dualchanel.
SSD to jistě nakopne...
Na SOHO plně dostačující..

Jen popřát hodně štěstí
U stavění pozor na statickou elektriku! Vim, že to asi možná každý ví ale... :-D :D
simonamuncier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 4. 2015 15:47

viewtopic.php?t=1131316&all=1

Poku jdes po cene, pak klasika klidne za 5k. Kancelar + filmy + youtube to zvladne, HDMI tam je, SSD muzes dat dle libosti vetsi.

A nebo sedmickovou DS ... netreba vymyslet kolo.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Hornster 25. 4. 2015 17:41

simonamuncier: nn neni to dualchanel, počítám totiž s tím, že se do budoucna kdyžtak dokoupí dalších 4GB

KineCZek: dík za odkaz, už jsem na něj, ale koukal a ten do 5k má zhruba poloviční výkon oproti tomu co sem sestavil - plus také mám radši klasické mini/middle towery, protože pokud se za 5 let rozhodne pro upgrade, tak se většinou vymění jen základka procesor a RAM - SSD, zdroj (pokud vydrží) a bedna mohou zůstat
- HDMI je dobré, ale monitor co k tomu budou připojovat je VGA, takže potřebuji něco co bude umět VGA DVI (redukce stojí cca 650kč)

- sestava za 7,5k je prakticky to co jsem sestavil, ale s tím rozdílem, že moje je trochu výkonnejší (zhruba 10% FTW :D), ale zase nemá 500GB disk, ale 120GB bohatě na základní používání stačí

samozřejmě není potřeba vymýšlet kolo - ale modifikovat kolo, tak aby mělo vhodnější a lepší parametry cenu má ;)
Hornster
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 4. 2015 17:46

No, pismenka ve Wordu Ti tam rychleji skakat nebudou. 1037u na cokoliv kancelarskeho pohodlne staci, vyzkouseno. Pokud ma SSD a dostatek RAM, nic vykonnejsiho nepotrebujes.

V300 neni zrovna etalonem lepsiho parametru, nybrz spise hnedeho parametru. A to rikam, a to mi ver, velmi, opravdu velmi diplomaticky. O EuroCase towerech nemluve. ITX od EC klidne - ta je tak mala, ze ty slabe plechy nicemu nevadi. Ale cokoliv vetsiho uz ne.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Hornster 25. 4. 2015 17:47

jj na tom se shodneme, taky sem proti tomu protestoval, ale bedna se jim líbí a přes to nejde vlak :D
Hornster
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 4. 2015 17:49

Jeste jsem to editnul. S tim SSD neco udelej. Ja bych vzal bud Blaze, nebo SP920, nebo MX100.

PS: Za ten procesor bych penize taky nevyhazoval. Rozdil poznas tak v procesorovem benchmarku, ale nikde jinde (bavim se stale o office) ne-e.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Hornster 25. 4. 2015 17:55

dík, přehodím to na ten Blaze - s tím procesorem sem na vážkách, rozdíl je malý, ale cenově je to taky cca asi jen 400
Hornster
Junior

Odeslat příspěvekod neoras 25. 4. 2015 19:53

Nevím, co řešíš. DS za 7500,- není co vytknout. V tvém podání to je/bude jen horší/zbytečně vyhozené peníze.
neoras
Junior