Herné PC do 30k Kč LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod ferar360 8. 5. 2015 20:03

Dobrý deň,
rád by som si nechal zložiť herné PC a bol mi odporučený zoznam komponentov. Budem si tie komponenty kupovať z alza.sk, lebo tam to mám bez DPH.

Hlučnosť: LN alebo ULN, podľa ceny
Účel: 80% hry, 10% grafika, 5% strihanie videa a 5% ostatné veci
Finančný limit: do 30 000 Kč alebo 1050 euro
Operačný systém: Linux Ubuntu
Vlastné zostavenie: radšej nie
Taktovanie: tak isto nie
Monitor a jeho rozlíšenie: mimo rozpočtu 24 palcov a FHD
Holá skrina: rovnako periférie mimo rozpočtu, Logitech s podporou Unified

Ešte mám 3 položky, ktoré som nenašiel na Alze.

Thermalright Macho HR-02 Rev.B 55,00 €/1 507 Kč
Be quiet! Be quiet Pure Power L8 500W 80+ Bronze BN223 59,20 €/1 622 Kč
2x Scythe SY1225SL12L Slip Stream 120 mm 15,40 €/422 Kč

Nákup z Alzy je v hodnote 885,40 €/24 269 Kč

Nákupný košík   Alza.sk.jpg

Ja by som vás chcel poprosiť o radu, či je to kompatibilná zostava či tie komponenty nie sú nevýhodná kúpa. Poprípade nejdú niektoré komponenty vymeniť za iné v podobnej cene s asi lepšími parametrami, napr. ASUS GTX750TI-OC-2GD5 za ASUS R7265-DC2-2GD5. AMDATI má sice menej MHz ale 256 bitovú zbernicu, vraj je to lepšie. A možno sa oplatí ta AMDATI kvôli Mantle a do budúcnosti DX 12.

Na monitor mám vyčlenenú samostatnú čiastku. Vybral som si 24 palcov ASUS VS247NR alebo keby ste mi odporučili niečo iné, budem vďačný. Ten monitor by mi stačil na domáce hranie, grafiku a pozeranie filmov. Nič vážne, nie som profesionálny grafik ani hráč. Potreboval by som niečo do 100 euro/2 741 Kč. Najlepšie na Alze ale keby nie, tak ja si to najdem v SK obchodoch.

Periférie chcem kombo Logitech s prijímačom s podporou Unified, aby keď mi odíde myš alebo klávesnica, nemusel strkať do PC ďalší prijímač. Vybral som si Logitech Wireless Combo MK330 CZ. Alebo keby niečo iné do 30 euro/822 Kč od Logitech. Vlastnosti Unified, tichá klávesnica a väčšia myš. Veľkosť, keby pomohlo, tak ako Microsoft Wireless 2000. V Alze alebo inde ale asi inde, lebo v Alze majú malú ponuku. Na kombo ide samostatná čiastka.

Ďakujem za rady a dúfam, že som na nič nezabudol.
ferar360
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 5. 2015 21:42

Kdo Ti tohle proboha doporucoval? Jako na karty a hledani min to ujde, na deset let stare hry typu Counterstrike taky, ale to je tak asi vsechno.

Zaroven to co mas ve vyberu je MNOHEM HLUCNEJSI, nez klasicke sestavy z fora. Proto se s nejakym LN vubec nezatezuji.

30.319,- Kc

MK330, lepe MK520, jeste lepe MK710, pokud sezenes.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod ferar360 9. 5. 2015 07:59

Ďakujem, vyzerá to zaujímavo ale mám k tomu niekoľko výhrad.

- nie som hardcore hráč, stačí mi tá horšia grafická karta, ktorú som si vybral predtým, síce Zaklínača by som bral ale stačilo by mi ho hrať aj na stredných detailoch
- chcem 2TB HD a veľký SSD disk
- nejakú napalovačku potrebujem, mám CD a DVD ktoré chcem pozerať, takže Blu-ray
- skriňa musí na na prednom panely iba USB 3.0 vstupy
- aký je problém s výberom základnej dosky, nepotrebujem staré pripojenia: PS2, D-Sub a USB 2.0

P.S. človek, ktorý mi navrhol zoznam je iba pokročilý užívatel, takže buďte prosím tolerantný, ďakujem
ferar360
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 5. 2015 08:28

750Ti vidim tak na 1366x768 na nizke detaily. Jen abys pak nerikal, ze jsi nebyl varovan a mel byt varovan.

HDD + SSD neni problem. Ackoliv 512GB SSD precijen patri do stroju s ponekud jinym budgetem, nez je mrzych 30k.

BDcka se nikdy uz nerozsiri. Na trhu jsou 10let, mozna dele ... a nic. Oknem vyhozene penize, ale Tva volba. Nepotrebujes, nybrz chces neco, co nepouzijes - ale dam to tam, in fact co je mi po tom. Moje penize to nastesti. nejsou.

Pozadavek na "pouze 3.0" nechapu, in fact si zbytecne vyradis z vyberu spoustu kvalitnich skrini. Opet se podridim, muj stroj to neni.

U desky je problemu vicero, pocet USB portu je az to uplne posledni kriterium k vyberu. Navic abych splnil vyse uvedene "pozadavky", na desce /i procesoru ... i grafice - zakladech "HERNOSTI" pocitace) musim setrit a jit niz, nez by si titulek vlakna zaslouzil. Ale musim, protoze nejsem Harry Potter, ale obycejny clovek. Tzn zazraky nedovedu.

30.444,- Kc ... aneb kdo chce kam ...

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod ferar360 9. 5. 2015 09:09

Ok, som pripravený zmeniť niektore veci.

- mením SSD na 250GB
- ohľadom základnej dosky sme sa trochu nepochopili, ja nepotrebujem viac USB 2.0 vstupov
- to tak nemôžete tvrdiť ohľadne BD, veď ma nepoznáte, neviete aké mám zámery

Tá karta v prvom návrhu je príliš drahá pre mňa, veď jej cena je jedna tretina vyčlenenej ceny. Tá 960 je akurát vhodná.

Neodporučíte mi iný vetrák, lebo na Alze majú posledné 2 kusy. Alebo keď je to podľa vás dobrá kúpa tak ja sa v Alze opýtam na dostupnosť ďalších kusov, či objednám z iných obchodov,

Nemusím mať za každú cenu LN/ULN, proste mi stačí kompromis. Keby som chcel konsenzus, tak to potrebujem vyšší rozpočet ale to ja nemám.

32.000,- Kc
ferar360
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 5. 2015 09:26

Ohledem BD mohu tvrdit, ze se neprosadi. Zbytek je domnenka, uznavam. Ovsem v dobe digitalni distribuce (a prichazejiciho Netflixu) moc potencialu pro BD jednoduse nevidim.

Mohu nabidnout treba F12, nebo F12 PWM, ale ty jsou oba hlucnejsi. LOW SPEED verzi nikdo jiny, nez Alfa (afaik) neprodava.

BTW: LN to neni, "jen" klasicka sestava, ovsem hlucne to nijak zvlast nebude.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 5. 2015 09:30

Herní PC -> 1/3 "by měla tvořit" herní GK.... Tak to prostě chodí.

A chceš nebo nechceš (U)LN ?

Neznáme tvé záměry, to je fakt, ale pak se taky horkotěžko radí....
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod ferar360 9. 5. 2015 10:08

Tak ja neviem, som si myslel, že som dostatočne popísal svoje zámery. Chcem si zahrať nové hry (Zaklínač 3 , GTA 5, Far Cry 4) na stredné detaily vo FHD. A PC má byť, laicky povedané, tiché. Win 10 si neskôr dokúpim na GTA 5 a FC 4.

Napíšem to jednoducho, nevyznám sa v tom. Tento PC je mojím tretím v živote a ostatné 2 PCboli riešené mimo mna.

KineCZek: Zvyšné 2 vetráky si zoženiem inde. Keď sa to nezhoduje s požiadavkami na ULN, tak stačí aj LN alebo classic.

Python.p: Tak som sa pokúsil lepšie popísať zámery. Som v tomto ohľade začiatočník. Mal by to byť kompromis medzi herné PC a pracovné.

Ja som vedel, že som na niečo zabudol. Prosím, tolerujte ma, nemám skúsenosti.
ferar360
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 5. 2015 10:14

Na sestave s 960 si zahrajes GTA5 na medium/high. Zaklinac 3 nevim, tam narocnost uvidime az hra vyjde.

KineCZek

Odeslat příspěvekod ferar360 9. 5. 2015 10:18

Nerozumiem. Na medium/high si zahrám alebo nezahrám? To "ne" mám považovať za preklep?
ferar360
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 5. 2015 10:20

Nejspíš překlep. Podívej se na web a pohledej recenze.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod ferar360 9. 5. 2015 10:28

Tak iba preklep. Som si pozrel videa a články, na i7 a podobnej 960 ide GTA 5 na high/ultra detaily v 60fps priemerne.

Tak asi to môžeme uzatvoriť, že si tie veci v pondelok kúpim a nechám niekde zložiť. Ale poprípade pokiaľ je niečo nejasné tak sa pokúsim objasniť. Do pondelka som otvorený návrhom na LN alebo classic. A ďakujem, že máte so mnou trpezlivosť, s amatérom.

Som sa rozhodol, že ustúpim v požiadavke na 2x USB 3.0 na prednom panely a vybral som si Case Fractal Design CORE 2300. Ale našiel som Fractal Design CORE 3300, ktorá má 2x USB 3.0, síce na Alze som našiel, že má niektoré parametre nevhodné. Je dobrá kúpa 2300 alebo môžem si vybrať 3300?

Vraj Corsair Carbide Series 200R Compact PC Case, USB 3.0 nie je vhodná skriňa, lebo vibruje.

tak tu je moja finálna konfigurácia
31 719,- Kč

Vďaka za to KineCZek a Python.p. Ďakujem.
ferar360
Junior