Internet, multimedia do 12 000 tis.

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod kofola2 16. 5. 2015 10:17

Ahoj chtěl jsem s váma prokonzultovat sestavu. Sestava bude používána hlavně na přehrávání multimedií a internet.

Rozpočet: mám nastavený na max. 12 tis (ideálně 11)
Operační systém: nepotřebuji mám vlastní
Ostatní periferie: mám také
Základní desku už mám je to Z97 formát ATX
+ bych to viděl takhle:

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2 ... FT012LDZ01 (tedy G3258, zdroj be quiet! Straight Power 10 400W, a paměť Kingston Fury 4GB)

+ 3TB HDD Toshiba desktop z CZC

a Case Silverstone jen ještě nevím jaký chci aby měl minimálně 1 šachtu na DVD mechaniku a 5 možností na umístění 3,5, takže takové HTPC. Nebo máte jiné nápady, myslím si že i3 se stále neoplatí do toho cpát, co vy na to?
kofola2
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 16. 5. 2015 13:40

Asi bych se nechal inspirovat DS 12K, vyházel co už mám a pak by se vidělo. viewtopic.php?p=7951821#p7951821
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod kofola2 16. 5. 2015 18:36

Ahoj díky za odpověď, je ten Spartan nutností a bude ten Corsair lepší volbou než zdroj be queit, protože jinač je to skoro stejné.

+ se chci zeptat čím nahradit ovladač iMon, protože se už bohužel neprodává, zda máte nějaký typ, chtěl bych to PC aspoň zapnout a vypnout za pomoci ovládače
kofola2
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 16. 5. 2015 20:37

Spartan je nutnost, pokud chceš, aby to bylo aspoň jakž-takž tiché. Pokud to nechceš slyšet ani trochu, tak stejně musíš přitlačit na SPC Fera 2 / ideálně SPC Grandis, nebo nějakou Noctuu DH-14/15.

Behemot tady někde dělal recenze na ty zdroje od Be Quiet! a prej nic moc... což celkově není ani ten Corsair - ale je to alespoň ověřený model. Pokud chceš něco lepšího, tak Seasonic X / Seasonic Platinum / Corsair RM.

K ovladačům moc neporadím, snad se ozve někdo jiný.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod kofola2 17. 5. 2015 10:40

Nevíte někdo zda se u nás dá sehnat flirc, nebo jediná možnost je doprava z USA?, protože iMon už se neprodává, rád bych něco co bude alespoň fungovat na zapnutí a vypnutí PC přes ovladač. Díky
kofola2
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 17. 5. 2015 12:57

To už si z USA můžeš pořídit i ten tvůj iMon ... na eBay stále k sehnání: http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XiMon.TRS0&_nkw=iMon&_sacat=0
milsimr
Administrátor