PC pro architekta - ArchiCAD 18 a 19 - cena 25-30 tisíc

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod xschon04 25. 6. 2015 14:11

Dobrý den,
potřebuji nutně návrhy na sestavy PC pro jednoho architekta. Jeho hlavní prioritou je funkčnost programu ArchiCAD 18 a 19 http://www.graphisoft.com/support/system_requirements/AC19/. Má dva monitory o FULL HD rozlišení a chce provozovat 2x spuštěný ArchiCAD na obou monitorech. Tedy jedno okno na jednom monitoru a druhé na druhém monitoru. Prosím o návrh bez OS do 30000 a návrh s OS do 30000. Pokud by to bylo možné aby v sestavě disponovalo SSD a I7-4960K. Děkuji

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: Nemusí to být Boeing a nebo zase ULTRA LN
FINANCNI LIMIT: 25-30k s DPH
OPERACNI SYSTEM: Ano i ne viz. úvodní text
SESTAVITE SI PC SAMI: Ano
BUDETE TAKTOVAT: Ano, v budoucnu.
MONITOR + JEHO ROZLISENI: 2x EIZO 27" FULL HD
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN: Holou skříň
xschon04
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 6. 2015 14:29

Nutně ? jak moc nutný to je ? Stihnu dopít kafe :?: :!:
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod xschon04 25. 6. 2015 14:33

No jsem tu prvně a nevím jak rychle se tu odpovídá na příspěvky :) Známí na to spěchá celkem protože se mu rozbil jeho dosavadní PC. :)
xschon04
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 6. 2015 14:34

Tak pokud na to spěchá a nemůže bez toho pracovat tak ať si koupí hotovou sestavu s NBD.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod xschon04 25. 6. 2015 14:36

Chce si ji sestavit :) nebo nějaký návrh na dobrou pracovní sestavu ? S NBD. Momentálně používá svůj firemní notebook.
xschon04
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 6. 2015 14:38

Návrh bude, ale až bude čas, tenhle přístup se mi nelíbí.

Lenovo, Dell, HP, Fujitsu - všichni dělají WKS a všichni k nim mají NBD - nikdo to za tebe hledat nebude.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod xschon04 25. 6. 2015 14:41

Nechtěl jsem tě nějak urazit. A ani nechápu jak špatný je jako můj přístup? :) Jen jsem pořádal zde na fóru o návrh sestavy. A jen jsem zdůraznil že na to trošku spěchám, nic víc :). Neudělal jsem snad nic špatného, ne ? :) Samozřejmě že počkám na návrhy :)
xschon04
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neoras 25. 6. 2015 14:49

Python si asi myslí, že je tu sám. Už delší dobu moc nechápu smysl odpovědí typu "teď nemám čas, návrh bude zítra" (stejně mezitím odepíše 10 lidí). Peace.
neoras
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 6. 2015 14:58

Neoras: Ty seš mi ale vtipálek, jistě že tu nejsem sám, na návrhy je tu spousta lidí.

Musíš si taky uvědomit že napsat příspěvek a navrhnout sestavu je něco jiného, často píšu z mobilu, ale patlat se na mobilu z návrhem ? Děkuji neprosím. Ještě že jsem jedinej kdo to píše ;)

To že to nechápeš není můj problém.

29 505,-

i7k využije "jen" při renderech
Oproti tomu pořádnou GK využije při práci. časem tam jde dát ACE a utišit ji, takhle bude ŘVÁT

Smysluplně s i7k ... Nezbude na GK -> 30 588,-

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod xschon04 25. 6. 2015 15:19

Děkuji. Lze s tou první navrhovanou sestavou přetaktovat CPU? A nebude stačit tato GK nVidia Quadro K620? I tak děkuji moc jsi mi pomohl.
xschon04
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 6. 2015 15:21

NE nejde, není to taktovací procesor...

Bohužel jaká GK bude stačit nevím, to musíš vědet ty/on :) Jak často renderuje ?

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Matysek 25. 6. 2015 15:48

W4100 je silnejsi a levnejsi, jak Quadro K600 (tesne se drzi K2200 se stejnou cenou se nabizi silnejsi W5100) ... obzvlaste, kdyz tak zduraznujes funkcnost se bez Quadro/Firepro neobejdes, ale lepe by bylo koupit celou sestavu Dell Precision, HP Z230 nebo Fujitsu Celsius W530 - to se dostanes s Xeon E3-1241v3, 8GB RAM, 1TB + W4100/K620 na cenu +/- 29 - 31000 CZK s Win7/8.1 licenci a 3yNBD. Staci dokoupit SSD.

http://helpcenter.graphisoft.com/techno ... chicad-19/

SilentiumPC Brutus M25
SilentiumPC Supremo M2 550W
SilentiumPC Zephyr 120/PWM
SilentiumPC Fera2 HE1224
Seagate Constellation ES.3 1TB r1
Intel 530 120GB
Intel i5-4690k
Crucial Ballistix Sport 1600MHz CL9 16GB kit
MSI Z97 SLI Plus
Sapphire Firepro W4100 2GB DDR5
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod xschon04 25. 6. 2015 17:59

Děkuji, ještě dotaz zda tato http://www.czc.cz/hp-nvidia-quadro-k2200-4gb/161817/produkt grafická karta půjde jen v HP stanicích nebo i v sestaveném PC. Nemůžu to nikde najít :(
xschon04
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 6. 2015 18:05

Půjde i jinde, ale u PNY je možnost výměny toho kňučítka :)

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 6. 2015 18:16

K2200 vezmi určitě PNY a osadit Accelero. Mono postačí.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Další stránka