Herní PC + Strih videí a rendering - 40.000

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Mel0un 15. 8. 2015 20:09

Zdravím ve spolek,

Mám již 5 let starý počítač, kterému už díky dnešnímu trendu neustále se vyvíjejících her a aplikací dochází dech, a tak je na čase uvažovat o počítači novém. Potřeboval bych, prosím, poradit při sestavení nového kousku, :-).

POŽADAVEK HLUČNOSTI: Stačí mi Classic.

ÚČEL POŘÍZENÍ SESTAVY: No přibližně z 50% hry, 40% střih a rendering + streamování a zbytek kancl...

FINANČNÍ LIMIT:: limit je stanovený na 40.000, nicméně pokud to opravdu bude stát za to a bude k tomu pádný důvod, lze tento budget ještě o pár tisícovek zvýšit.

OPERAČNÍ SYSTÉM: Mám vlastní W7.

SESTAVENÍ PC: Počítač si postavím sám.

TAKTOVÁNÍ: Hned sice ne, ale do budoucna s taktováním určitě počítám.

MONITOR: Monitor si budu kupovat zvlášť, jsem zatím rozhodnutý pro: https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400000000002U41

PERIFERIE: Taktéž mám v plánu ale ne hned zatím nezahrnovat do ceny :).

Osobně bych toto téma ani nezakládal a vybral si z již předem navržených sestav od KineCZka, nicméně v daném sortimentu již je několik položek prodejcem vyřazeno a tak se raději zeptám :). Speciální požadavek by asi byl, aby daná sestava byla na platformě Intel/nvidia. Dosud jsem frčel na platformě AMD a chtěl bych zkusit změnu. Taktéž bych měl prosbu, aby v sestavě byl zahrnut min. 256 GB SSD a 2TB HDD. Taktéž trvám na opravdu zaručené kvalitě, ale s tím snad počítá každý :-).

Předem děkuji za tipy a rady :-).
Mel0un
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NwT17 15. 8. 2015 20:17

V čem se bude stříhat/renderovat, celkem dost důležité, kvůli tomu jestli Open CL/GL.

Jinak je vše OK, myšleno skrz pravidla. Chceš vyloženě velkou kvalitu, ale na tu nemáš rozpočet. 8-)

Např. jen PSU stojí 3.000,-Kč. Jen tak OT, tady na fóru NEDOSTANEŠ nikdy navrhnuto nic nekvaltního, pokud by se o to někdo pokusil, dostal by od ostatních kolegů přes prsty/uši.

Viz např. "kolega" Vrbik:
ale každý se učí a pro ilustraci to postačí. Vlákno zde.
Ignoruješ pravidla/mě, já ignoruji Tebe.
NwT17
Junior

Odeslat příspěvekod Mel0un 15. 8. 2015 20:43

Tak ohledně kvality mě je to jasné, nicméně v rámci možností a doporučení a zkušeností samozřejmě :-).

Ohledně renderování a stříhání, pracuji v Sony Vegas a Adobe After Effects, vyjímečně ještě ohledně fotek ve Photoshopu, ale to opravdu zřídka kdy.
Mel0un
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 8. 2015 21:29

Verze těch SW.

Zaručená kvalita? Hotová sestava se zárukou u výrobce :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Mel0un 16. 8. 2015 09:36

Tak ty verze:
Adobe after effect CS6
Sony Vegas 12.0 Pro 64bit
Adobe Photoshop CS6 Extended
W7 Ultimate 64 bit SP 1
Mel0un
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 8. 2015 11:07

Z verzi SW co udavas, je pro Tebe vyhodnejsi OpenCL. Z toho bych pri navrhu vychazel.

40.711,- Kc
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Mel0un 16. 8. 2015 14:07

Super, tak nějak jsem si to představoval, nečekal jsem, že se tam vejdou i dvě SSD :D... Předpokládám tedy, že v tomhle měřítku je GK od AMD teda lepší, jak protějšek?.
Mel0un
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 8. 2015 14:11

Obycejnejsi SSD je pro OS, Vector pak pro projekt. R9 390 opravdu afaik bude vyhodnejsi volba s ohledem na video. Zalezi, co delas vic. Pokud by to byl primarne herni PC, slo by uvazovat o 970, ktera je tissi, ma nizsi spotrebu...

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Mel0un 16. 8. 2015 14:20

No to už záleží čistě na úvaze a okolnostem, nicméně kdyby tam byla ta 970, jak velký vliv by to podle tebe mělo na videa oproti té R9 390ce? Kdyby to bylo minimální, tak s ohledem na spotřebu a tichost bych upřednostnil jí .-).
Mel0un
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 8. 2015 14:22

To uz je na Tobe, aby sis to pohledal. Ani ja nenosim v hlave vysledky ruznych karet v ruznych programech. Obecny prehled, co je lepsi kde, sice mam. Ale nikoliv stoprocentni.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Mel0un 16. 8. 2015 14:25

okey, chápu :-). Podívám se na srovnání těchto dvou karet a podle toho se rozhodnu, nicméně ostatní komponenty jsem si už dal do košíku a příští týden si je objednám. Každopádně díky za rady :-).
Mel0un
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 8. 2015 14:28

Rado se stalo...

BTW: Pokud bys nepohrdnul, mohu Ti nabidnout svou osobni peci, tzn. sluzby ohledem sestaveni a odladeni. (Pokud bys chtel vedet vic => soukroma zprava.)

KineCZek

Odeslat příspěvekod Matysek 16. 8. 2015 14:48

Na AE OpenGL, tam to bude znat .... exporty a convert pres OpeCL ve Vegas zase jednoznacne pro AMD. S Vegas 12 Pro si vyborne rozumi FX-83xx a je to znat.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert