HTPC, LN, 300 eur

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod dobrak800 5. 11. 2015 20:02

Čaute,

potrebujem poradiť s výberom HTPC:

1. Účel = pozeranie filmov na plazme FULL HD, prehrávanie 3D, podpora DTS, DD 5.1, FLAC atď.. (4k ma nezaujíma)
2. Finančný limit = 300 eur
3. Hlučnosť = LN. Ak by classic nebolo ako boeing, tak môže byť classic
4. Bez OS (budem mať vlastný Windows), bez periférií, bez monitoru
5. Počítač si zložím sám/prípadne si ho nechám zložiť
6. Nebudem taktovať.
7. Bedňa čo najmenšia, keďže nie je veľa priestoru :)

Alebo je výhodnejšie pre moje účely kúpiť niečo hotové (nejaké windows MINI PC)?
Ďakujem.
GIGABYTE EP35-DS3; INTEL Pentium Dual-Core E5200 @ 2,50 GHZ; Zdroj Enermax PRO82+ 425W ATX2.3, aktivní; ARCTIC Freezer 7 PRO; Sapphire AMD 7770 Vapor-X OC, 1GB DDR5; 4GB DDR2 800MHz PC6400 A-DATA Vitesta; WESTERN DIGITAL Caviar SE16 640GB; HP w2207h
dobrak800
Junior

Odeslat příspěvekod dupaljiri 7. 11. 2015 19:09

ahoj ja jsem si neco skladal nedavno,bednu necham na tobe,ja bral neco co bude mit jiz DO i s cidlem a zadarilo se(hlavne jsem to chtel at to vypada jak komponent. Myslim si ze v dnesni dobe je zbytecne to stavet na windows idealni je KODIbuntu. aspon ma zkusenost je super.z ceho budes poustet zvuk?
jinak me komponenty
J1900 - http://www.czc.cz/asrock-q1900dc-itx-in ... 20/produkt
pamet - https://www.alza.cz/search.htm?exps=KVR16LS11%2F8
HDD - https://www.alza.cz/kingston-ssd-30gb-s ... d=18852252
snad jsem te trosku ispiroval jinak proc jsem volil tuto desku? podpora DC napajeni
dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod iDejv 7. 11. 2015 20:14

Nejsem si jistý, ale mám pocit, že j1900 nepodporuje přehrávání 3D Bluray. Do vánoc plánuji taky stavět a určitě zvolím min. Pentium Skylake. Máš tam i rezervu pro 4K. Do tvého rozpočtu se to vleze :)

Jinak taky stojím za Windows, XBMC + externě Power DVD pro 3D a MPC-HC pro 2D. Vždy se to spouští přímo z XBMC, takže to není nijak rušivé ☺
iDejv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dupaljiri 7. 11. 2015 21:43

ono otazka zda chtel 3D BD kdyz chce co nejmensi a nejsem si jist zrovna zda ted vzit skylake protoze nema plnou podporu 4K
jinak bohuzel nemel jsem moznost vyzkouset 3D BD pouze jsem z kousel vytvorit imgage 3D BD a ten to prehraje
dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod iDejv 8. 11. 2015 13:55

Díky za info, na webu mají že to nepodporuje :) Pro mě plus, protože taky 4K zatím neřeším, ale zatím jsem nenašel žádný levnější procesor, který by oficiálně podporoval 3D BD ISO. Předpokládám, že máš 3D TV? Pokud ti to opravdu přehraje, tak je to fajn. Mohl by jsi mi prosím potvrdit, že to zvládne i HD audio (DTS-HD, True-HD)? A poslední věc ... Jaký k tomu máš DO? Díky moc.
iDejv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dupaljiri 8. 11. 2015 18:36

mam to ptopojene do reciveru pres HDMI a zatim jsem se nesetkal s zadnym videem kde bych neprehral zvuk i ty testovaci AV mam Marantz SR7005
Jinak ted jsem zkousel znova 3D BD ISO a musim se omlouvit,protoze Iso to prehraje,ale pouze jako 2D,jen jedno se mi podarilo prehrat jako 3D a to mnou vytvorene takze asi chyba u mne pri vytvoreni
p.s: jinak zkousel jsem to i na PC 3D BD iso a bohuzel to rozchodim jen v2D :-( myslim v KODI (HTPC kodi15.2 a na PC kodi16
dupaljiri
Junior