Zhodnocení sestavy

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod midlan6 3. 12. 2015 20:53

Ahoj, kamarád mě požádal o návrh sestavy. Zajímá mě názor dalších lidí.

http://www.czc.cz/178262,178937,130896, ... 74762/kody

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI neřešit
UCEL PORIZENI SESTAVY 100% hry
FINANCNI LIMIT 25k nebo méně
OPERACNI SYSTEM vlastní win10 64 bit, do ceny nezapočítávat
SESTAVITE SI PC SAMI? ano
BUDETE TAKTOVAT? ne
MONITOR + JEHO ROZLISENI? má FHD
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? jen skříň

Sestava je co nejvíce zacílena na poměr cena/výkon. Nic jiného neřešit prosím. Ještě tam skoro určitě přihodím chladič na CPU, případně můžete poradit nějaký s dobrým poměrem cena/výkon.
midlan6
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 12. 2015 21:02

Nemas pravdu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod alfah4ns 3. 12. 2015 21:18

s tim cena/vykon si nemyslim.
Haswell je levnejsi a vykon je skoro stejny, az bude nestihajici, novejsi platforma te nezachrani, i ta bude stara. 16gb vs 8 pri hrani nepoznas, takze to je blbost, ssd by slo levneji, atd, atd.
Nerikam, ze je to spatne, jen ze to urcite nejde pomerem cena/vykon, obzvlast pro hry, ani nahodou, mrhas penezma kde netreba a gpu samotna ti na vsechny tituly na max stacit nebude /resp.bez aa mozna pojede vetsina na high, ale ne vse/. Kukni na doporucene sestavy.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Kaulik 3. 12. 2015 21:38

25 726,- Kč ta grafika prostě bude znát v herním pc víc než ty ostatní komponenty.. DS25k vede.. dalo by se pár kaček ušetřit asi na úkor tichosti kdyby to bylo moc potřeba.. ale..
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod Radmen 3. 12. 2015 22:16

Haswell vyjde cena/výkon lépe. A když už se hnát do Skylake, tak se vším všudy (DDR4).
Radmen
Junior

Odeslat příspěvekod midlan6 3. 12. 2015 22:44

Pokud bychom chtěli ušetřit na CPU (a dostat se na stejnou cenu jako s haswellem) můžem tam dát i5 6500. výkon bude stejný a zachovají se výhody nové architektury. Ještě zvážíme.

16GB ram jsem nasadil ze zkušenosti, kdy se windows nechutně lagnou pokud dojde volná paměť. Teď s chromem, thunderbirdem a pár kravinama mi win7 64 bit mi ukazuje volnou paměť 7300MB. 8GB variantu ještě zvážíme.

SSD menší nechce, pokud existuje jiné spolehlivé MLC 256GB, sem s ním.

Osobně bych grafiku GTX970 nedával, když vram přesáhne 3,5GB začne stuttering, nebo pod win10 už je to lepší?

EDIT: DDR4 mají měřitelný vliv na výkon žádný, zato patřičná deska + paměti vyjdou cca na dvojnásobek
midlan6
Junior

Odeslat příspěvekod Timmy12 3. 12. 2015 23:00

Osobně bych grafiku GTX970 nedával, když vram přesáhne 3,5GB začne stuttering, nebo pod win10 už je to lepší?

970 s 3,5gb vram je sh!t, proto dám 960 s 2gb vram....
16gb ram bo 8gb už dnes nefrčí, ale ddr4 sou podezřelý, dáme radši trojky

DS za 25k je bezva, jestli opravdu potrebuje tolik ulozneho prostoru tak se hold nekde bude muset ušetřit

když skylake, tak s usb 3.1 a ddr4...
1)i5-3470 + Freezer i11, GIGABYTE H77M-D3H, MSI GTX 1060 6GB OC, 8GB DDR3
2)i5-3470 + Freezer 13, GIGABYTE H67A-D3H-B3, MSI GTX 1050 Ti 4GB OC, 8GB DDR3
3)T100TAM-DK014B
Timmy12
Junior

Odeslat příspěvekod midlan6 3. 12. 2015 23:35

Skylake není nositelem USB 3.1, mají ho i desky pro Haswell. Je realizováno obvodem na desce, ne v CPU. Bude možnost na DDR4 pak přejít, s haswellem ne. Skylake přináší další výhody: větší IPC, počet PCI-e linek (M.2), více USB3.0 v CPU, menší spotřeba, hw dekodér HEVC atd.

Proč tam DDR4 nejsou jsem už napsal.
Proč jsem navrhl 16GB už jsem napsal.

Grafiku bych tam raději viděl taky 970, škoda že je takhle trochu zmršená. Radeon zase hrozně žere.

Je potřeba si uvědomit že DS 25k má poloviční RAM, HDD a SSD. Kdybych to udělal v téhle sestavě, na GTX970 taky bude.
midlan6
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 4. 12. 2015 00:42

Já nechápu, proč na desktopu furt lidi zmiňujou u Skylaku podporu HEVC jako kdyby to bylo něco super. Když si o tom něco málo přečtete http://www.anandtech.com/show/9483/intel-skylake-review-6700k-6600k-ddr4-ddr3-ipc-6th-generation/4, tak zjistíte, že to nic extra zázračného není. Dejme tomu u noťasů, pokud na baterce honíme každej watt.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 12. 2015 00:49

Jak rika Milsimr. A sestava jak rika Kaulik, lehce ucesana DS v reakci na aktualni cenovy vyvoj. Nemam, co bych moc dodal.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod midlan6 4. 12. 2015 02:52

Milsimr: dobře, z výhod škrtneme HEVC (a místo něj dosadíme třeba větší likviditu a možnost upgradu). Spoustu výhod nám zůstává.

Kineczek: představ si ve svojí DS 25k procesor i5-6500 a příslušnou desku :)
midlan6
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 4. 12. 2015 07:42

ty upgrady začínám milovat.. zajímalo by mě, kolikrát si nechal desku a upgradoval procesor.. ramky seženeš DDR3 ještě hodně dlouho, upgrade grafiky můžeš provést na haswell stejně jako skylake.. co moc víc chceš upgradovat fakt nevím.. 970 se s 960 vůbec nedá porovnávat.. jak chceš
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod milsimr 4. 12. 2015 10:19

Možnost upgradu? Totální nesmysl a blud, kterému stále ještě někdo věří. Pokud člověk není úplnej snob, kterej každej druhej rok do toho rve těžký prachy - nebo pokud tu sestavu kvůli nějakým důvodům záměrně tímto směrem nekoncipuješ od začátku - tak žádnou možnost upgradu nevidím (a teď se nebavím ve smysl upgrade GK, rozšíření RAM, .. čistě jen upgrade procesoru). Když dneska koupím Haswell (i5 4690K), nebo Skylake (i5-6600K) tak to koupím s tím, že základ (deska, procesor, .. RAM, kterou v případě potřeby akorát rozšířím) mi nějakej pátek výkonově vydrží, akorát jednou za čas nutno upgradovat grafiku. A v době, kdy ti už nebude stačit výkon procesoru (jako nedávno mi přestal stačit výkon jinak stále solidní i5-750), tak ti beztak nezbude nic jiného, než jít a koupit zase novou desku s procesorem, protože dejme tomu současnej s. 1151 a procesory do něj budou za nějakejch 5-6 let, kdy ti ta sestava začne mírně pokulhávat, už dávno pasé (přesně tak, jako v mém případě tomu tak bylo se s. 1156). DDR4 budou (pravděpodobně) nahrazeny paměťmi HBM (a to možná ještě dříve, než si myslíme), atd .. Jenže tohle se děje na desktopu pořád dokola, nechápu, proč tenhle kolotoč někteří stále nepochopili.

Dneska je jednodušše situace taková, že Skylake nenabízí naprosto ŽÁDNÉ markantní výhody ani nijak výraznou přidanou hodnotu. Rozdíl je pouze několik jednotek % výkonu, něco málo na spotřebě (neřešíš, pokud taktuješ) a pár funkcí, které ve výsledku žádný rozdíl nedělají (HEVC). Takže ve výsledku, tak jako každej jinej rozumnej člověk, budeš řešit jediné => peníze. Můžeš řvát, můžeš si trhat vlasy, ale nic to na tomto faktu nezmění. A toto je i naposled co se k tomuto - pro ty nechápavé - takto rozepisuji.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 12. 2015 10:58

Prave toto se snazim naznacit. Upgrade je mytus. Procesory budou pro 1151 dostupne prinejlepsim DVA roky a pak prijde jina patice. Kdo neveri, at si projde novodobou intelovskou historii na wikipedii.

Procesor ve dvouletem pocitaci nikdo upgradovat nebude. A za 5 let je uplne jedno, co tam bude za patici. Navic ani do 1151 neprijde ani pristi rok nic, co by cloveka koupivsiho dnes Haswell primelo sepisovat dopis na rozloucenou.

KineCZek

Odeslat příspěvekod midlan6 4. 12. 2015 11:27

Pravda, upgrade se často nedělá, ale možnost upgradu na Skylaku bude rozhodně lepší. Když budeme počítat, že v budoucnu ten stroj místo upgradu prodá, tak ho prodá asi o pár stovek lépe než o dva roky starší haswell. A právě o těch pár stovek dnes vyjde dráž Skylake. Pak nechť je to na každém, jestli dnes těch pár stovek navíc má.

Zbytek sestavy je zřejmě v pořádku, pokud se rozhodne jít cestou většího SSD, RAM a HDD. Pokud ne, nasadíme GTX970.
midlan6
Junior

Další stránka