Herní mašina Classic/LN, 50/55 tisíc CZK

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod J.E.N.O.V.A. 4. 1. 2016 16:26

Ahoj,
chtěl bych se Vás, odborníků/amatérů s prosbou zeptat, která sestava by byla cenově-výkonem na úrovni.

Hlučnost mezi Classic a Low Noise.
Budu na tom hrát hry (Witcher 3, Metro LL, Starcraft 2,...).
Operační Win 8.1 mám.
PC sestavím sám.
Taktovat budu.
Monitor chci koupit (v košíku).
Periferie ne (skříň, HDD 500 GB 5400 ot/min. i SSD Transcend 340K 256GB mám).

Moje vyhlídka:
CPU - i7-4790K, 4GHz, Intel HD 4600
RAM - 16GB KIT DDR3 1866MHz CL10 HyperX
GPU - MSi GTX 980 GAMING 4G
Monitor - MG279Q, IPS, 2560 × 1440, 27", širokoúhlý (16:9), 16,7 mil. barev, 4ms, 2x2W repro, pivot
Zdroj - Corsair RM650 (80 Gold plus)
Zákl. deska - MSi Z97 GAMING 5
Chladič Intel - GELID Solutions Tranquillo

Dávám stránku alza.cz, odkud komponenty budu kupovat.
Jestli jsem něco nenapsal, nebo něco nesedí, resp. budu rád za reakci.

https://www.alza.cz/Order1.htm
J.E.N.O.V.A.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 4. 1. 2016 17:24

odkaz na alza košík nefunguje ani nebude fungovat.. btw dal bych tam na tuto sestavu lepší chladič na procesor.. nicméně jinak asi proč ne.. RMx by byl lepší zdroj ale na alze (myslím) není..
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod milsimr 4. 1. 2016 17:29

Za sebe bych to viděl spíše takto:
http://www.czc.cz/8j2pt8vaqcj5oa78ojkbhn83g7/seznam

- i7 na hry oproti i5 nic nepřinese, nevidím důvod tady zbytečně utrácet
- RMx na CzC.cz není, mají až RMi
- nevíme, co máš za skříň a ani jak je chlazená
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod J.E.N.O.V.A. 5. 1. 2016 01:18

Kaulik: Můžu se zeptat, proč jiný? Čím tenhle chladič zaostává?

milsimr: Skříň - Cooler Master Elite 331.

V diskuzích mluví, že i7-4790K je nejlepší z Haswell generace. Jestli je ve hrách stejného výkonu jako i5-4690K, radši ušetřím.

S RAM, určitě přidám do košíku.

Chtěl bych se právě zeptat na zákl. desku Z87, co je její přednost? Co jsem četl, Z97 GAMING 5 je lepší, ale je potřeba ''aktualizovat'' BIOS.

Bohužel grafika do skříně nevejde, je to příliš ''železa'' na skříň, nešla by ta MSi GTX 980 4G nebo při nej-horším/lepším, MSi GTX 980T GAMING 6G? Vybírám NVidii, aby si policajti nemysleli, že ''pěstuju marihuanu''.

Děkuju za váš názor! :)
J.E.N.O.V.A.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matysek 5. 1. 2016 01:30

CM331 jsou stand na napkins, ale chassis to urcite neni. Pro LN/ULN tuplem ne, maximalne jako krabice od shoes deluxe.

Nanoxia Deep Silence 1 rev. B nebo Fractal Desing Define R5 ... to jsou skatule, do kterych se stavi vykona vcetne malikosti jako LN/ULN.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod milsimr 5. 1. 2016 01:59

U sestavy za takový prachy bych asi přitlačil přitlačil na FD XL R2. Ten CM .. no, sám vidíš, že lepší grafiku do toho nenarveš :) Pokud tě k té NVidii vyloženě nic netáhne, rozmyslel bych si ještě tu Fury - při vyšším (což je i tvůj případ s tou 27") rozlišení má o něco víc výkonu.

- procesor jsem již zmínil .. přínos i7 ve hrách rozhodně nestojí za ten cenový příplatek
- rozdíly mezi čipsety Z87 a Z97 najdeš zde http://www.ukgamingcomputers.co.uk/z97-and-z87-difference-a-59.html, ale obecně jsem vybíral kvalitní desku s dobrou napájecí kaskádou (více o problematice napájecích kaskád viz. google).. Nicméně není problém vzít i tu tvoji (chybu s ní neuděláš) a ušetřené peníze investovat právě do lepší case - avšak jestli jsi někde četl, že vyloženě Z97 Gaming 5 je lepší, než Z87 MPower, tak to byl hodně pochybnej web, který vyloženě píše nepravdy. Aktualizovat BIOS je potřeba max. právě u některých Z87 desek kvůli podpoře některých procesorů páté generace.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod J.E.N.O.V.A. 5. 1. 2016 06:44

Matysek: Z těch stand napkins a deluxe shoes jsem nemohl ani od smíchu spát, protože ta skříň je naproti mě. Už jen peředstava, udělat si ze skříně botník nebo stojan na kapesníky, je neskutečná. Beru v úvahu novou skříň, přesně podle návrhu milsimir (tj. Fractal Design Define XL R2 Black Pearl).
S tím, že musím koupit novou skříň, se mění i budget, takže bych raději koupil MSi Z97 GAMING 5.

milsimr: K té NVidii. Drží mě vzhled, způsob chlazení nad 60 stupňů a menší spotřeba za měsíc. Podle recenzí je dobrá MSi R9 390 GAMING 8G (ale velký žrout), nebo MSi GTX 980 GAMING 4G/GTX 980T GAMING 6G ( podle mě mají solidní výkon, ale vyšší cenu). Navíc, 4K hry na malém monitoru je ztráta času a výkonu. Formát 1440p je minimum pro 27'' (alespoň co jsem se dočetl).

Děkuju za váš názor! :)
Naposledy upravil J.E.N.O.V.A. dne 5. 1. 2016 19:39, celkově upraveno 2
J.E.N.O.V.A.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 1. 2016 08:45

Kolik h denně hraješ ? 12? 16? Abys musel řešit rozdíl spotřeby ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod J.E.N.O.V.A. 5. 1. 2016 15:49

Python-p: Víc než 6h denně.

Chtěl bych se ještě zeptat na tu grafickou kartu, než vše koupím za ty peníze. Co je na ní dobré (resp. proč Sapphire R9 FURY)? Vydrží tahat hry na Very High i po 2-5 letech?
J.E.N.O.V.A.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 1. 2016 15:50

To ti asi nikdo neřekne. ale 2 roky možná, 5 let je totální utopie.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod milsimr 5. 1. 2016 17:04

To těžko říct, na tak vysoké rozlišení ti po takové době pravděpodobně nepomůže ani svěcená voda. V každém případě je R9 Fury o něco rychlejší volbou. Avšak neklikal jsem, jak by to všechno teď vycházelo cenově, tudíž pokud třeba - kvůli case - honit každou korunu, není s GTX 980 nijak vážnější problém. Mj., pokud by jsi chtěl vyloženě LN, tak by bylo beztak potřeba u grafiky - ať už koupíš cokoliv - vyměnit chlazení za nějakej aftermarket (ať už Arctic Accelero, či R. Morpheus).
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod J.E.N.O.V.A. 5. 1. 2016 17:47

milsimr: Objednal jsem skříň Fractal Design Define R5 Black, je o něco levnější.
Společně s CRUCIAL Ballistix Sport 16GB DDR3 1600 VLP a i5 4690K, podle vašeho pohledu.
Jestli je Sapphire R9 Fury 4G výkonem lepší, než MSi GTX 980 G4, pak do toho určitě jdu, ale nechci být po roce zklamaný.

Mockrát děkuju za vaši pomoc! :)
J.E.N.O.V.A.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 1. 2016 17:54

Škoda ušetřit, mohl jsi objedna R4 a ta je lepší a ještě levnější.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod J.E.N.O.V.A. 5. 1. 2016 18:05

Python.p: To jako fakt?
J.E.N.O.V.A.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 1. 2016 18:08

To jako ano.
Python.p
Je to rebel!

Další stránka