Mini ITX PC na práci, multimédia, starší hry za 15000

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ri.va 3. 2. 2016 16:09

Můžete mi prosím zkontrolovat sestavu? Vycházela jsem ze zdejší doporučené low noise sestavy za 15000, ale chci menší formát - miniITX místo microATX.

case CoolerMaster Elite 130, bez zdroje
ventilátory Arctic Fan F12 Silent a Arctic Fan F8 Silent - na výměnu 120mm a 80mm v bedně
zdroj Be quiet! Pure Power L8 400W
chladič na procesor ARCTIC Freezer 7 PRO Rev.2
deska ASUS H81I-PLUS - Intel H81
procesor Intel Core i5-4460
paměti 2x Kingston HyperX Fury Blue 4GB DDR3 1600
grafika PALIT GTX 750 Ti KalmX 2GB GDDR5

disk 2,5" WD 750GB - ten mám, takže nový kupovat nebudu

Potřebuji zkontrolovat hlavně desku, například jsem nenašla, zda bude umět řídit otáčky ventilátorů. Deska z doporučené sestavy je kvůli velikosti nepoužitelná.

Počítač budu používat na práci (psaní), internet, filmy, sem tam střih domácího videa a zpracování fotek a občas starší hry.
Doteď jsem měla mini PC od Zotacu, které bylo slabší a s přimhouřeným okem taky zvládalo, takže s výkonem bych měla být spokojená. Při práci kancelářského typu mám ráda ticho, při nutnosti vyššího výkonu jsem s nějakým tím funěním smířená.
ri.va
Junior

Odeslat příspěvekod krysta 3. 2. 2016 16:20

No a tam menší formát chceš nebo potřebuješ? Navíc si nemyslím, že plotnový disk bez odhlučnění + tahle čase bude stačit na LN.

Edit: BTW se mi zdá, že se tam nevejde grafika.
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod ri.va 3. 2. 2016 16:30

Karta je dlouhá 185 mm a do case se vejde 343, takže tam by neměl být problém. Spíš se bojím, že se tam nevleze chladič na procesor.

Chci PC na stole a nemám tu moc místa, bedna se standardním micro ATX půdorysem kolem 40x40 cm se mi sem nevejde.
ri.va
Junior

Odeslat příspěvekod Foxik88 3. 2. 2016 20:02

šířka vybrané bedny je 240mm
když se koukneš po většině skříní na uATX desku má šířku do 200mm takže budeš mít na stole více místa s normální bednou...

Jinak vybraná deska není vhodná pod i5 moc vhodná. Výběr desek ITX je velice omezený a vhodná deska by byla asi tak za 3k...
Foxik88
Junior

Odeslat příspěvekod krysta 3. 2. 2016 20:29

S tou grafikou nebude podle mě problém délka, ale spíš šířka grafika je totiž připevněná na výšku. Abych byl upřímný celkově se mi ta case moc nelíbí ona je dobrá, tak spíš pro htpc.
krysta
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků