Multimediální + starší hry, 20 tis., classic až LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 2. 2016 22:16

Tak tohle je závěr jak z marketingového orgasmického snu...

Na rovinu, nV je prostě zelená - spotřeba a jakásí spolehlivost tam je. Ovšem stále jsou aplikace kde vede AMD a když AMD tak Sapphire Nitroblack, je to přesně jak píše Matýsek a to napříč verzemi.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod tombas 15. 2. 2016 22:26

A to se dá koupit v ceně kolem 4 tis.? Nikde jsem to nenašel, pouze Nitro a za cenu kolem 9 tis.
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 15. 2. 2016 23:12

KineCZek píše:Dokonce i nejvetsi AMD srdcar z naseho fora ma ted Xeon s GTX960. A pred Xeonem mel i5.

:D :tleskani
Tak v procesorech (především na hry) nemá Intel konkurenci. Sám dobře vím, jaký je rozdíl mezi FX-6300 a i5, oboje na 4,6Ghz. Takže tady jsem neměl na vybranou.

A GTX 960 mám jen na jen dočasně na zkoušku (na půl roku?), než vyjdou nové Radeony. Jinak bych samozřejmě koupil za stejnou cenu lepší R9 380. Předtím jsem měl 280X a nechtěl jsem kupovat na tu chvíli to samé. To jen OT na upřesnění.

A ta spolehlivost Nvidie oproti Radeonu.. to je spíš špatný vtip. Vzpomeňme na slavnou notebookovou sérii Geforce 8000. Ty s téměř 100% jistotou odcházely po záruce. Sám jsem ji měl a notebook za 23k jsem vyhazoval po 2,5 letech..
Potom například High-endová GTX 280 na tom nebyla se spolehlivostí nejlépe. Tolik asi k té "spolehlivosti".

A pokud měl nějaký Radeon v poslední době problémy, tak to bylo vždy chybou výrobce a špatným chlazením + například vysoké napětí a celkově špatný bios (například MSI Gaming R9 280X). Naopak se spolehlivostí jsou na tom velmi dobře, když se takový Radeon HD 7970 prodává od roku 2012 až do dnes. To jen svědčí o kvalitě.
Obrázek
i9-9900KS @ 5Ghz/4,5Ghz Cache + FD S24 | MSI Z370 KRAIT GAMING | GIGABYTE RTX 2080 Ti AORUS 11GB @ 2115/16600Mhz | G.Skill Trident Z 16GB (2x8GB) @ 3600Mhz, CL16 | SAMSUNG 970 EVO NVMe | Corsair HX1000 | Bitfenix Aurora + NZXT LED | 144 Hz IPS QHD
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Matysek 15. 2. 2016 23:21

To se psal rok raz dva a Sputnik byl uplnou novinkou. Kdyz uz, tak neco, rekneme aktualnejsiho.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 15. 2. 2016 23:22

Současné Radeony jsou velmi spolehlivé. Tady není třeba nic řešit.
i9-9900KS @ 5Ghz/4,5Ghz Cache + FD S24 | MSI Z370 KRAIT GAMING | GIGABYTE RTX 2080 Ti AORUS 11GB @ 2115/16600Mhz | G.Skill Trident Z 16GB (2x8GB) @ 3600Mhz, CL16 | SAMSUNG 970 EVO NVMe | Corsair HX1000 | Bitfenix Aurora + NZXT LED | 144 Hz IPS QHD
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 2. 2016 23:34

Osobní statistika hovoří zcela jinak, ovšem netřeba se dohadovat. Každá statistika se dá ... Řekněme upravit? Takže asi tak.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 15. 2. 2016 23:47

Předpokládám, že tvoje osobní statistika bude zejména z Radeonů od MSI. Pak by se dalo dohadovat, kdo za to může.
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod prasezlesa 16. 2. 2016 00:12

Já neznám snad nikoho, kdo by měl AMD, a pak nepřešel na Nvidii. To pro mě o něčem taky vypovídá.
prasezlesa
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 16. 2. 2016 01:35

Ano, vysvetluje to zabednou hloupost inside head that whispers "it's a c/trap". Prosimte, uz toho nech. Tyhle wasd vs ˄˂˅˃ , AMD vs NVidia proste lezou krkem.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod prasezlesa 16. 2. 2016 01:39

Vysvětluje to, že benchmark je jedna věc, zkušenost druhá.
prasezlesa
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 16. 2. 2016 01:48

Netusis, jak sis nabehl.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod prasezlesa 16. 2. 2016 01:49

Nepíšu o svých zkušenostech, bacha.
prasezlesa
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 16. 2. 2016 01:51

Beztak se kupuje to, co je výhodné (ať už z hlediska financí, či poměr cena / výkon, nebo cokoliv jiného)... osobní statistiky nejsou vševypovídající, u mne třeba umíraly nejvíc NVidie, u Radeonů pro změnu chcípaj větráky u chlazení.

prasezlesa: Měl jsem obojí .. a mám teď AMD :P Tohle přeměřování je prostě o ničem.

Takže panstvo, zpátky k tématu.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod tombas 16. 2. 2016 08:24

Pánové, takové zobecňování nemá moc smysl. Když už, tak se bavme o konkrétním modelu, který bych eventuálně chtěl do svého nového PC, a to ASUS STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5-GAMING
vs.
ASUS STRIX-R7370-DC2OC-2GD5-GAMING

Výkonově je na tom GTX950 o fous líp, R7 má větší nároky na zdroj.
Jak jsou na tom aktuální ovladače netuším.
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 16. 2. 2016 11:55

Tak Asus bych si nevybral v zadnem pripade, to jsou mistri v kastrovani funkci znacky "nereknou ani na supportu, aneb nabehni si sam". Kdyz AMD 370, tak Sapphire Nitro R7 370.
Matysek
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka