Rekonstrukce PC

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod JohnyWilliams007 8. 3. 2016 00:03

Ahoj všichni! :)

Tak, kde bych začal. Doma mám PC už asi od roku 2007. Poslední dobou (asi 2 roky :D ) je čím dál tím víc pomalejší a čím dál tím víc mě docházejí nervy. Rád bych ho přestavěl.. :)

Jak bych si to představoval:
Hlučnost - LN
Účel: Hraní her (bez natáčení, klasické občasné hraní, ale aby si to člověk vychutnal)
Finanční limit: nechci přestavovat celou sestavu, stačí základní deska, procesor a paměť RAM (možná i zdroj nebo něco jiného, co by bylo potřeba vyměnit/zlepšit) ... takže max. 12000,-
OS: operační systém zde už je, mám i krabicově (WIN 7 Pro), takže při přeinstalaci by neměl být problém
Sestavování: s tím bude trochu větší problém.. vůbec netuším, jestli bych to sám zvládl, radši bych spíš to dal nějakému odborníkovi, který to udělá kvalitně a za dobrý peníz
Taktování: podle toho, jestli by se to vyplatilo či ne.. Ale proč to nezkusit?! :)
Monitor: nezahrnovat, už jeden vlastním
Skříň: jestli by byla potřeba fotka, pořídím.. Snad se tam ty komponenty vejdou (přeci jenom to je case z 2007)

Kdyby bylo ještě něco potřeba, parametry atd, rád dodám :)

Děkuji předem!
Naposledy upravil JohnyWilliams007 dne 8. 3. 2016 00:24, celkově upraveno 1
JohnyWilliams007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 8. 3. 2016 00:14

Proč ignoruješ pravidla: viewtopic.php?p=10268560#p10268560

Takže to uprav dle příslušného odkazu, a když napíšeš přesně co máš teď tak ti i poradí co se ze starého dá použít.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Peter9184 8. 3. 2016 00:41

Dopln este aku zostavu mas teraz. A hlavne tie veci co by si rad nechal/neupgradoval
Peter9184
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 3. 2016 00:50

Cokoliv z roku 2007 je zrale tak k odvodu na sberny dvur, nikoliv k lehkym prestavbam. Realne vzato, vykonem na tom dnes us nejspis bude lepe i prumerny mobilni telefon.

Na LN herni stroj mas zatim bohuzel budget tak na skrin, zdroj a chladice. Tzn az dosetris dalsich cca 20k, bude to mít i smysl se do herniho LN poustet.

Mozna se Ti to zda krute, ale takova je realita.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Kaulik 8. 3. 2016 07:06

bohužel maj kluci pravdu.. můžeš zkusit vypsat všechny komponenty co teď máš.. jesi z toho se bude dát něco stvořit.. ale.. kinova odpověď asi bude blíž..
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 3. 2016 07:10

Já bych to "přestavěl" takhle:

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_1 ... XK012RBT01

A ano, je to DS :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod tombas 8. 3. 2016 11:35

Já bych tam dal místo HDD SSD Transcend 128GB, disk možná použije ze stávající sestavy jako datový, na to by mohl stačit i pomalejší SATA 2.
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 3. 2016 11:36

Prosímtě ...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod tombas 8. 3. 2016 11:51

No co, vycházím z toho, co mi bylo nedávno vámi tady doporučeno, základ sestavy je prakticky stejný.
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 3. 2016 11:53

Ale jo SSD určitě to jo, jen nevíme co je a co není použitelné.

Ale ten blábol s HDD a pomalejším SATA II.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod tombas 8. 3. 2016 11:58

Jo tohle... :D
tombas
Junior