PC na kancelář a méně náročné hry, 10-15k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod motley 4. 4. 2016 18:05

Vzal jsem Balistix 2400 mhz, jsou hezci nez ty obycejny, rozdil v cene asi stovka, tak co...:-) Zitra by mi to melo vsechno prijit, tak to pak poskladam. Mimochodem, jak davate pastu na CPU ? Kapku doprostred a rozplacnout chladicem, nebo rozetrit a nasadit chladic ? Kdyz jsem naposled skladal pocitac tak jsem mel chladic kde byla ta pasta uz aplikovana...
motley
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 4. 2016 18:24

Používám CoolLaboratory, takže rozpatlávám, stejně tak i u MX-4 dříve. Je to jistota.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod r34ktor 4. 4. 2016 18:55

Dříve jsem používal rozpatlávání, ale je náchylné na vznik bublin (= nerovnoměrnost styku). Nyní dělám krátkou housenku na středu ve směru jádra, kterou rozprostře tlak chladiče.

Celkem solidně shrnutou teorii najdeš zde: http://www.tomshardware.com/reviews/the ... ,3600.html
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Matysek 4. 4. 2016 22:17

Dobre to jde s tim silikonovym "drzakem" prod krajkou, co maji zenske v puncochach, aby jim nesjizdela po stehne dolu a krasne se s tim nechaji rozetrit na mikrovrstvu i ridke pasty na bazi silikonu, lepidlo pro pasivy apod.. Jedna puncocha vystaci na prepastovani celeho rack. Nez tam das pastu, chce to vylestit stycne plochy a ocistit IPA (Isopropyl alcohol), nebo si poridit cisteni Arctic apod.

Coollaboratory Liquid Pro je sice nejlepsi mozne reseni, ale ma sve ale. Protoze je to kov, dost spatne se s ni manipuluje, vyzaduje dukladne ocisteni, jinak se bude chovat jako kapka vody na mastnem povrchu a neprichiti se k povrchu. Ostatne CLP se musi nanaset na obe plochy. Staci 2mm kapka a opravdu velice dukladne rozetrit po celem povrchu. Rozlepta hlinikove chladice a take vyborne vodiva - nejen teplo, ale i elektrinu. Dostat to pozdeji z povrchu znamena lesteni brusnou pastou a jde to fakt blbe dolu. Z hlediska uzitne hodnoty a snadnosti je Noctua NT-H1 mnohem lepsi. Na druhou stranu se CLP dava i pod heatspreader primo na jadro procesoru, namisto sedeho betonu Intel (AMD i LGA2011 jsou stale letovane)
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod motley 5. 4. 2016 12:36

Diky, procetl jsem si ten clanek a ta housenka pres cip mi prijde jako dobrej zpusob :-) Jen pro kontrolu, pastu teda nanesu tak jak jsem vyznacil na fotce ?

http://imgup.cz/image/f4s
motley
Junior

Odeslat příspěvekod rejca 5. 4. 2016 13:07

6600K a tak drahá deska je pro tvoje účely naprostý nesmysl...

a ještě deska za 4k PRO GAMING.... :-D Na Starcraft 2 :-D

stačila by i5 6500 + levnější deska
případně lépe i3 6100 + ještě levnější deska

co se týče určení v přehledu, by stačilo i Skylake Pentium Dual Core a stejně by ti systém nebrzdilo...

A tebou uvedené hry by zvládlo s prstem v nose...

Tyhle Intely mají jednovláknový výkon tak brutální, že prostě dvoujádro (navíc ještě virtuální čtyřjádro) na tyhle účely stačí. Však není hra, která by s i3 6100 byla nehratelná, protože to i3 6100 nestíhá.

http://www.eurogamer.net/articles/digit ... 100-review

GTA V - ultra detaily a i3 6100 to dá na 50 fps. Zaklínač 3 - ultra detaily přes 70 fps.
Brzdit tě bude grafika, ne i3... A to i když koupíš Polaris 10 nebo 11.

Radši si k tomu měl vzít pořádné SSD a viděl bys věci - mně i3 6100 s SSD EVO a 16 GB RAM startuje za pár sekund do WIN 10. Ten systém je jako stíhačka.

Klikneš a program se otevře hned.

A ještě ušetříš pěkných pár kolíků...
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 5. 4. 2016 14:13

Rejca, přečti si celé vlákno. Na začátku tu návrhy s i3 byly, ale tazatel změnil priority. Jeho volba. Výběr desky byl také diskutován.

motley píše:Diky, procetl jsem si ten clanek a ta housenka pres cip mi prijde jako dobrej zpusob :-) Jen pro kontrolu, pastu teda nanesu tak jak jsem vyznacil na fotce ?

http://imgup.cz/image/f4s

Ano, přesně tak.

Pro ilustraci ještě obrázek delidnutého CPU, na které jsou vidět rozměry a umístění jádra: http://imgur.com/J6pqjga
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 4. 2016 15:19

ještě že ShitSung je super a start systému je měrná jednotka výkonu PC. ...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod rejca 5. 4. 2016 18:55

Python.p píše:ještě že ShitSung je super a start systému je měrná jednotka výkonu PC. ...

No tak věc značky je věc osobní prefernce, na PC v práci mám SSD Crucial MX 200 a funguje také skvěle.

Co se týče měrné jednotky výkonu PC, tak je to velmi individuální. Pro každého je důležité něco jiného. V tom, co bude dělat daný uživatel nevidím nic, co by si šáhlo na limit i3 6100. Vůbec nic, takže potom pro něj jistě bude důležitý start a reakce systému. Rychlost spouštění aplikací atd.

Je smutné, že moderátoři nejsou nad věcí.

-- 5. 4. 2016 18:57 --

r34ktor píše:Rejca, přečti si celé vlákno. Na začátku tu návrhy s i3 byly, ale tazatel změnil priority. Jeho volba. Výběr desky byl také diskutován.

Tazatel si sám změnil priority a vybral díly bez toho, aby to korespondovalo s tím, co chce s PC dělat. Ale jsou to jeho prachy, i když je vyhodil komínem.

;-)
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 4. 2016 19:03

Je smutné že nejsem moderátor :) Stejně tak nevím proč ShitSung, teda vím proč, ale to je jen jeden z důvodů a k tomu tady nic nepadlo.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod rejca 5. 4. 2016 19:08

https://www.alza.cz/samsung-850-evo-250 ... 64.htm?o=1

99% spolehlivost - model s velmi nízkou mírou reklamovanosti

10 000+ zákazníků již zakoupilo
98 % zákazníků doporučuje

4,9 hodnocení z 5

...nejen dle mého se tohle SSD povedlo...

:-)
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 5. 4. 2016 19:35

Kvalitu SSD Samsung můžete řešit v příslušném vlákně. Sem to nepatří.
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod motley 5. 4. 2016 23:59

Tak mam doskladano a uz je problem, po zapnuti se roztoci ventilatory na max a stale bezi, ale jinak nic, ani nepipne, na monitoru no signal :-) No, rano jeste zkusim jinej kabel/monitor, ale cosi mi rika, ze takhle jednoduchy to nebude :-)
motley
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 6. 4. 2016 00:31

Typická chyba s tímto projevem je nezapojené napájení CPU.

Zkoušel si komponenty v minimální konfiguraci (deska + CPU + chladič + 1 modul RAM + zdroj) před namontováním do bedny?
Máš správně osazeny distanční sloupky?
Nezkratuje nějaký konektor chybně nasazený I/O plech?
Nepoškodil si při montáži piny v patici?
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod motley 6. 4. 2016 06:31

Posílám fotky zapojení - CPU (vč. množství pasty, ale díval jsem se, nikde kolem nevytekla) + zdroj a napájení... CPU má v tomhle případě ještě nějaký přídavný napájení ?

Obrázek Obrázek Obrázek

- distanční sloupky jsou už součástí case a na těch to sedí přesně, na všech 4 místech
- I/O plech je nasazenej správně a ke zkratu s konektorem by dojít nemělo - z vnitřní strany, takterou konektory dosedají má takový "polstrování" který nebude vodivý.
- patici jsem snad nepoškodil - CPU jsem tam dal správně (viz. foto) a zacvakl, tu plastovou pomůcku pro instalaci CPU od Asusu jsem nepoužil.
-jestli se ukáže, že není chyba v zapojení napájení, tak min. konfiguraci vyzkouším.
- jinak kabel kterým připojuji k monitoru je OK, teď jsem ho testoval s notebookem.

EDIT: Tak opravdu byl problem v napajeni cpu, zapojeno a uz nastavuju bios :-) Tak jeste jednou moc vsem dekuju za rady a pomoc, hlavne r34ktorovi :-) Pak sem dam nejaky fotky toho svyho dila :-)
motley
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka