Herní PC, classic, 21.000

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Remie 15. 3. 2016 23:10

Ahoj,

potřeboval bych pomoci zhodnotit tuto sestavu. Počítač budu používat především na hry, filmy,internet a práci s fotkami. Nemám v úmyslu ho v budoucnu taktovat.

Bližší specifikace sestavy

Hluk: Classic
Účel pořízení: Hry, filmy, internet, foto a kancelářská práce
finanční limit: cirka 21.000 Kč
Operační systém: mám
Sestavení: o sestavení se budu pokoušet sám, zkušenosti ale moc nemám
Taktování: Neuvažuji
Monitor: mám starší 17 od LG, rád si ale nechám poradit nový, uvažuji o nějakém 21,5´´ cena monitoru není zahrnuta v ceně sestavy .
Periferie: obyčejná myš, klávesnice a skříň
_________________________________________________________________________________

Moje plánovaná sestava

základovka: GIGABYTE Z170X-Gaming 3
procesor: Intel Core i5-6400 (bude stačit jeho přibalený chladič?)
grafika: GIGABYTE GTX 960 WINDFORCE 2X OC Gaming 4GB
paměť: Kingston 16GB KIT DDR4 2133MHz CL14 HyperX Fury Black Series
Eurocase ECO+87 500W (tady tápu nejvíc, utáhne v pohodě tuto sestavu? budou stačit jeho konektory?)
skříň: Zalman Z11 Plus

Je to vhodná kombinace, jsou díly navzájem kompatibilní a nebudou se navzájem brzdit? Vydrží to zdroj?
Remie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 15. 3. 2016 23:28

Jsou nově přepracované doporučené sestavy. Tebe by se týkala ta za 20k.. zkrátka a jednoduše skylake se nevyplatí na této úrovni, 6600k a vyšší mají smysl, toto ne.. 16gb ram na 90% nevyužiješ, zdroj bych volil jinak, neuvádíš disky a nic dalšího.. zkus se podívat na ty DS.. jsou to vyvážené sestavy a.. stojí za to..

monitor například tento
Naposledy upravil Kaulik dne 16. 3. 2016 10:21, celkově upraveno 2
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 3. 2016 23:31

viewtopic.php?t=1131316&all=1

Jsem už jen z telefonu. Přesto přidávám alespoň odkaz. V případě zájmu lze i taktovat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Hallogen 16. 3. 2016 13:16

Nebíjte mě....jen jestli mám správnou představu,líbí se mi sestava LN 20000.Zakoupím.
Představa..došetřím,dokoupím core i5,otevřu bednu vyměním procesor,zavřu bednu,spustím.
a)normálně se to rozjede
b)rozjede se to s potížemi
c)nerozjede
d)zničím comp
Která varianta je nejblíže pravdě???? A je to vůbec realné?....
+++
Hallogen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 3. 2016 13:23

Pokud se takhle ptáš tak C až D. Spíš D, protože nevím jak se ti povede vyměnit procesor s nasazeným chlazením. No není to operace pro amatéry, ale taky to není raketová věda.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 3. 2016 13:28

Pokud clovek dodrzi vsechny postupy, jak se to ma delat, tak se to normalne rozjede. Pouze regulace ventilatoru bude (v pripade nastaveneho SpeedFanu) fungovat jen na prvni dve jadra - coz neni nijak extra na prekazku a i to se da resit.

Predpokladem k uspechu je mit novou teplovodivou pastu - novou KVALITNI pastu, treba MX4. Prodavaji se a nestoji mnoho.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Hallogen 16. 3. 2016 13:31

To byla jen zkrácená verze..samozřejmě comp nejdříve vyčistím,opatrně sejmu chladič, atd atd..Většinou vše ještě funkční vyfotografuju z mnoha úhlů abych v případě potřeby věděl. :lol: Klidně to nechám provést odborníkem. Děkuji za odpovědi
+++
Hallogen
Kolemjdoucí