Nová GPU do staré PC sestavy?

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 3. 2016 15:41

Ona klidne mohla ta karta zdechnout, HD69x0 veeeelmi casto umiraly na napajeci kaskady. Po najeti driveru se karta kratce prepne do 3D a pak do 2D idle modu, to prepnuti nemusi zvladnout.

Tzn pokud odinstalujes v nouzaku drivery, do normalniho rezimu se ,ozna i dostanes. A pokud po opetovne instalaci driveru problem znovu vznikne, mas s dost vysokou pravdepodobnosti potvrzeno.

Vyzkousej a dej vedet, takhle na dalku mohu jen hadat a problem muze byt i jinde. Kartu bys mel otestovat take s jinym zdrojem, nebo lepe v jine sestave. Pokud bude problem pretrvavat ...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod CvrD-Da 21. 3. 2016 16:09

Tak jsem to udělal, spustil PC v normálním režimu, naběhlo to až na plochu a pak se zase vypnul/zapnul, tak jsem to zkusil ještě jednou, ale výsledek byl stejný. Ale po tom posledním vypnutí/zapnutí nenaběhl obraz a netočí se žádný větrák jen ten na zdroji.
Naposledy upravil CvrD-Da dne 21. 3. 2016 19:12, celkově upraveno 1
AMD Athlon 2800+ , 512MB RAM , Saphire RADEON X800 GTO 256MB , Maxtor 6 120GB
CvrD-Da
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 3. 2016 16:23

Pak mas docela i pravdepodobneho vinika. Zkus to s jinym zdrojem...

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod CvrD-Da 21. 3. 2016 19:07

Tak už je to asi v pořádku. :-D Přišlo mi divné, že se větrák u zdroje točí a HDD i CD/DVD mechanika fungují. Tak jsem jen odpojil a znovu zapojil napájení základní desky a vypadá to dobře. Udělal jsem testy ve Furmarku, Benchmarku a LinXu a ani jednou se to nevyplo. Akorát se vyskytl jiný problém a to nefunkční klávesnice. :-D Podsvícení normálně funguje, ale klávesnice samotná ne. Nepomohl ani reinstall ovladače. Do toho samého USB portu jsem zapojil starou a ta fungovala normálně.
AMD Athlon 2800+ , 512MB RAM , Saphire RADEON X800 GTO 256MB , Maxtor 6 120GB
CvrD-Da
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 3. 2016 19:29

Mozna by pommohla koupel ... :D

KineCZek

Předchozí stránka