Domaci PC,( filmy, internet)LN cca 13500 KC

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod peny 1. 4. 2016 19:57

len este ste mi nikto neodpovedal ohladom grafiky a monitorov ...

wifi kartu urcite internu, nie do usb ale to je malickost, prinasa skylake nieco viac oproti haswellu? myslim v tejto konfiguracii (i3 6100 vs. i3 4170)
peny
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 1. 4. 2016 20:21

mno hlavní rozdíl je v té integrované grafice.. a s dual channel ramkama to posuneš ještě výš..
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod peny 1. 4. 2016 20:34

hrat sa v zivote nebudem, dual channel si myslim ze nepocitim....

edit:

ak dobre pozeram tak gigabyte doska ma na ventilatory 4 pin konektory, teda ak tam napojim 3pin ventilatory tak pojdu na plne otacky , v navode sa uvadza toto

CPU Fan Speed Control
Allows you to determine whether to enable the fan speed control function and adjust the fan speed.
Normal Allows the fan to run at different speeds according to the CPU temperature. You can adjust
the fan speed with EasyTune based on your system requirements. (Default)
Silent Allows the fan to run at slow speeds.
Manual Allows you to control the fan speed under the Slope PWM item.
Disabled Allows the fan to run at full speeds.

Slope PWM
Allows you to control the fan speed. This item is configurable only when CPU Fan Speed Control is set
to Manual. Options are: 0.75 PWM value /oC ~ 2.50 PWM value /oC.

teda nieje tam moznost prepnut na 3 pin regulaciu aspon tak som tomu pochopil, da sa to potom nastavit az v operacnom systeme cez speedfan?
(navod asi bude na starsiu reviziu lebo uvadza iba 2 okruhy na ventilatory a vsade v eshopoch na obrazku vidno 3)
peny
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 1. 4. 2016 22:51

tak ještě jednou.. na jednu stranu se ptáš, jestli integrovaná grafika utáhne 2 digitální monitory... když dostaneš odpověď máš potřebu napsat, že hry se na tom hrát nebudou... okej, potom nevím co jsi chtěl slyšet jiného.. dual channel je na výkonu nejvíc znát pravě na integrované grafice..

k tomu gigabytu.. jestli si četl ULN rozcestník a doporučené sestavy.. viděl bys, že kin skládá na té desce i HC-ULN sestavy.. a silná většina úspěchu je právě ve speedfanu.. chce si to s nastavením chvilku hrát, ale určitě se dá dopracovat k velmi solidnímu výsledku
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod peny 2. 4. 2016 08:06

ja som sa hlavne pytal ci budu fungovat DVI + HDMI spolu , v navode ku gygabite doske pisu ze po nainstalovani driverov by mali fungovat aj 3 monitory na onboard grafike, len chcem vediet od niekho kto tu dosku ma(pozna), odpoved ano ze to pojde ,

ano a viem, ze ta doska je vo vsetkych doporucenych zostavach tak urcite to pojde nastavit len sa pytam ako ;-)
peny
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 4. 2016 09:25

Ano, půjde.

Ano jde, ne neřekne ti nikdo jak přesně. Když je to tady milionkrát popsané....
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod iggi 2. 4. 2016 10:04

Ja mam celeron g1840 a bez problemov mi idu dva digitalne vystup naraz. Monitor fhd aj projektor fhd
Cize s tym si hlavu nelam
iggi
Junior

Odeslat příspěvekod peny 2. 4. 2016 14:26

Python.p píše:Ano, půjde.

Ano jde, ne neřekne ti nikdo jak přesně. Když je to tady milionkrát popsané....

ak mozes skus mi poslat nejaky odkaz, ze si nieco precitam :)

samozrejme nemam problem ak by bol niekdy ochotny mi to zostavit a odladit, lenze zo Sovenska sa tu nevyskytuje mnoho odbornikov.... a kvoli jednemu pocitacu sa mi nechce velmi cestovat cez pol sveta

edit:

tak som zas trosku postudoval a ten speedfan nevyzera byt az takym nepriatelom ;-]

skusil som upravit zostavu podla mojich predstav, v podstate je to ta co tu uz bol odporucana, len som tam dal zdroj corsair, nakolko pri malej zatazi by mal byt uplne vypnut ventilator, co vraj be quiet! nevie, dalej namiest HyperX Savage je tam V300 , oplati sa priplacat, alebo postaci aj V300? , + doplnena wifi karta

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... K9011EZM01
peny
Junior

Odeslat příspěvekod peny 3. 4. 2016 21:20

este jedna otazka predpokladam ze je v podstate jedno(co sa rychlosti tyka ) ci zoberiem tu wifi kartu do PCI slotu alebo PCIe?
peny
Junior

Odeslat příspěvekod peny 4. 4. 2016 21:56

objednane, len bedna nie je skladom tak sa to trosku zdrzi, dakujem za rady :-)
peny
Junior

Odeslat příspěvekod peny 12. 4. 2016 20:46

tak poskladane :-)

Obrázek
peny
Junior

Odeslat příspěvekod peny 13. 4. 2016 18:48

zdravim tak pocitac uspesne nainstalovany, len by som potreboval pomoc s nastavenim ventilatorov
nainstaloval som si speedfan, verzia 4.51 mi nesla, skusil som 4.50, tu sa mi podarilo nainstalovat, ventilatory mi ukazuje aj pocet otacok, lenze ich neviem menit to okienko s % otacok tam nemam ako mam nastavit v biose regulaciu? moznosti som pisal v prispevku vyssie, ak dam konfiguraciu-rozsirene a vyberiem cip tak tam viem vyberat iba z ponuky cisel a nemam tam ziadnu moznost vybrat manualne resp. softwarove riadenie

prikladam nejake screeny,

dakujem

Obrázek

Obrázek
peny
Junior

Odeslat příspěvekod motley 14. 4. 2016 08:31

Já používám 4.52 Beta 4 a funguje dobře. Třeba tady je návod: https://www.youtube.com/watch?v=eLk04GaVBt0
motley
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 4. 2016 10:20

Na D3H-A bezi i 4.51 bez problemu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod peny 14. 4. 2016 12:24

nakoniec sa mi podarilo rozbehnut verziu 4.51, asi chybali nejake aktualizacie operacneho systemu, dakujem :)
peny
Junior

Předchozí stránka