Domaci PC (MB, CPU, RAM, PSU), 12000 CZK, classic/LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Sislik 5. 4. 2016 20:41

Ahoj,

chci postavit novou WS pro pritelkyni. Po precteni recenzi jsem vybral nejake komponenty, co byste si o teto sestave mysleli?

http://www.czc.cz/3e5ofrqkq8iof8doki3952qdae/seznam
Desku jsem vybiral dle chipsetu (Intel Z170) a dalsich parametru, jako je napr. USB 3.1. Take jsem desku vybiral s ohledem na budoucnost. Pristi rok planuji koupit dedikovanou grafickou kartu kvuli hram. Proto jsem take vybral trochu lepsi CPU a silnejsi zdroj. Procesor jsem chtel quad-core, vybrany mi pripada s lepsim pomerem cena vykon, nez 6400.

Mnou navrzeny vyber mi prijde OK, ale jestli mate lepsi navrhy, rad si je poslechnu - proto sem pisu :-).

Case mam starsi big tower, takze prostoru bude dost.
SATA SSD mam, HDD neplanuji vubec.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI
v idle bych ocekaval tichy, v zatezi na hlucnosti nezalezi, ale nehodlam se odhlucnenim prilis zabyvat
planuji pouzivat BOX chladic na CPU, pouze pokud by hluk byl neunosny, tak bych ho dodatecne vymenil

UCEL PORIZENI SESTAVY
prevazne kancelarska prace, prehravani videa (max Full HD), obcas jednoduche hry typu Rollercoaster Tycoon, ktere zvladne i integrovana GPU.

FINANCNI LIMIT
okolo 12 000 CZK vcetne DPH

OPERACNI SYSTEM
mam Win 7, upgradnu na Win 10

SESTAVITE SI PC SAMI
ano

BUDETE TAKTOVAT
urcite ne

MONITOR + JEHO ROZLISENI
mam, 25" Acer G257HLbidx, Full HD

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN
vice-mene holou skrin
chci: zakladni desku, CPU, RAM, zdroj

Predem diky za tipy.
Sislik
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 4. 2016 21:49

Desku s ChipSetem který nepotřebuješ, ale hlavně že box...

Vem radši AsRock B150 Pro4 / 3.1 + i5 + SPC Fera
RAM oki
Case? To bude jen tak položené na stole?
PSU? Hodně ftipne. Pokud neresis hlučnost tak vem SeaSonic G-360 parádní zdroj a ani hlukem zas tolik neurazí.

Hlavně nevím proč na domácí PC i5, stejně tak proč je nazval WS. Další věci je ze u nás na fóru je box hlučnosti Boeing.

Příště méně omáčky, více studovat a více faktu.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Kaulik 6. 4. 2016 07:56

Z170 je pro taktovací procesory ---> tvůj procesor není taktovací a ani taktovat nechceš, vybral bych něco s B150.. (například tu co psal python)

zdroj je katastrofa mrkni do Doporučených sestav a vyber si dle watáže co ti bude blízko (pokud chceš grafiku dodat časem volil bych například beQuiet 400-500W dle grafiky jakou bys dodával..)

naopak na ten procesor bych koupil chladič.. je to škoda, protože když tam nebudeš mít HDD mohl by být ten PC krásně tichej a bez grafiky... téměř vždy..

11 560,- Kč

PC je na kancelář brutálně předimenzovaný... jesi dodáš grafiku a bude i na hry tak je to s nějakou 960kou dobrej základ..

škoda že nevíme nic o bedně a tak.. snad to není katastrofa :)
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 4. 2016 08:46

Na kancelar + RCT je dokonce i takova i3 overkill. Osobne bych se vydal do vod LN DS bez grafiky, tzn treba ta okolo 20k odvede praci slusne.

Druhou moznosti je pak i3 6xxx SkyLake a dobra deska k nemu - tady sortiment Alfy i pres me opakovane zadosti o napravu stale kulha. Minuly tyden jsem nejaky levny SkyLake klikal z CZC, zkus pohledat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Sislik 6. 4. 2016 18:55

diky vsem za reakce

Kaulikem doporuceny komponenty se mi takhle na prvni pohled moc libi! Projdu si recenze a mozna koupim presne to, co jsi mi navrhnul :-)
jen musim zmerit case, aby se tam vesel chladic na CPU, ale to pravdepodobne nebude problem
case zadna katastrofa neni, je to starsi big tower, ze kteryho jen vyhodim vsechno, co tam tedka je :-)

kdybych kupoval grafiku ted, tak bych asi sahnul po zminovany 960 nebo tak necem - tahle rada mi prijde jako rozumna volba (sam mam ve svym starsim PC 660), ale v nejblizsich mesicich se na pocitaci hrat nebude urcite, tak ji dokoupim, az to bude aktualni

ano, na kancelar je to trochu overkill, ale jak jsem psal, tak dokoupim dedikovanou grafiku - sice nepocitam s nejakym super vykonnym hernim pocitacem :-), ale proste na obcasny hrani to bude pak naprosto dostatecny

jeste jednou dekuju
Sislik
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sislik 26. 5. 2016 18:53

cca pred 14 dny jsem koupil presne to, co navrhoval Kaulik a zatim velka spokojenost
WS je naprosto ticha, i kdyz jsem tam nechal par hodin bezet Prime 95 ve 4 vlaknech, takze pohoda
jeste jednou diky
Radsi nic, nebo mi to zase smazou...
Sislik
Pokročilý