Premiere Elements+hry/105K bez DPH

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod RoBertula 8. 5. 2016 22:16

Mám již poslední otázku a pak vás zde zanechám. Chtěl bych slyšet jasné argumenty, ne žádné dojmy. A to v čem je podle tebe EVO špatné. Ve své kategorii SATA SSD. Ano je drahé, ale za to nabízí s přehledem nejlepší výkon. Bylo do té sestavy myšleno jako uložiště místo HDD.
P.S. Samsung osobně taky moc nemusím ale co se týká flashových uložišť...
Také se omlouvám za kažení fóra ale nejde mi ta demagogie do hlavy. Sám si Pythone protiřečíš.

---

Nutíš mu WKS ale počkat nepřipadá v úvahu, a to ani nevíš jestli by to nechtěl. Na něčem dožil do teď, možná počká. To samé s NBD pakliže nevyhodí stávající železo, tak bude schopen pokračovat. Vycházím ovšem z předpokladu že jeho stávající za něco stojí. O Elements nemluvě. Beru to tak že je konzervativní a tohle mu stačí. Většina moderních PS má tolik funkcí že je ani profesionál všechny nepoužije a používá ty stejné akorát v mnohem komplikovanějším prostředí. Jak jste si všimli má W7 takže to asi bude konzervativec. + Bych si u W7 dal pozor na množství podporované paměti dle edice W7. Přeji dobrou noc. A zadavateli bych vzkázal ať se zamyslí nad tím jestli nepočká ten měsíc, než se ukáže co jsou gtx 1070 a gtx 1080 zač aby si pak nerval vlasy co mohl mít. (Přijde mi jako nesmysl postavit rig za 100k měsíc před vstupen nové oznámené generace na trh.)
RoBertula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 5. 2016 22:28

S přehledem nejlepší výkon :D :D :D Možná tak na papíře.

Jako uložiště ? Když je to jako uložiště tak tam dám klidně levnější. Chci výkon? tam nemá EVO co dělat.

GC jen v Idle states? PseudoSLC cache? TBW? DWD?

Jediné proč ANO je interní šifrování.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Nevimsirady 8. 5. 2016 23:12

Taky mi přijde blbost měsíc nepočkat na 1080, řekněme že bude o 10% lepší jako 980 Ti a za stejnou cenu, tak kde je problém, kdo by to nechtěl? A na začátku června má Intel odhalovat BW-E, tak proč si nepočkat na to 10c/20t?
Nevimsirady
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod amexblack 8. 5. 2016 23:29

Jééé, pánové. Tady se to zvedlo. Neměl jsem v úmyslu tady působit hádky.
KineCZek píše:Xeon. Klidně dva, pokud se trochu připlatí. ECC ... TMP ...

To zní zajímavě, kolik by bylo potřeba připlatit. Klidně se vzdal monitoru(ten na filmy pořídím potom-na práci monitory mám). Eventuálně bych mohl přidat ještě 80K, ale to bych byl bez dovolené, což se mi moc nechce.
EDIT: Ano, jsem konzerva, co se týče operačního systému. Windows 10 je naprostý paskvil, spíš mi přijde vhodný na konzumaci obsahu, než na práci, vhodný spíše pro menší dotykové hračky, než pro desktop, práci s myší etc. (můj názor, každý může mít jiný). Zůstanu u svých Windows 7 Professional dokud to půjde. Premiere Elements 14 používám, protože umí vše, co pro svou práci potřebuji. Vím, že jsou jiné, "lepší" verze, ale nevyužil bych je.
Naposledy upravil amexblack dne 8. 5. 2016 23:59, celkově upraveno 1
amexblack
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 8. 5. 2016 23:48

Hrubý nástřel na sestavu s 2x Xeon https://www.czc.cz/cbhd8ofmm8io4aebbntdg5el92/seznam..

Klikal jsem na rychlo, takže není pořešené následující:
- chlazení na CPU (SuperMicro dělá ke své desce přímo referenční chladiče, ale moc tiché to asi bude, páč kvalitní chladiče takhle vedle sebe asi jen tak nenamáčkneš, ale třeba bude mít někdo lepší nápad)
- Velikost RAM. Momentálně "nakliknuto" 2x 16 GB / per CPU DDR4 ECC, pokud by ale bylo třeba více ...
- Možná kolize ACEX IV s RAM moduly - hlavně v případě, kdy se zacpou všechny RAM sloty.
- další "ptákoviny", na které si teď prostě nevzpomenu
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Matysek 9. 5. 2016 00:26

Rozumne Noise/Weight/Cooling vyrabi napr.: Noctua i s ohledem na maximalni zatizeni (tower). Konkretne model NH-U9DX-i4 nepresahne hmotnosti limit +/- 650g/socket a chladi vcelku dobre. Supermicro naopak pouziva standardni pasivni medene bloky navrzene pro tunelove prutahove chlazeni v rack (napr.: 6x 60mm 15000rpm fans), nebo velke tower sinks pro omezene modely min. 2400rpm , standardne 8000rpm pro vykonne serie. A aby toho nebylo malo, deska nepusti pod minimalni otacky (zpravidla 600rpm chassis, 1200rpm cpu apod.). To se lisi model od modelu.

Nakonec rozhoduje frekvence, protoze tak funguje MPE a aby toho nebylo malo, tak Elements (Consumer) nesou vsemozna omezeni a jednim z mala funkcnich prvku zustava IQS, tedy Iris 580 Pro 128MB L4 eDRAM (Skylake Core i7-6785R Sunrise Point PCH), nebo starsi Iris Pro 6200 128MB L4 eDRAM (Broadwell Core i7-5775C Lynx Point PCH). Strizna se stavi vzdy na Premiere Pro, ktera podporuje CUDA/OpenCL.

Doba Evga SR-2 s OC W5000/X5000 uz pominula.

# edit:
Kdyz uz chces hrat na city a svetomira slunicka spojte se, tak nekolik drobnych faktu. Adresace Windows 7 Pro zvlada 192GB RAM (64bit), avsak PCIe SSD controller calls&commands (def. Sata.IO command set ACS command unmap rev 4a/2006) nikoliv. Zde podpora zcela chybi, vcetne implementace standardu 3.1. Nejen z vyse popsane zkusenoti, ale predevsim ADROpt, kterym je vybaven pro realtime, tedy deep load state.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 5. 2016 04:45

Pokud do toho chceš dát takové peníze, tak prostě WKS s tom že GPU s upraveným chladičem si tam dáš sám. I taková možnost tady je. Protože prostě za takové peníze a pak ejhle 30dni budeš čekat na novou desku, nebo ssd nebo cokoliv.

Sample toho co děláš? "jestli to má vůbec cenu" ...

Nebo třeba by jsi nám mohl prozradit jaké monitory máš. Nebo jaký NAS? 2*NIC kvůli teamingu? Prostě je to furt střílení od boku.

Bohužel zatím o tom trošku pochybuji.

-- 9. 5. 2016 06:00 --

Pokud DP tak takhle nějak.

Asus Z10PE-D8 WS
2* E5-2630 v3
2* Noctua U12DX
64 GB ECC RAM (4* KVR21R15D4/16HA)
P3600 1.TB
2* ES.3 2TB (ST2000NM0033)
980(ti)+ Ace IX + 3* AC F9
SeaSonic 860W (SS-860XP2 F3) klidně může být ten corsair ;)
Nanoxia DeepSilence 6 rev.B / FD XL

+ potřebné chlazení. AC F14 / NF-P14s redux 700 *6
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Fuckinglegend 9. 5. 2016 09:13

Mě upřímně řečeno trochu uniká vůbec smysl tohoto vlákna...

1. Nevěřím, že by si někdo chtěl stavět počítač za 130tis s DPH na SW za 2 tis s DPH.

2. Pokud jde tazateli opravdu jen o tenhle SW a chce co nejrozumnější PC na něj, tak mu stačí úplně obyčejné PC s 24 Gb ram a grafikou v procesoru. CUDA podpora tu není a pokud vím, tak je tam omezení na 4 jádra/16GB RAM. Ušetřené peníze pak utratit za (nesmyslně rychlé) velké uložiště se soustavou SSD. Protože to při SW pozná více, než grafickou kartu nebo 2 procesory XENON.

Respektive... veškeré jeho HW nároky budou stejně směřovat k tomu 10% hry.
Fuckinglegend
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 5. 2016 09:15

To už jsem tu několikrát psal, ale stále nic nevím.

Ohledně výkonu CPU tam bych byl opatrný...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Fuckinglegend 9. 5. 2016 09:18

Výkon CPU asi ano... ale pokud je tam omezení na 4 jádra, nemá smysl mu navrhovat 2x Xenon dohromady s 16/32 j/v .

EDIT: Respektive, ne 4 jádra, ale 4 vlákna... pokud se to nějakým update už nezměnilo.
Fuckinglegend
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod amexblack 9. 5. 2016 11:18

Díky všem za rady. Komentování typu "sw za 2K a HW za 100K" - nezlobte se, ale jsou to moje poctivě vydělané peníze, je Teda moje věc za co je utratím. Narážky typu Elements vs CC-prostě mi zatím stačí. Místo kafrání stačilo napsat, že CC už umí využít HW lépe (netušil jsem, že Elements neumí využít GPU). Právě proto, že netuším, jak střihový SW umí využívat HW, jsem se zde dotazoval. Takže ještě jednou děkuji za rady a snahu, nejlepší bude někam zajít a nechat si to vysvětlit a sestavit. Vlákno můžete lock.
Naposledy upravil amexblack dne 9. 5. 2016 11:55, celkově upraveno 1
amexblack
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 5. 2016 11:33

Vidíš a my si mysleli že člověk kterého to živí, ví co a jak :)

Měl bys zapřemýšlet o Premire Pro ;)

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod amexblack 9. 5. 2016 11:52

Právě, že ne. Dejte mi SW a materiál, udělám to. Ale abych rozuměl tomu, jak ten SW umí využít HW, to fakt ne. Ostatně, k čemu, neživím se sestavováním "střižen". Ale jak koukám, budu se muset dovzdělat. Právě jsem si CC pořídil :-D Škoda je, že nejde vysloveně koupit, místo toho se platí měsíčně.
amexblack
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 5. 2016 11:56

Stejně už 3 stránky čekáme na nějaký vzorek toho co děláš ;)

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 5. 2016 18:21

Tu mou poznamku prosim ber konstruktivne. Celou dobu co se tu ta diskuze rozvijela jsem nemel prilis cas na jeji sledovani. Chapu ze Tve reakce spravne, ze uz Tvemu pripadu ten cas venovat neni treba? Opet ani toto neber zle.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka