Hry/CAD do +-15tis bez OS a periferii

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod smazin 5. 7. 2016 11:37

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: nepožaduji tichý pc
UCEL PORIZENI SESTAVY: viz níže
CENA SESTAVY: +- 15 tis.
OPERACNI SYSTEM: dodám sám
SESTAVITE SI PC SAMI?: ano
BUDETE TAKTOVAT?: ne
MONITOR + JEHO ROZLISENI?: mám fullHD
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?: jen skříň

Dobrý den, jakou variantu spíše zvolit pro nový pc, na kterém nejčastěji pojede WoT, BF4, Autocad, rendery a modelování (sketchup,archicad,lumion apod.), tak abych se +- vlezl do stanoveného limitu. Variantu s SSD POUZE na OS jsem zavrhl (takové řešení nejspíš nemá cenu?), na pc které je takto řešeno uvedené hry a programy s i3/GTX 950 jedou opravdu svižně (bude tam nějaký vliv toho ssd nebo vůbec ne?). Vyplatí se investovat spíše do GPU nebo CPU?

Sestava: https://www.czc.cz/105970,167801,143541 ... 62389/kody

Var1: i3+gtx950 (nebo rx470 až vyjde) - cca 14,2 tis.
Var2: i5+gtx750Ti - cca 15,2 tis.
Var3: i3+gtx950+SSD 120gb - cca 15,6 tis.
smazin
Junior

Odeslat příspěvekod RomcaKonecna 5. 7. 2016 12:19

Pro CAD, rendrovani atd je lepsi i7 a minimalne 16G ram. Ale dost zalezi jestli delate v cad jen jednoduche veci nebo neco vetsiho.
RomcaKonecna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod smazin 5. 7. 2016 12:40

Jednoduché věci, doteď sem dělal na mobilní i3 a 4gb ram a přežil jsem to, problém byl hlavně ve sketchupu ve finále modelu kdy už to nestíhalo. (jak jsem říkal, ta skylake i3 nemá sebemenší problém ikdyž sem tam dal ten barák ve sketchupu několikrát do jednoho modelu...)
smazin
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 7. 2016 19:54

Pokud to nepotrebujes vysloneve rychle, asi bych zkusil pockat tyden az dva na GTX1060 ... po jejim vydani mohou klesnout ceny i dalsich karet.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod smazin 5. 7. 2016 21:06

Jako alternativu tu mám starý radeon HD4870, který ovšem hučí jak vysavač a osadil bych ho do pc dočasně než vyjdou nové karty. To bych přežil ale pořád netuším jestli vzít tu i3 nebo i5, to co potřebuji na pc v cad programech vytvořit opravdu i5 nepotřebuje (když už tak i7 aby tam byl rozdíl ale to je jiná cenová kategorie).
smazin
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 7. 2016 21:10

Mezi i5 a i7 rozdil nekde je, ale jinde vubec neni. Jsou to fyzicky stejne kremiky, jen i5 nema HT a ma vypnutou 1/4 cache, tj nema 8, ale 6MB.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor