Výkonná Grafická stanice, LR, PS, 4K edit., Data - 20-40Kkč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod z3.planety 31. 7. 2016 13:55

Ahoj vespolek, chtěl bych si nechat poradit při stavbě co "nejprofesionálnější" grafické stanice, protože jsem z téhle oblasti už dost vyběhl.

K HLUKU - Jsem v "práci", mám velké repro a nebo sluchátka

CO BUDE STANICE DĚLAT?:

Adobe CC:
- Lightroom (20mpx RAW,editace, sychr. a export 50-100 fotek naráz, cca.25mb/fotka) - hromada dat se bude nalívat dovnitř, rychlé zpracování a náhledování je prioritní, rychlý export.

- Photoshop (retuše jpeg,tiff, 5x5k px, použití tabletu, dávkové úpravy) - prostředí a rychlost práce má opět maximální prioritu, opět velká data.

- Zpracování 4K videa (Import z zdroj. zařízeních, postprodukce, střih, exporty do xy., archivace)

Všeobecně od stanice očekávám vysokou datovou propustnost. Data nebudou jen ve stanici ale bude si brát data ze síťových uložišť. A především porozumění s výše uvedeným SW. Pohodlí při práci = rychlost.

Aktuálně mám 4-5 let starou i7, 16gb ram ale taky umírající raid dvou hdd. Práce je na tom ještě vcelku svižná ale dřív než HW odejde do křemíkového nebe, chci to nahradit něčím aktuálním, aby to 2-3 roky byl nadprůměrně svižný stroj.


CO ZA KOMPONENTY OČEKÁVÁM?:

1. Kompatibilitu, maximální využití potencionálu, stabilitu a spolehlivost

CPU - Intel i7 - opravdu se budou zpracovávat "porno" objemy dat, hromada náročných renderingů/zpracování obrazu na fotografiích obřích rozměru. Vůbec nemám přehled v aktuální generaci.

MB - renomovaný výrobce, stabilita, SÍŤOVÁ vybavenost, připravenost na rychlé ram, cpu

RAM - nejméně 16gb - vím, že se hraje na latence, nevím co to je a co to přinese, ale opět, rychlost rychlost rychlost a stabilita.

GPU - 4K 60hz výstup - Displey Port, bude-li 2x, proč ne. Ano, mám 4K monitor a provozuju ho s 60hz, tuším že na NV660ti, grafiku si ale beztak představuji aktuálnější. NEZAMĚŘUJME SE NA HERNÍ VÝKON

HDD/SSD/ či něco jiného - Rychlý manipulační prostor je vítám ale dostane zabrat, potřebuju něco spolehlivého. Zároveň, některá data budou zůstávat na PC, minimálně jako zrcadlo cloudu. Stále přesouvat data z SSD na HDD mi taky nepříjde nejefektivnější. Rád bych si v tom nechal poradit.

Chlazení - vůbec na něm nebazíruji, neplánuji taktovat, hlučnost má prioritu přesně 0%, pomůže-li to stabilitě a jde o jakousi slušnost OK.

HW KTERÝ MÁM A VYUŽIJU?:
Case - stávající HW se v něm má asi dobře, je to velká tuším, že Noctua skříň.
Zdroj - certifikovaná 650w, info pro sychr dodám ale nevidím důvod k obněně, mrzák to není.

CENA - Adekvátní k výkonu, jsou okamžiky, kdy si pro třetinu výkonu rádi připlatíte, pro desetinu už třeba tolik ne. Spektrum by se mělo pohybovat okolo 20 až 40 tisíc korun dle místních pravidel s daní.

ZÁVĚREM

Máte-li přehled a tušíte, který HW bude ideální pro výše popsanou potřebu, za doporučení budu velmi vděčný a myslím, že to pomůže i řadě dalších na místním fóru, protože ne vždy jde o hry a ne vždy o konkrétní zaměření směrem k datové rychlosti PC.
Jsem připraven odpovídat na případné dotaz a těším se, že do měsíce bude pod stolem nový stroj.
z3.planety
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 31. 7. 2016 14:38

Vzhledem k tomu, že ti jde spíš o rychlost, tak nejspíš nehrozí, ale .. stejně se zeptám: požaduješ 10-bit výstup z grafiky k tomu monitoru? Nebo ten monitor není žádná profi záležitost => je to "jedno"?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod z3.planety 31. 7. 2016 16:06

Popravdě ti na to nedokážu odpovědět, neboť nemám sebemenší tušení co to je, i když jsem to zhruba prolítl googlem.
Mám aktuálně tenhle monitor a na něm budu fungovat:
https://www.czc.cz/dell-p2715q-4k-led-m ... monitor_27
z3.planety
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 1. 8. 2016 08:47

Ten Dell dle oficiálních specifikacích 10-bit umí (1.07 billion colors 10-bit vs. 16.7 milion 8-bit). Tudíž za mne by byla škoda toho nevyužít => zbytečné se dívat po herních grafikách, chtěj pouze profi Quadro / FirePro.

Takže teď už jenom rozlousknout, co by pro tebe byla vhodnější volba. V čem děláš ty videa? Premiere / Premiere Pro či Sony Vegas? A obecně, dokázal bys zhruba (v %) vyjádřit, kolik čeho děláš?

Jde o to, co využiješ víc - zda-li CUDA (tzn. grafika od Nvidia), či OpenCL (kde naopak mají značný náskok grafiky AMD). Od toho se můžeme odpíchnout.

Technicky vzato ta sestava může vypadat takto: link s tím, že GTX 980tka by letěla ven a místo ní PNY Nvidia Quadro K2200 popř. Sapphire AMD FirePro V5900.

Toto je však je papírový nástřel, ve kterém vůbec není pořešený diskový subsystém (1x ks HyperX Savage by takovejhle workload za chvilku opravdu nerozdýchal). Dále pak je možnost přitlačit na procesorovém výkonu (tzn. postavit to celé na X99 a Broadwellu-E).

V každém případě počítej s tím, že 40 tisíc bude nejspíš málo - pokud teda chceš řešení bez kompromisů.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod z3.planety 1. 8. 2016 12:26

Ahoj, díky za zpětnou vazbu...

Co se videa týče, bude to Premier Pro CC a After Effects CC.

Aktuálně je to 50%/50% Lightroom CC a Photoshop CC. Zpracovávám hlavně a jedině fotografie. Nicméně klienti se ptají po videu, vybavení a znalost na to je, takže to přiřadím k pracovnímu portfoliu.

Tuším, že přítomnost CUDA = lépe pro videa. A naopak OpenCL = Photoshop, Lightroom? Přednost budou mít vždy fotografie, ty tvoří jádro mé činnosti.

Mám nahozený tento košík:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... WK013F4901

Je tam prostor k zlevnění u CPU - Nasadil jsem i7 - 6jádro s co nejvyšším taktem za 12k, ale pravděpodobně by stačilo 4jádro za polovinu ceny.

Paměti jsem vybral DDR4 3000Mhz CL15 - říkal jsem si 3000mhz je lepší jak 2300mhz při CL14

SSDčko na systém a software, SHDD pro data.
z3.planety
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 1. 8. 2016 12:59

SSHD nechceš, RX-480 k profi 10-bit taky nechceš.

CUDA / OpenCL .. není to definováno činností, ale především používanými nástroji. U Photoshopu by to ještě bylo zhruba jedno, ale Premier Pro CC ... => CUDA => PNY K2200 je to co hledáš.

Nástřel hodim až budu doma, popř. pokud se ozve Python.p / KineCZek, určo sem nějaký jejich postřehy či návrhy hodí sami.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 8. 2016 00:31

Jsem tady :D

ale vydal bych se cestou Fujitsu W550P nebo Dell Precision T3620.... Přeci jen tě to /předpokládám/ živý a nemůžeš být až 30dní bez PC. Takže 3 roky NBD záruky se hodí. Pokud bys přesto trval na skládačce ->

45 441,- Kč

Pokud je to moc, můžeme vyhodit klidně GPU, P4600 umí 4k@60Hz a zbude na lepší disky. Klidně takový Intel P3700 nebo i S3700 ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 8. 2016 13:23

Spise jen kosmetika proti kolegove navrhu. O chloupek lepsi skrin a o chloupek tissi chladic. Co se teplot tyce, byly by oba bez problemu.

45.393,- Kc
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. (KineCZek)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod z3.planety 4. 8. 2016 12:06

Pánové, díky za idee.
Já jsem začal pátrat i po Workstationech od Dellu s Xeonem. Nicméně jsem od nich zrazován kvůli chybějícím instrukčním sadám, se kterými si zase velmi dobře rozumí Photoshop a Lightroom.

Všeobecně to vypadá, že sáhnu po B-e i7 na X99 a grafiku vyberu Quadru.
z3.planety
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků