Doporučte NAS sestavu pro media (4K)

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 8. 2016 22:48

1. Do FD XL R2/ R4 je NH-L12 zbytečný, postačí obyčejná U9/12.
2. Něco mi říká že "aluminium base" + CLU/CLP není dobrej nápad. Leda lapovat na ten měděné základ, ale to bych radši vzal obyčejnou pastu viz další bod.
3. MX-4 nebo NT-H1 udělá u CPU s nízkým TDP stejnou službu.
4. Z mobilu jsem línej, zítra víc pokud se mi bude chtít.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -=Magic=- 15. 8. 2016 23:46

1) Nejsem si jistý jestli se s těma zkratkama chytám, ale Google našel tohle To https://www.suntech.cz/produkt/391262-n ... intel-amd/ , což je cenově dost podobné. To samé pak tohle http://shop.bostar.cz/noctua-nh-u12dx-i4_d8762.html , možná tím ale bylo myšleno něco jiného, resp. si to myslím.
2+3) Ruka se mi když jsem to posledně nanášel a párátkem rozetíral na X99 desku za 8 tis. neklepala, vše funguje a má nízké teploty. Je u toho ASRock nějaký rozdíl v tom z čeho je vyráběn, resp. bude tam někde aluminium? Jestli ne, tak bych se toho nebál. Pokud ano, tak se mi tu válí jedna nepoužitá MX-4. Pokud to pojebu a nanesu tam, kam nemám, tak prostě koupím novou desku a budu si za to moct sám.
-=Magic=-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 16. 8. 2016 07:24

-=Magic=- píše:-Noctua by mohla byt pro NAS cenovy overkill, spravne?
-Jinak slysel jsem na Corsair celkem hanlive slova v poslednich letech, jak to je s nimi nyni?


já osobně to myslel tak, že je noctua hlukově overkill pro NAS a věřím, že by stačil arctic.. ovšem jestli chceš, použij je klidně.. (pokud tam budeš mít ty 2,5" v himuru, smysl to možná i má..)

tento RMx je velmi vydařený zdroj.. tichý s dobrým osazením.. semipasivní a 10 let záruka jako bonus rozhodně není k zahození..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků