PC pro grafiku (foto), Classic, cca 30tis

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vasekk 20. 9. 2016 18:17

Uff, to je dotaz, na který nemám 100% odpověď a nemám v tom jasno :( Díval jsem se na to, že mnou používaný monitor to umí a Capture One, který primárně na úpravu fotek používám to umí taky. Takže odpověď je, pocitově spíše ano.
vasekk
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 9. 2016 18:27

Tak pak zpět na stromy... Něco vymyslím :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vasekk 20. 9. 2016 18:54

tak ještě hledám doporučené konfigurace GK pro Capture One a v seznamu jsou následující karty:
AMD Radeon R9 Nano
Nvidia Geforce GTX 950
Nvidia Geforce GTX 970
Intel HD Graphics 520
Zdroj: https://www.phaseone.com/en/Search/Arti ... cleid=1720
vasekk
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 9. 2016 21:09

Ani jedna neumí 10bit.... Takže bych to možná neřešil a nechal tak jak to je. Jen prostě nevyžiješ ten NEC na plno.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vasekk 20. 9. 2016 21:35

Pak není co řešit, a nechme to na něčem rozumném bez 10bit.
vasekk
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 9. 2016 21:53

Jen tak mimochodem, moc hezké fotky :tleskani 8-)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod divotvorca 21. 9. 2016 13:22

jpri grafickej praci..je velky rozdiel medzi procesormi ked sa pouzije integrovana GK?
Myslim ako v tomto pripade je navrhnuty Xeon..a nie i7 pripadne i5?

doteraz som fungoval na HD6570 ultimate v starsom pc (doteraz stacila...obcas trosku dostala zabrat)... tak zvaujem novy..ze tam by mala intel GK 530 postacovat..len si to moc neviem predstavit...ci sa to vyrovna..ci je silnejsia...
(AutoCad, sketch up)
today will be a good day
divotvorca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejca 21. 9. 2016 13:48

vasekk píše:omlouvám se, tento dotaz mi utekl. Odpověď je: šudlím si to většinou pro sebe, většinou web, občas tisk. Z pohledu barev pracuji v AdobeRGB, pouze exporty jdou dle toho co s fotkou bude dál.


Tak v tom případě by ti stačilo i něco jako i3 6100 (s integrovanou grafikou), 16 GB RAM, SSD, desku B150... Na pohodu. A ještě kotel peněz ušetříš.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod Bumerang 21. 9. 2016 14:40

Python.p píše:Jen tak mimochodem, moc hezké fotky :tleskani 8-)

kde sa daju pozriet?
Bumerang
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 21. 9. 2016 14:54

má pod nickem globusek (webovky)
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bumerang 21. 9. 2016 15:37

aaaa, dik, naozaj pekne photos
Bumerang
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vasekk 21. 9. 2016 21:07

Ahoj, ad. fotky - děkuji, jsem rád, že se líbí!
ad. procesor, co jsem četl, tak grafické programy, které využívám, i7 doporučují a to s čím fotí, mi generuje celkem velký objem dat. S čím si nejsem jist, tak je to "okolo". Vím že jak LR, tak C1 které používám umí pro některé operace využít grafickou kartu, proto jsem uvažoval dedikovanou GK.
Nicméně, trochu mi zamotali hlavu KineCZek a Python.p, kteří oba doporučili serverový procesor, a tady bych byl moc rád, pokud by jste mi v tom pomohli si udělat jasněji tzn. proč serverový procesor a ne i7.
vasekk
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 9. 2016 22:19

No museli by jsme jít do W4100 a nebo K2200 a vyšší aby jsme měli 10bit barev na kanál a ktromu dost výkonu. Potom se dostaneme na obyčejnou i5ku.

Takovej NIK Colection umí těžit z CPU o dost více a je lepší jak nějakej LR... To je jen názor, tam by XEON měl opravdu smysl.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vasekk 21. 9. 2016 22:35

OK, pojďme těch 10bit neřešit. Odbočka k NIK Coll. Ten používám taky, ale jen jako doplněk k C1 (původně LR), určitě lepší není resp. není to plnohodnotná náhrada za SW typu C1/LR, ale na některé úpravy svůj význam má. Nicméně s tím, jak jej koupil Google je otázka co s ním bude dál...
vasekk
Junior

Odeslat příspěvekod vasekk 23. 9. 2016 22:36

Ahoj, po chvíli váhání jsem se pocitově vydal cestou i7. Vyšel jsem se zdejších doporučených sestav a trochu ji upravil. Prosím, můžete se mi na to podívat, jestli to dává smysl, nebo jestli je tam něco zbytečného a lepší bude jiná cesta?
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... B7012FDM01
Děkuji
vasekk
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků