Herny pc, do 35000 czk, LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod matomoc 21. 10. 2016 17:54

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: pokial mozno, bol by som za cim tichsi, tym lepsi. Pri hrani mi nevadi hluk, no pri praci s videami/hudbou by som bol rad keby to moc nehucalo.
UCEL PORIZENI SESTAVY: Hranie hier, strihanie videi, stream, recording/edit/mix hudby. Co sa tyka pomeru, je to tak 40% hry 60% hudba a edit videa.
FINANCNI LIMIT: 35000czk
OPERACNI SYSTEM: win 10. kupovany zvlast. ma byt sucastou zostavy.
ZOSTAVOVANIE PC: Zostavovat budem ja s pomocou od znameho
MONITOR: nie je v cene zostavy, zatial som neriesil, nepotrebujem nic extra. max 24".
kupovane su komponenty a skrina k pc.


MOTHERBOARD: MSI X99A SLI PLUS
CPU: Intel i7-5820K
GPU: MSI GEFORCE GTX 1070 GAMING X 8G / PCI-E / 8192MB GDDR5 / HDMI / DP / DVI / VR READY
RAM: Corsair 32GB KIT DDR4 SDRAM 2400MHz CL16 Vengeance LPX
DISK: Samsung 850 EVO 500GB
POWER SUPPLY: Cooler Master G750M
SKRINKA: Phanteks Eclipse P400S Black

Budem rad za nazory, rad si necham poradit. Hlavne by som chcel vediet co si myslite o zdroji. Diky !

EDIT:::: Co sa tyka RAM, rozmyslal som este nad variantou Crucial 32GB KIT DDR4 SDRAM 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT Single Ranked White. Tiez by som rad vedel, ci je lepsie 4x8 alebo 2x16 vzhladom na pocet slotov na zakladnej doske.
Naposledy upravil matomoc dne 21. 10. 2016 23:18, celkově upraveno 4
matomoc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 21. 10. 2016 18:00

Doporučuji rychle doplnit údaje podle pravidel sekce, nebo se vystavuješ riziku, že ti thread zamknou.
viewtopic.php?p=10268560#p10268560
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 10. 2016 18:05

Radši vem i5 a k tomu 1070, než tohle...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matomoc 21. 10. 2016 19:07

Preco radsej i5? Chcel by som mat to PC tak postavene, aby som sa toho nemusel dotknut co sa vymeny HW tyka, par rokov.
matomoc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Foxik88 21. 10. 2016 20:57

protože na hry je lepší i5 a lepší grafika než i7 a meně výkonná grafika...
Foxik88
Junior

Odeslat příspěvekod Zafrin 21. 10. 2016 21:19

Err, Foxiku, neni lepsi. Ale i7 je na hry naprosto zbytecna. Je to zbytecne drahe a za usetrene penize se da vylepsit o fous neco lepsiho. Treba mam pocit, ze tu nekdo bude mit vyhrady ke zdroji, k tomu disku, k tomu proc je ten disk jen jeden a je to jeste k tomu 850 EVO a pokud LN, tak kde jsou fany, chlazeni grafiky atd.
A tu cast se "silnejsi a mene vykonou grafikou" jsem uplne nepobral.
Zafrin
Junior

Odeslat příspěvekod matomoc 21. 10. 2016 21:47

No tak disk nebude urcite len jeden, ale zatial som tam dal ten evo, pretoze ho momentalne mam doma. na operacny system + programy, ktore potrebujem pre pracu je to postacujuce. Co sa tyka zdroju, k tomu by som pocul pripomienky resp. navrhy radsej, pretoze si nie som celkom isty ci netreba silnejsi. Ale podla kalkulacky na zdroj na cooling master mi vyslo ze budem potrebovat nejakych 520w , takze myslim ze 750w bude akurat. skor mi ide o znacku zdroja... To, ze chcem dat i7 namiesto i5 je aj kvoli tomu, ze moj momentalny procesor je i5-3750k, ktory je cenovo aj vykonovo ok, ale mam ho uz 4 roky a pracu /nahravanie,mix,edit hudby, nahravanie,strih videa z hier/ bude treba uz silnejsi. tato i7 mi vykonovo a cenovo prisla velmi dobra oproti inym procesorom a akonahle mi niekto predlozi lepsi argument ako "i5 je na hry postacujuci" tak ho urcite zvazim, a rovnako aj zakladnu dosku. Opat, budem velmi rad za navrhy najma k zdroju a k pamati :) zatial ale dakujem velmi pekne.

edit: co sa tyka chladenia, v skrini by mali byt 2 fany uz a + som chcel este jeden/dva dodatocne Cooler Master RR-212E-16PK-R1

co sa tyka LN, ide mi o hlasitost prave pri praci cize edit/mix atd... kde graficku kartu tak nezatazujem ako pri hrani.
tu su specs tej skrinky:
Cooling 3 x 120mm or 2 x 140mm front fan mounts (1 x 120mm fan included), 1 x 120mm rear fan mount (120mm fan included), 2 x 140mm/120mm roof fan mounts (fans not included)
matomoc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zafrin 21. 10. 2016 22:27

Jo, supr, ale prvně než budeme dále pokračovat v plodné diskusi, pročti si pravidla fóra a uprav příspěvek. Neb by pak tady někteří guruové a magičové z tebe museli tahat ony dodatečné informace, které jsi třeba teď z části dodal.
Tak šup šup ;)

P.S.: Ta velká oranžová věc nahoře.
Zafrin
Junior

Odeslat příspěvekod matomoc 21. 10. 2016 23:17

Diky, upravil som, dufam, ze uz to bude ok, ospravedlnujem sa, pravidla som bohuzial len preletel. :-[
matomoc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 10. 2016 15:21

Smysluplny Low Noise config mne z toho vysel nejak takto:

38.459,- Kc

Tichy stroj se vsestranne rozumnym vykonem. Co se tyce volby mezi i5 a i7 ... da se to rict i tak, ze ten, kdo vi proc i7 chtit, to zpravidla vi a dovede si to obhajit. Vetsina tech, kdo ne, hledaji i5, jakkoliv jejich "vnitrni presvedceni" hovori jinak. Ve hrach zpravidla mezi i5 a i7 stejne generace pri stejne frekvenci neni rozdil.

- - -

Vyse uvedeny navrh je LOW NOISE sestava. Pro uplnou definici pojmu LOW NOISE viz: ODKAZ.

Pro dosazeni LOW NOISE (ne)hlucnosti vsak nestaci pouze vybrat vhodne komponenty. Klicovym faktorem pro dosazeni nizke urovne (ne)hlucnosti sestavy je odladeni hlucnosti, resp. tedy optimalizace otacek ventilatoru v zavislosti na teplotach komponent.

Dalsim faktem pak je 100% jistota neuspechu, pokud bychom uvazovali nad myslenkou nechat tuto sestavu skladat v eshopu. Sestavy s aftermarket chladici grafickych karet totiz eshopy sestavovat odmitaji, k cemuz maji hned nekolik rozumnych duvodu.


BTW: Pokud bys nepohrdnul, mohu Ti nabidnout svou osobni peci, tzn. sluzby ohledem sestaveni a odladeni. (Pokud bys chtel vedet vic => soukroma zprava.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků