Hobby - stolní počítač se zvýšenou spolehlivostí

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod krysta 19. 2. 2017 14:54

Tak mě napadlo jestli by ti nemohl tvůj současný PC posloužit jako záloha?
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 19. 2. 2017 15:43

Asi jo, asi by stačila i Z240. U GPU u značkových sestav bacha na whitelisty, používej jen to, co je přímo zmíněno jako podporované v datasheetu, jinak můžeš narazit na nekompatibilitu (U K2200 vím 100%, že podporována je)

K1200 je low-profile, já raději volím fullsize karty, tzn. K2200 v případě nvidie.
Ohledně Quadro vs Firepro je to vždy těžké, jeden CAD jede lépe tam, druhý zase tam...
Taky bych použil raději běžné SATA SSD než M2.
Při tomto rozpočtu bych i popřemýšlel o větším LCD.

Notebook by být mohl, kdybys měl přímo mobilní stanici, se slabým ultrabookem samozřejmě toho moc neuděláš. Není problém i7HQ + 4x8GB RAM + Quadro/Firepro. Ale začínají na 30k...
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod JaSup 19. 2. 2017 16:37

Neposloužil, protože odhází základní deska a musel bych hledat v bazarech (1000 - 2000Kč), nebo si koupit za hříšné peníze úplně novou od HP. Další peníze do 8 let stare sestavy investovat nechci. K dokumentaci a běžnému fungování mi úplně stačí 2 roky startý Probook 640 G1.

Očekávám od výrobce otestované komponenty se kterými odpadají starosti s kompatibilitou. Možnosti konfigurátoru HP/Dell pokrývají veškeré potřeby na další 5 let. Ovladače si vyřeším sám, zbytek přenechám servisu. Věřím HP/Dell, že vědí co dělají a jejich disk AHCI I NVMe bude fungovat bez problem. Manuál T3620 zahrnuje chladič disky a HP dodává disk jako modul TurboDrive Z s vlastním chladičem. V čem by mohl být problem?
Dávám přednost dvou 24" panelům před jednou třicítkou. Zvolit tradičních 1920 x 1200, nebo sáhnout po 2560 x 1440? V týdnu mám cestu do Prahy, navštívím pár obchodů a subjektivně se rozhodnu ná základě rozlišení, barev, regulace jasu, reflexní vrstvy a povrchu panelu. Trochu se obávám monitorů Dell. Vždy mi připadají zbytečně ostré - pálivě jasné a silně přesvícené. S HP jsem byl vždy spokojen, jen poslední roky často narážím na stížnosti s kvalitou a servisem HP. Osobně nemohu potvrdit, neměl jsem sebemenší problem.
JaSup
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JaSup 20. 2. 2017 21:44

Vyřešeno a objednáno. Děkuji všem

• Windows 10 Pro 64 - HP doporučuje Windows 10 Pro
  • Intel® Xeon® E3-1270 v5 (3.6 GHz, up to 4 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 8 MB cache, 4 cores)
  • ENERGY STAR HP Z240 TWR 400W 92% Chassis
  • 32GB DDR4-2133 ECC (2x16GB) Unbuffered RAM
  • Operating System Load to PCIe
  • 512 GB HP Z Turbo Drive G2 Self Encrypting (SED) PCIe Solid-State Drive (SSD)
  • 2TB 7200 RPM SATA 1st Hard Drive
  • 2TB 7200 RPM SATA 2nd Hard Drive
  • RAID 1 Mirrored Array Configuration
  • NVIDIA Quadro M2000 4GB 4xDP
  • Microsoft Office Pre-Loaded Software 30 dní
  • 9.5mm Slim SuperMulti DVDRW 1st Optical Disc Drive
  • HP USB Business Slim Keyboard HP USB Optical Mouse
  • HP Serial Port Adapter Kit TWR - PCIe Convert
  • TPM to 2.0
  • HP Legacy PCI Expansion Slot - PCIe
  • HP Z240 Tower Bezel/Dust Filter
  • Z2 Tower Handle in Top 5.25 Optical Disc Drive Bay
  • HP 3/3/3 Z240 Workstation
  • HP Z24nq
  • HP Z24nq
JaSup
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jsemZpet 26. 2. 2017 18:34

to cernakus

Šifrovat pevný disk mi přijde úplně normální bez ohledu na to, jestli pracuji s citlivými daty nebo ne. Nejpádnějším argumentem proč šifrovat, když nemám citlivá data, je že zabráním náhodnému kolemjdoucímu manipulovat s obsahem disku (třeba přidání škodlivého kódu).
Když si srovnáme pro a proti, je šifrování pro většinu případů jasná volba. Pokud má procesor HW akceleraci šifrování, je dopad na výkon skoro nulový.

Dnes se holt víc hledí na bezpečnost. Proto také z internetu mizí různé nezabezpečené protokoly, jako třeba HTTP, které mělo už dávno skončit v propadlišti dějin.
jsemZpet
Kolemjdoucí

Předchozí stránka