herní startující boeing do 70tis včetně periferií

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod majk.krejcik 7. 3. 2017 14:15

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI boeing stačí
UCEL PORIZENI SESTAVY : 90% hry 10% filmy youtube a podobné hovadiny
FINANCNI LIMIT: 70 tis včetně periférií
OPERACNI SYSTEM mám win 10 licenci
SESTAVITE SI PC SAMI? jojo, sestavím sám
BUDETE TAKTOVAT? nebudu
MONITOR + JEHO ROZLISENI? potřebuju nový, s budgetem asi rovnou 4K?
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? potřebuji k tomu koupit monitor, reproduktory, klávesnici a myš

https://www.czc.cz/4ut8r5b4a0h278anahatjumvs1/seznam

Takhle nějak jsem to tam nacvakal já, klidně mi vynadejte jaký jsem hovado, že to vůbec nebude fungovat, jsem v této věci spíše laik, proto vás prosím o radu :) Přemýšlím, jestli ještě nepočkat na GTX 1080ti... co se týče klávesnice a myši, měl jsem jak tu myš tak i klávesnici a byl jsem s tím velmi spokojený.. vím, že se za tu cenu najdou možná i kvalitnější, tak mě můžete zkusit přemluvit :)
majk.krejcik
Junior

Odeslat příspěvekod Ensidia 8. 3. 2017 10:33

Já bych počkal ta 1080Ti má být za chvíli a je výkonnější jak Fury. 1080 už má skoro rok. Na vegu asi nemá cenu čekat. SSD bych větší 480GB. Deska zbytečně taktovací. Nebo rovnou pořídit 7700K. 4K určitě. Ten zdroj zbytečně silný 600w by měla být i tak naddimenzovaná.
Můj názor :). Fungovat by to mělo.
Ensidia
Junior

Odeslat příspěvekod Vrzalík 8. 3. 2017 10:49

Pokud chceš hrát hry ve 4K, do ničeho jiného než GTX 1080 Ti či Vegy, bych dnes nechodil. Pokud tě nic nehoní, tak bych klidně počkal i na Vegu. Ta by měla konkurovat Ti a pak si můžeš vybrat pro tebe tu lepší či výhodnější.

Edit : Budu řešit zřejmě na podzim nový počítač s obdobným budgetem. ;-)
Vrzalík
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 3. 2017 11:51

Rozhodně počkej. Jinak budget je v tuhle chvíli tak tak na stroj bez periferií. Pokud tedy "hraní ve 4k" není termín pro 37fps na medium detaily.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Ensidia 8. 3. 2017 15:30

Tak hraní ve 4k nebyla řeč ale film video :) to i ta nová grafika bude na hraně prostě až ta další generace to bude zvládat třeba nějak obstojně. Ale 50-60 fps by mohl dostat. S více jádrem než 4/8 by to šlo ještě líp.

OT: Lidské oko nemá fps teda pokud nejsi kyborg. Ale lidské oko stačí 25-30 snímků za sekundu aby to bral jako plynulé. Víc fps+ větší plynulost pro mozek. Ale od 100 už si myslím že je to placebo efekt :)
Ensidia
Junior

Odeslat příspěvekod powlcz 8. 3. 2017 16:01

není to placebo efekt, byl to odemne vtip.

Lidské oko s mozkem rozezná minimálně 1/220tinu vteřiny a ti nejlepší až 1/300tinu vteřiny, to už se ale pro každého fyzicky liší. Takže má teoreticky smysl i 220Hz monitor na 220fps. Vědecké studie to potvrzují.

A stačilo. Mne nešlo o flamewar ale o vtip.
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Junior