Programátorské PC, 100 000,

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sasar 20. 3. 2017 17:54

powlcz píše:
Sasar píše:Záleží na vás, protože i bez příplatkové záruky, nebo podmínek prodejce dostane garance a nadstandard. V základu automaticky identický náhradní díl po dobu tří let. To znamená, že druhý den přijede přepravní služba s novým dílem, který si můžete vyměnit sám. V případě potřeby dostanete identický díl z rezervních zásob. Odpadá tak shánění funkčního dílu, např.: základní desky, které se stáhly z prodeje před X lety.

Standardní on-site servis Autocont, Triline, ... apod. řeší technik na místě.


To má být nějaký vtip? Šmejdy typu Autocont bych nechal tak možná spravovat kanály

Edit: abych jim nekřivdil, po tom co dosrali co mohli nám věnovali jako omluvu diskové pole asi za 180k. Ale už nikdy


O kolik je kvalitnější skříň Fractal Desing Define R5, bez potisku koupená v běžném obchode, vůči stejné skříni s potiskem Autocont, Premio, Triline a další značky, které vyrábí ATComp Ostrava? Z hlediska kvality a spolehlivosti není rozdíl, jestli jste koupil desku MSI X99A Raider, nebo Gigabyte X99P-SLI v běžném obchodě, nebo ve stejné skříni s potiskem Autocont Integra.

Měl jste problém se software, ale proč svou frustraci aplikujete na hardware?
Sasar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powlcz 20. 3. 2017 18:17

Nikoli, i hw, včetně jejich osobní konfigurace. Total fail. Ale už mi došlo, že je to zbytečné, házet perly sviním.
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 3. 2017 18:18

Měl bys nějaké fakta? Konkrétní konfigurace a konkrétní problémy.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 20. 3. 2017 22:17

MarekDedecius píše:
karlos00x píše:
MarekDedecius píše:jde o to, že jednou za čas se stane, že se chci vrátit k práci, kterou jsem udělal např před hodinou a přepsal jsem si ji jinou myšlenku. Zároveň tu předešlou práci jsem neposlal do gitu.

MarekDedecius píše: Ideální by bylo ať git dělá automaticky lokální comity, s tím že nemusím řešit merge. ( Což je fajn myšlenka a možná bude stát za to ten skript vytvořit )


Takze mas kilo na pracovni stanici a pritom nedokazes vytahnout par stovek mesicne na poradne IDE?

-- 20. 3. 2017 12:51 --

A jinak moje rada po par dnech s macbookem - za ty prachy si porid iOdpadak a mas po starostech.


- Na tom projektu dělá 150 lidí, tak jsou možnosti volby IDE trochu omezené + i tak je zvolená rozumná kombinace IDE

- Mackbook kolega má a je to na pytel. kompilační čas cca 2,5 minuty. Prostě stolí komply s hrubým výkonem vede. Aktuálně jsem na času kompilace cca 30s, pokud to sundám upgrade o 10s tak je to super a dlouhodobě se to vyplatí

- Těch 100K je to co jsem ochoten investovat, ale pořád přihlížím k poměru cena výkon. Takže napři sestava s I7-7700K 40000Kč očekávaný čas 20 s na kompilaci, Nějaké 10 jádro za 100K 17 s, v tomto případě zvolím I7. na druhou stranu, pokud by existovala stanice, která ten projekt zkompiluje za 3 s, asi by se našlo i 300K, stanici bychom potom stanici bych poté sdílel s dalšími kolegy ( přeci jen nekompilu 24 / 7 )


A jak často denně kompiluješ? Přijde mi, že to máš celkem svižné na 30 solution. Já mám tedy jen i5 (myslím 44xx, nevím přesně) a 16 GB RAM a SSD a jen asi 5-10 projektů v solution(jak kde) a buildí mi to asi tak 10-20 sekund. Aplikace s buildem se spouští asi tak do 30 sekund, nevím přesně.
OS
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 20. 3. 2017 22:53

A to fakt profesionalni a uzasny VS z dilny boziho a skveleho M$ nezna neco jako "Local history"? Tuhle fíčuru jsem pouzival v netbeanech(zadarmo sic!) a pouzivam ji i ted v phpstormu(tam je to jeste vylepsono o kontinualni automaticky save). Proste kazde ctrl+s ulozi stav toho souboru. Pak prochaziM historii souboru ci adresare a vidim vse co se tam delo, muzu aplikovat diff a revertovat cely file nebo jednotlive jeho radky...

A jinak ano - macbook je pomalej, ale o nem jsem nemluvil jak tady nekdo spravne poznamenal.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod OS 20. 3. 2017 23:23

Tak asi pouze jako extension :)
https://marketplace.visualstudio.com/it ... sualStudio

Nevím jak ve VS 2017.
OS
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 3. 2017 08:16

VS 2017 nebrat !
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a_proc_ne 23. 3. 2017 11:14

A proc ne? Nejaky konkretni duvod?
a_proc_ne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 3. 2017 11:49

Telemetrie.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jehovista 23. 3. 2017 12:17

MarekDedecius píše:
karlos00x píše:


jde o to, že jednou za čas se stane, že se chci vrátit k práci, kterou jsem udělal např před hodinou a přepsal jsem si ji jinou myšlenku. Zároveň tu předešlou práci jsem neposlal do gitu. Toto mi umožňuje vrátit se do kteréhokoli data zdrojových kódu a vytáhnout si změnu. V tu chvíli je to jackpot, nemusím to psát odznova a ladit a to se u zdechlých programátorů počítá :-).


Neumi tohle Visual studio samo o sobe? Nebo aspon nejaky doplnek? Ja delam teda v idee, ale ta si verzuje i lokalni zmeny a muzu se vratit do jakehokoliv casu(ted koukam na nejaky soubor na kterem delam a vidim tam vsechny necommitnute zmeny za posledni tyden).
jehovista
Junior

Odeslat příspěvekod powlcz 23. 3. 2017 12:30

a_proc_ne píše:A proc ne? Nejaky konkretni duvod?


Třeba to, že má 39GB? :shock:

Kolik bude mít první service pack, 80GB?
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod pucmeloudek 23. 3. 2017 13:58

39GB to ma kvuli slavnymu androidimu SDK. jestli touzis po 80 GB, tak si jich par pridej a mas to hned.
btw. telemetrie je bod +. aspon se zameri pri vylepsenich na to, co se opravdu pouziva.
pucmeloudek
Junior

Odeslat příspěvekod chatumbabub 28. 3. 2017 20:44

Python.p píše:VS 2017 nebrat !

VS 2017 naopak VELMI urychli praci s velkymi sln. Viz "Lightweight Solution Load". Pro me hlavni duvod prechodu z 2015.

Pokud nekomumu vadi telemetrie(ktera je vsude), tak se to da v nejhorsim zablokovat.

powlcz píše:Třeba to, že má 39GB? :shock:
Kolik bude mít první service pack, 80GB?


To je samozrejmne nesmysl. Mluvis o maximalni instalaci, ktera obsahuje mobilni vyvoj(xamarin, emulatory pro android atd) a mraky dalsich veci. Staci pri instalaci trosku premyslet.
chatumbabub
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků