Classic PC - internet, office - 6tis kc

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod maxiking87 21. 3. 2017 09:33

Ahoj,
sháním lowcost PC. Mám skříň i zdroj, takže potrebuju jen vnitřek:

Návrh:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_0 ... GTF01130Q0

Vyšel jsem z DS, ale dal jsem výkonejší procesor architektury Kaby Lake - bude to bezproblému fungovat? bez nejakého update biosu?

PC budu kupovat u zeleného skřeta (alza.cz) protože to potřebuji nejpozději v pátek vyzvednout a alza má všechno skladem (hlavně procesor).

Potřeboval bych proto doporučit nějakou desku která bude fungovat buď hned bez update biosu nebo ji koupit tam, kde mi ten update udělají

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI - classic
UCEL PORIZENI SESTAVY - internet, office, filmy, seriály
FINANCNI LIMIT - 6.000 Kc
OPERACNI SYSTEM - bez OS
SESTAVITE SI PC SAMI - ano, sám
BUDETE TAKTOVAT - ne
MONITOR + JEHO ROZLISENI? - FullHD
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN - jen komponenty

Předem děkuji za ochotu a návrhy
maxiking87
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 21. 3. 2017 09:39

nevím jestli se mám vůbec ptát co je to za skříň a zdroj.. nicméně na část ti odpovědět můžu.. ne, bez update biosu ti to nepojede.. myslím, že na požádání by i alza mohla umět update biosu..
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod maxiking87 21. 3. 2017 10:00

skříň je nějaká stará obyčejná eurocase (nějaká taková - https://www.tsbohemia.cz/eurocase-ml-54 ... 1093.html#) a zdroj je Fortron AX400-60APN
vím že to není žádná hitparáda, ale potřebuju to aby to bylo lowcost a pokud to funguje a půjde to tam dát, jakože jo, tak zatím v tom nevidím problém
maxiking87
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 21. 3. 2017 11:14

Ideální by bylo tam zavolat a zeptat se. Když jsem navrhoval v roce 2009 sestavu s Athlonem II 250 a MA-770UD3, ptal jsem se přímo v Alfě a tvrdili, že update BIOSu provádějí automaticky, raději se ale na to zeptejte, už je to přece jen 8 let a šlo tam o kompletní sestavu včetně zdroje
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod r34ktor 21. 3. 2017 13:55

Kaulik píše:ne, bez update biosu ti to nepojede.. myslím, že na požádání by i alza mohla umět update biosu..

Shodou okolností jsem se na to před cca čtrnácti dny ptal, a bylo mi řečeno, že uvedenou službu neposkytují.

Šlo o koupi desky + CPU, nikoli celou sestavu.

Řešením je vzít nejlevnější desku s B250. Např. GIGABYTE B250M-D2V.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod maxiking87 22. 3. 2017 09:19

super, díky za názory - takže stačí jakákoliv s B250 - přecejen jen to lowcost office PC, takže není potřeba nějaké super napájecí kaskády, regulace 4 ventilátorů, atd.

vezmu tu GIGABYTE B250M-D2V

takže finální stav: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_0 ... 0Q013PM801
je to ok?
maxiking87
Junior

Odeslat příspěvekod Benjax 22. 3. 2017 18:17

Dobrý den,

v CZC tyto služby poskytují za 360Kč viz https://www.czc.cz/montaz-pc/clanek
Benjax
Junior

Odeslat příspěvekod omualo 22. 3. 2017 18:52

To uz je lepsi si za novejsi desku priplatit.
omualo
Junior