Zhodnocení PC za 30k.

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Wonderboy6077 5. 4. 2017 23:05

Čau, PC už jsem si v podstatě seskládal (respektive jsem ho převzal z jednoho webu, raději nebudu jmenovat, nevím jestli je to tady dovoleno) a od vás mě zajímá jen názory a přípomínky.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: Buď startující boeing nebo střední hlučnost. Není nutný aby to bylo tichý jako myška, ale nerad bych zase zašel do extrému, kdy bych tím rušil sousedy lol. U dané sestavy je zařazen i alternativní chladič procesu, takže to by mělo tu sestavu trošku ztišit.

UCEL PORIZENI SESTAVY: Především hry, asi tak na 80% zbytek klasické užití jako internet, filmy, kancelářská práce apod. Sem tam pracuji s programy jako Sony Vegas, Adobe After Effects, Photoshop, Adobe Illustrator, ale neživím se tím, takže hlavní účel pořízení herní výkon.

FINANCNI LIMIT: 30k

OPERACNI SYSTEM: Mám Windows 7 OEM, takže si nejsem jistý, jestli ji můžu použít do nového PC (dočetl jsem se, že ne). Takže systém nemám, více k tomuto níže.

SESTAVITE SI PC SAMI? Ano, nechám to rovnou seskládat od toho prodejce, od kterého to budu kupovat.

BUDETE TAKTOVAT? Spíše ne.

MONITOR + JEHO ROZLISENI? Momentálně 1680x1080 a plánuji na tom ještě prozatím přežít. Do budoucna plánuji koupit klasický full HD 1920x1080.

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? Jen skříň.

Tak tady je ona zmiňovaná sestava https://www.czc.cz/b4vt89p0osicr8nttdlgrmmc56/seznam
Jak jsem psal již výše, budu rád za vaše názory na sestavu.

Hlavní věc co mě zajímá, je jestli byste mi poradili s koupí systému. Jak jsem již zmínil mám W7 OEM, které se tedy nejspíš nedá využít u nového PC. Takže buď jsem přemýšlel o tomto klik což je zase OEM, ale co už, ostatní jsou za nekřesťanské peníze. Upřímně bych raději W7, protože o W10 jsem zatím slyšel spíše negativa a navíc jsem na sedmičky zvyklý a maximálně s nimi spokojený, bohužel jsem originální sedmičky většinou našel ještě za více peněz než desítky. Našel jsem ale takzvané druhotné windowsy (podle prodejce tedy použité licence windowsu, plně funkční) a W7 verze se tak dala koupit jenom za 600 stovek. Víte o tom někdo něco? Jsou u toho nějaké znatelné nevýhody? Protože jestli ne, tak mi to příjde jako zdaleka nejlepší koupě z toho co je k dispozici.

Předem díky za všechny rady.
Wonderboy6077
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod prof.j.v 5. 4. 2017 23:48

Sestava je v pohodě, ale vyměň si SSD a hlavně ten zdroj! Kup si Windows 10 za 199,- Kč já používám několik let Windows 10 za 199,- Kč jedná se o licence v rámci EU kdy jsou "exekučně" zabaveny firmám, ale jsou i nadále prodejné. Ušetříš na tom 2300,- Kč a aspoň si budeš moct koupit kvalitnější SSD a zdroj. Zvaž to.
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod juh0o 6. 4. 2017 05:18

Ahoj, ten zdroj mám doma a je super v porovnaní s CX radou od Corsairu som s ním oveľa viac spokojný... veľmi tichý a podľa mňa aj spoľahlivý zdroj.
Intel Core i3 Skylake, MSI PRO, Kingston 16gb 2133Mhz DDR4, SSD Samsung Evo 250, MSI GTX 960 Gaming
juh0o
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 6. 4. 2017 06:09

odborníky kteří píšou že mají windows 10 několik let za 199,- (které vyšli před necelými 2 roky) radši neposlouchej..

na druhou stranu.. jestli už máš sestavu, nečekej, že tady bude extra reakcí..

Ale v podstatě kromě té skříně v celku proč ne.. pozice pro 3 ventilátory není top a pokud máš základy fyziky, tak to musíš i pochopit.. pokud ti 2 ventilátory hrnou vzduch dovnitř a jen jeden se snaží hrnout vzduch ven tak to není moc úměrný a místo průvanu bude vznikat přetlak..

jinak nová DS30k je podobná sestava jen s 240GB SSD a vyřešeným chlazením..
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod Wonderboy6077 7. 4. 2017 17:06

prof.j.v píše:Sestava je v pohodě, ale vyměň si SSD a hlavně ten zdroj! Kup si Windows 10 za 199,- Kč já používám několik let Windows 10 za 199,- Kč jedná se o licence v rámci EU kdy jsou "exekučně" zabaveny firmám, ale jsou i nadále prodejné. Ušetříš na tom 2300,- Kč a aspoň si budeš moct koupit kvalitnější SSD a zdroj. Zvaž to.

Ok, tak jsem si pročetl vaše rady.
Co je na tom SSD a zdroji podle tebe špatné? Myslel jsem, že be quiet dělá kvalitní zdroje, juh0o psal, že ho má a je s ním spokojený, tak teď nevím.

Ohledně bedny jsem přemýšlel ještě nad klik, ta by měla být znatelně lepší. )

Takže pokud bych nechal vše co jsem uvedl v původním příspěvku a vzal tuhle NZXT Source 340 bednu, tak by mě to vyšlo na lehce přes 30 tisíc bez systému.

V podstatě tedy poslední věc co potřebuji vyřešit je ten systém. Naprosto se v tom nevyznám, můžete mi někdo poradit. Jak jsem psal již v prvním příspěvku na CZC je OEM verze 10 za 2,5k. Ale o W10 moc zájem nemám abych řekl pravdu, raději bych znovu W7, jenže ta tam stojí 3,7k a vážně se mi nechce platit ještě víc za starší typ systému. Takže jak je to s těmi OS prodávanými za pár stovek na aukru či jiných portálech? Je to v pohodě, nebo bych se tomu měl vyhnout?
Wonderboy6077
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 4. 2017 17:17

viewtopic.php?p=7951907#p7951907

;)

Aneb "kudrlinky" nevidim duvod vymyslet ... zvlaste pokud to budget neumoznuje. Chci PC s vysokym hernim vykonem, s nizkou hlunosti, pri rozumne kvalite za skvelou cenu = za mne "chci doporucenou sestavu", zvlaste kdyz jsou dva dny "stare" (in fact dva a pul...) a kdyz se svym budgetem presne trefujes do limitu jedne z nich.

AD system, tyhle prekupniky bych... Ale kdo chce kam ... on pravdepodobne ten klic z puvodnich W7 fungovat bude na novem PC taky a desitky aktivuje jakbysmet.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor