Ryzen 5, After Effects, 30tis, classic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod alexryml 2. 6. 2017 13:40

Zdravím, po nějaké době opět stavím pc a byl bych rád kdyby jste se mi koukli na sestavu, hlavně vzhledem k současným problémům s Ryzen MB a paměťmi, přece jen víc hlav víc ví ;-) .

Cenový limit: +- 30 tis Kč (rozumně můžeme překročit pokud to bude mít výrazný benefit).
Do ceny zahrnuji jen PC - monitor, datový hdd a windows 10 mám.
Využití: Adobe After Effects (motion graphics atd.) - cca 50 %, občas hry - 10 %, ve zkratce spíš náročnější práce na kterou už 2 roky stará i5 + 8gb paměti nestačila.
Hlučnost: snažil jsem se použít komponenty které nebudou dělat kravál, ale nebudu se pouštět do LN.
Taktování: ano, lehce procesor, ale nic brutálního, zkusil bych kolik uchladí stock chladič (případně ho vyměním kdyby byl moc slyšet, ale co jsem slyšel tak je obstojný)
Poskládám si sám

Moje představa je Ryzen 1600, 16 gb paměti (vzhledem k současným vysokým cenám uvidím jak mi bude stačit a případně dokoupím více později), Nvidia GTX 1060. Ryzen dle mého pohledu nabízí pěkný výkon za rozumnou cenu, nechci se pouštět do kombinace Z270+7700K, vzhledem k účelu používání sestavy.

Pozajímal jsem se o to celkem důkladně, pročetl i zdejší příspěvky, přesto vás prosím o kontrolu sestavy, zvlášť si nejsem jist kombinací základní desky a pamětí.

MB jsem vybíral z těchto:
Asus Prime B350-PLUS
MSI B350 Tomahawk
MSI B350 PC Mate

Paměti které jsem vybral by měly snad být kompatibilní s MSI tomahawk kterou mám v košíku (na stránkách výrobce jsou uvedeny stejné sériové čísla akorát s W nebo R na konci, což předpokládám že je white/red, tak snad pojedou i černé...), ale jsem si tou pamětí celkem nejistý :D jako asi více lidí teď.

Pokud máte odzkoušené nějaké kombinace MB a paměti tak budu rád za doporučení (v podobné cenové hladině).

Četl jsem taky že některé B350 desky mají problém s dlouhým startem (než se načte BIOS), čemuž bych se rád vyhnul samozřejmě.

Sestava: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3TMK013N71012X8S0137NW013O06013SP0013CC701
(ventilátory si tam hodím podle zdejších DS, to jsem teď neřešil)

Předem děkuji za každou pomoc.
alexryml
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 6. 2017 14:07

Co presne je ta dvouleta i5 za typ, jaka je deska, kompletne HW? Protoze s R5 1600 se nemusis dostat o mnoho vyse. Nerikam nemuzes ... rikam nemusis.

Ve vyctu cinnosti uvadis 50 + 10 ... tam mi porad 40% bud chybi, nebo neumim scitat.

W/R jsou bile a modre, pak jsou jeste R jako cervene a "bezpismenka" ... cerne.

JAKOU mas nyni grafickou kartu? Predpokladam velmi vykonnou, kdyz chces delat s AE? // Hmm, tak asi nic, kdyz uvazujes nad 1060?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod alexryml 2. 6. 2017 14:30

Momentálně jsem používal i5-4590, deska gigabyte B85M-D3H-A, graf. karta gtx 970. Vím že nárůst graf. výkonu je zanedbatelný, nicméně naskytla se mi možnost prodat starou sestavu tak jak byla za slušný peníz což jsem využil :-)).

Počítáš procenta správně, chtěl jsem nastínit že AE dělám zhruba polovinu času, hraní spíše příležitostně. Zbytek méně náročná práce do školy, premiere, photoshop, kancl.

Je mi jasné že na real-time playback graficky poháněných pluginů bych využil 2x1080ti ale vzhledem k tomu že se touto činností neživím tak si neospravedlním cenový rozdíl. 970 na staré sestavě mne nelimitovala.

EDIT: kompletní HW - zdroj Corsair CX500 500W, paměť Crucial Ballistix 2x 4GB 1600 mhz
alexryml
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 6. 2017 14:42

Pokud jsi stary pocitac prodal, meni to situaci. :)) S temi procenty je to tak, ze vzdycky chci vedet "co nejvic" dopredu. Ne za ucelem "buzerace", ale spise pro svuj prehled.

Na 1070 uz myslis mit nebudeme? Ja bych k tomu vzal NVME SSD, ale to na Ryzenu nemam odzkousene. i7 je draha (a nechces ji), do i5 uz Te lamat tim tuplem nebudu. Jsem trochu ve slepe ulicce ... leda bych Ti "sestrojil teoreticke cviceni" ... tzn konfig, ktery by mel teoreticky fungovat, ale nemam jej overeny. (Pro Tvuj osobni klid, 90% prispevatelu na forech tvori prave ona teoreticka cviceni, jen se Ti k tomu vetsina z nich neprizna. Ja se snazim navrhovat proverene konfigy.)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod alexryml 2. 6. 2017 14:59

Já si vážím tvé pomoci a starou sestavu jsi mi taky doporučoval ty tak 1,5 roku zpátky a byl jsem nadmíru spokojen :-) .

Vzhledem k tomu že hraji hry fakt málo tak mi přijde, že ten ryzen je pro mě lepší volba než i7 - možná trochu nižší fps ve hrách mne nezdvihnou ze židle a export z AE a premiere si troufnu říct že bude možná i rychlejší, srovnatelný určitě, plus by ryzen mohl nabídnout lepší multitasking třeba při exportu.

Je mi jasné, že 1600 není to samé jako 1800x a 1060 jako 1080ti, ale jak říkám, AE mám zatím jako hobby + brigádu a nechci výrazně překročit finanční limit, ale nad tou 1070 pouvažuji a pozjišťuji si výkonový rozdíl v AE.

Díval jsem se i do ostatních sekcí fóra, počkám si ještě, jestli se neozve někdo kdo má třeba otestovanou nějakou MB a paměť na tom ryzenu.

-- 2. 6. 2017 15:03 --

Nad tím NVME ssd jsem uvažoval taky, ale pak mě nějak odradilo, že asi v běžných činnostech nepoznám extra rozdíl, nevím..
alexryml
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 6. 2017 15:52

Ja NVME mam zhruba rok. Rozdil jsem poznal i pouhym okem. (512GB Samsung 950 PRO) Tobe bych nasadil 250GB EVO 960.

KineCZek