PC sestava kancelářsko-herní, 20 tis. Kč, CL/LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod speleo 31. 10. 2017 21:20

Ahoj, tady jsou zhruba požadavky:

- hlučnost classic/LN
(počítač poběží v obýváku celý večer, nerad bych aby dělal nějaký zásadní virvál, ale je mi jasný, že za dvacku to asi nebude úplně top)

- účel sestavy bude příležitostné hraní her, kancelářská práce, internet, streamové videa atd. Procentově vyjádřeno 50% internet, 30% hraní her, 10% kancelářská činnost, 10% multimédia (filmy, fotky, a tak)

- finanční limit cca 20 tisíc, plus mínus 1-3 tisíce, s cifrou se dá lehce hejbnout, není pevně daná

- OS vlastní nemám. budu muset pořizovat, samozřejmě asi Windows (10?)

- sestavení - počítač jsem naposledy skládal před hodně lety někde na střední, takže pokud by se někdo našel, kdo ideálně zdarma (nadšený fanoušek) nebo za drobný poplatek (méně nadšený fanda) sestavičku složil a zprovoznil, docela bych to uvítal

- taktovat se nejspíš nebude, není důvod (větší výkon nutně nepotřebuju)

- monitor v ceně sestavy není, chtěl bych za něj dát tak kolem 5 tisíc Kč, ideálně solidní pozorovací úhly, odezvu, ideálně matný povrch a tak. Nečekám za ty peníze nějaký hogofogo, ale pár let jej používat budu, takže na nějaký pětikilo, tisícovku přes hledět nebudu. Rozměry tak 23-24"

- periferie mám svoje. Sice nic moc (nic herního nebo tak, obyčejný základní typy), ale sloužit budou, takže z periferií nejspíš nic. Pokud by byl návrh na zajímavou periferii (myš, klávesnice, bedničky), tak jako tip do budoucna jí klidně může dát.

- tady jsem zhruba nastínil svojí laickou představu, co by sestava zhruba měla tak umět:
- slušnější grafika (8GB?)
- spíš tišší než hlučnější, miditower case?
- RAM tak 8-16GB
- procík i5 nebo lépe i7
- systémovej disk SSD (120-250)
- úložnej druhej disk 1-2TB plotýnkáč
- k tomu nějaký ptákoviny, jako USB 3.0, operační systém (asi W7/10) a tak.

Díky všem za konstruktivní návrhy a snad jsem se příliš nezprotivil pravidlům fóra :-) Ahoj a dík!
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 10. 2017 21:50

Garagekoutek nefungujje? :D Ja myslel, ze Zivaky mate neradi?

22.819,- Kc

Niz po mne moc jit nechtej, 120GB SSD a 3GB grafika by tomu moc nepridaly.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod speleo 31. 10. 2017 22:08

Tady jsou odborníci na slovo vzatí, proč jít ke kovaříčkovi, když můžu ke kováři :))

SSDéčko v pořádku, grafika asi taky, ale ta i3 mě trošku zaráží. Nebyla by nějaká i5 aspoň? Doteď jsem jel na firemním noťasu s i7, tak jsem možná trošku zmlsanej nebo tak, ale i3 mi přijde málo. Ale do komponentů nevidím, třeba je to tak v pořádku...
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

speleo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 31. 10. 2017 22:15

Tohle je nová 4 jádrová i3. Tedy i5 minulé generace. Pozor na to :-)) Nová i5 má dokonce 6 jader a připlatil bych si za ni.
Naposledy upravil BLIzZard--cz dne 31. 10. 2017 22:16, celkově upraveno 1
i9-9900KS @ 5Ghz + FD S24 | MSI Z370 KRAIT | GIGABYTE RTX 2080 Ti AORUS 11GB @ 2115/16600Mhz | G.Skill Trident Z 16GB @ 3600Mhz, CL16 | SAMSUNG 970 EVO PLUS | Corsair HX1000 | Bitfenix Aurora | 144 Hz IPS QHD
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod plesgo 31. 10. 2017 22:16

Ta i3 je prekopana i5. 4 jadra, 4 vlakna.
plesgo
Junior

Odeslat příspěvekod speleo 31. 10. 2017 22:22

Koukám do vlákna s HC-ULN, jak by tahle navržená sestava byla vůbec hlučná? Nějak se asi projevovat bude, ale jak moc? Tichost by se šikla :)

tak ta i3 by tím pádem asi nevadila, jestli je to ekvivalent starší i5. Kolik by stálo si připlatit ta tu plnotučnou i5?

speleo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 10. 2017 22:28

HC-ULN nemáš žanci poznat, že jede ;) Pokud teda nebydlíš na šumavě na samotě u lesa a nemáš uši netopejří :)

Deska je slušná, tam stačí přehodit to CPU. Takže o 2000kč více.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod speleo 31. 10. 2017 22:36

A jak bude hlučná tahle KineCZkem navržená sestava?

speleo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 10. 2017 22:37

Velmi příjemně, hlučet to nebude. Ale ULN to není ;)

Nic co by tě rušilo v běžně fungující domácnosti přes den.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod speleo 31. 10. 2017 23:14

Bude to něco aspoň na způsob LN?

Docela se mi zamlouvá tahle LN sestava do 25 tisíc :-) Má to i5 dokonce...

http://goo.gl/4Aom31

speleo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 10. 2017 23:17

Pokud se ti líbí proč ne :) Pokud nepotřebuješ 6 jader abys musel brát Coffe, je to v pohodě.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod speleo 31. 10. 2017 23:31

Je to už tak 5 tisíc přes limit (chtěl jsem 25 i s monitorem plus nějakou vatu na systém), tak kdyby to šlo třeba namixovat s tou i3 třeba... nevím, poraďte. Ta navržená sestava nic proti ní, jen se trošku bojím, že není koncipovaná jako LN a že bude hučet.

speleo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 11. 2017 00:15

Vem i5 a pokud nemáš morální problém, tak Winy jsou k sehnání za 500kč :)

Hučet nebude, neděláme sestavy co hučí ;)

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Kaulik 2. 11. 2017 10:51

já bych do té staré i5 nešel.. radši bych kinův nynější návrh hodil max do odhlučněné case aby se to trošku ztišilo (FD define S/C). Myslím, že monitor pro tvé účely se dá pořídit za ~3 tisíce.. Takže v celku bys pak byl cca litr max dva přes tvůj celkový limit.. a ne třeba 5 tisíc..
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor