Univerzální PC, office/hry/internet, ~25.000Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod qaqeqo 2. 11. 2017 00:07

Dobrý den,
byl bych vděčný za jakýkoli komentář k mému budoucímu PC.

- Hlučnost
Nízká hlasitost není prioritou, ale životnost komponent ano. PC se bohužel nebude nacházet v dobře ventilované místnosti a v létě je zde skutečně vedro. U nadstandardních chladičů si tedy více cením efektivity než (ne)hluku (nevím, do jaké míry to jde ruku v ruce)

- Finanční limit
25 000 Kč, považuji to spíše za cílovou částku než tvrdý limit.

- Účel
Celkem standardní mix kancelářské práce (MS Office), brouzdání internetu (a s tím spojené otvírání zbytečně moc záložek) a her. Nejčastěji hraji WoW, Civilizaci, Factorio a F1, nové AAA hry mě většinou moc nezaujmou. Stávající PC měním, protože nemůžu mít otevřenou hru na jednom monitoru a prohlížeč/video/Word na druhém.

- Operační systém
Windows 10 Home

- Sestavíte si PC sami?
Prodejce/eshop

- Budete taktovat?
Raději bych se tome vyhnul

- Monitor
Dva 22'' 1080p monitory. Zpravidla na jednom hra, na druhém prohlížeč. Ani jeden nepodporuje G-Sync/FreeSync. 2x HDMI nebo HDMI+DVI je nutnost (ale hádám, že dnes i samozřejmost)

- Periferie
Žádné, potřebuji pouze věci, co se schovají do bedny. Na data stačí 256GB SSD, pro dlouhodobé skladování mám NAS.

Můj největší problém při vybírání byla kombinace základní desky a procesoru,
1) i5-8400 + Z370 deska, což ale nedává moc smysl - zamčený procesor s drahou deskou pro taktování
2) i3-8350K + Z370 - logičtější volba, ale jak jsem zmínil výše, taktování mě trochu děsí
3) i5-7400 + B150 - o nějaké 2-3 tisíce levnější, ale nevím, o co přicházím starší generací
4) Něco od AMD (nebudu lhát, moc se v jejich nabídce nevyznám)

Byl jsem aspoň trochu na správné cestě?
qaqeqo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 2. 11. 2017 11:15

já bych se toho asi moc nebál.. vždyť do 25 se s přehledem vlezem dle tvých požadavků do hezké sestavy a ještě je trošku prostoru na vymýšlení, pokud bys chtěl něco jinak..

24 348,- Kč
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 11. 2017 11:47

25.351,- Kc

Ja se vydal cestou kvalitnejsi zakladni desky (s kompletne chlazenou napajeci kaskadou - prave z duvodu tech vyssich teplot v mistnosti) a vetsiho chladice procesoru z tehoz duvodu.

Dale pak o chloupek lepe resena skrin a jiny zdroj, ale to jsou jen drobnosti.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. (KineCZek)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor