Upgrade GK, 8-14k, spíše LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Krovak84 10. 12. 2017 21:49

Ne, není, řekněme že to bylo trochu jiné fórum s detailnějšími technickými dotazy :-)

Nicméně, když už jsem tu nadzvedl pár lidí a rozproudil diskuzi, položím dotaz k věci:
Dle MSI Afterburneru mám ve hrách na GPU kolem 50°C, ventilátory kolem 50%. Je to už slyšet. Kdybych chtěl zachovat pasiv a ventilátory vyměnit za dejme tomu 3x 92mm, nebo 2x140mm od Noctuy, uchladím to?

edit: Zajímalo by mě, jak můžou ve všech recenzích tvrdit, jak je to úžasně tichá karta. I když, to o Gigabyte HD 6870 OC s Windforce 3x tvrdili taky a během týdne ty ventilátory letěly dolů, hotovej vrtulník.
Krovak84
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 11. 12. 2017 00:01

Jestli dobře počítám, máš tam 4x HDD, 4x ventilátor skříně, GK s 2x ventilátor. 1x ve zdroji a možná nějaký na CPU? Opravdu dělá ta GK jediný hluk?
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Krovak84 11. 12. 2017 06:44

Ano, počítáš dobře, jenže - zatím je tam 4xHDD, dva půjdou po přesunu dat pryč, výhledově během Vánoc, bude na to dost času. 4X ventilátory skříně ano, 2x Fractal, 2x Noctua, všechno na snížené otáčky. Zdroj je trvale v pasivním režimu. Na procesoru je nějaký prašivý věžový Zalman s měděnou základnou a hp. Po pěti letech fakt typ nevím, tenkrát nebyl skladem chladič od Noctuy, tak jsem ho vzal z nouze (a byl ještě dražší než Noctua, pfff).

A ano, opravdu ta GK dělá největší hluk. Nehledě na to, že chci udělat ještě pár úprav, takže otázka nezněla, jestli mi to ztiší počítač, ale jestli jí to uchladí.

Mimochodem, já bych to i trochu rozvedl, ale nevím, jestli smím psát delší příspěvky :D
Krovak84
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 12. 2017 11:12

Ty puvodni ventilatory pujdou tak spatne dolu, ze bych STRIXe vzal, onesl zpet odkud prisel, s diky vratil, v nejhorsim ozelel hru ... a koupil neco, co pujde upravovat snadno. Z 1080 se nabizi Gaming, tam nejspis hlukove budes spokojen i v zakladu a kdybys nahodou nebyl, da se to jednoduse resit. Resp. mnohem jednoduseji, nez u STRIXu.

Ano, rozdelaval jsem oboje ... ne jednou. Troufnu si rict, ze trochu neco o tom vim.

//Noctua a Fractal ventilatory je nerozum kombinovat. Neseridis je ani priblizne na stejny prutok (ktery je presne to, cobys mel chtit pro efektivni + tiche chlazeni). Tzn rozumnejsi nez koupit "dve kola od Fabie a dve od Ferrari", jak to mas ted, by bylo koupit vsechny ctyri kola nova, u ventilatiru dame tomu 4x F12 Silent. Dohromady by to fungovalo lepe nez to, co tam mas ted. (Zkusenost.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Krovak84 11. 12. 2017 12:15

Z toho co pises vyvozuji, ze na sundani ventilatoru bude muset dolu cely pasiv jako to mela r9 380. To je nemile zjisteni. Me prave prislo, ze strix ma nejvetsi pasiv, i oproti te MSI, to byl taky jeden z duvodu proc jsem ho vzal.

Co se tyka ventilatoru, ty Fractaly byla nouzovka a jako spravne polovicate reseni to tak uz zustalo. Mam v planu je zahodit a nahradit Noctuou, na desce mam jeste dva ctyrpiny na fany, dalsi dva jsou na grafarne, tak si s tim holt asi zkusim pohrat. O absolutni ticho mi nejde, to bych musel zahodit i disky, ale randal taky nemusim.

S tou grafikou nejak nevim, litat moc po kramech se mi nechce, doma na ni mrknu jak moc blbe to pujde dolu.
Krovak84
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 12. 2017 13:31

Ty ventilatory jsou zapojene v konektoru, ktery je primo pod pasivem. Pokud jej nechces zlomit, nebo strihat kabelaz ... musi pasiv dolu. A taky takova ta klec/ram co je okolo tech fanu.

Ale to u MSi musi taky dolu oboje. A u kazde jine karty tak samo.

S vetraky Te chapu.

Pujde to ... ale ... hlavne ASUS ma hloupe konektory a kratke kable. (cti: budes trochu "peachovat")

KineCZek

Odeslat příspěvekod Krovak84 11. 12. 2017 15:57

No, to mám radost. Naposledy jsem měnil chladič u x1950 Pro za Accelero S1, tam to byly 4 šroubky a hotovo.

Co se týká peachování, na to jsem odborník, stačí jít opravovat jakékoli auto a už to ze mě lítá :D

O vrácení a výměně za MSI jsem uvažoval celé odpoledne, jelikož u té mé potvory dost řvou cívky. Ale je to takové divné. Zapnu hru a občas se ozvou, nic pro co bych vraždil, ale po delší době (měl jsem cca 3 hodinovou seanci) jsem najednou zjistil, že řvou jak krávy. Tak nevím, jestli se to bude zhoršovat, zlepšovat. Budu muset začít testovat, to co to dělalo po pár hodinách nebylo k vydržení.

Na druhou stranu si tady na cívky stěžujou skoro všichni napříč portfoliem výrobců, tak je otázka, jestli bych si pomohl.

Jo a pokud bych tu STRIXku kuchal, jakou konfiguraci ventilátorů? 3x92mm, nebo 2x140? U té MSI by to asi zase bylo jiné, předpokládám, že je kratší.
Krovak84
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 12. 2017 16:29

Tady 3x92, tam 2x120

KineCZek

Odeslat příspěvekod Krovak84 11. 12. 2017 17:14

Ok. Budu se muset poprat se STRIXkou, vracečka nebude. Já vůl ji vzal na splátky bez navýšení, abych se úplně nevycucal z peněz (ano, mám náročnou ženu a ona je potřebuje :-D ) a musela by se rušit úvěrová smlouva a hromady papírování a hlavně čekání okolo.

Ještě poslední (snad) dotaz. Který z nich? Nebo jiný?
https://www.czc.cz/noctua-nf-a9-pwm/160209/produkt
https://www.czc.cz/noctua-nf-a9x14-pwm/117083/produkt

Díky za Tvůj čas.
Krovak84
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 12. 2017 17:25

Tissi je ten prvni. Takze asi ty prvni. Budget volba pak je F9 Silent.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Krovak84 11. 12. 2017 19:41

Nebudu to míchat, koupím Noctuy. Mám další poznatek, u grafiky cívky nepískají, byl to zdroj. Lezl jsem tu po zemi s uchem v bedně :-)) Poněvadž si nesepl větrák ani při 50°C. Po schlazení na 30°C je téměř ticho, občas se maličko ozvou. Zlatej Seasonic, fakt.
Krovak84
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 12. 2017 19:49

To bych tak úplně netvrdil, ale neberu Ti to.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Krovak84 11. 12. 2017 20:04

Klidně mi to brát můžeš, rád si poslechnu cizí rozumnej názor. Bylo to nejvíc slyšet od výdechu zdroje, v bedně méně. Po alt+tab z AC Origins do vidlí pořád stejný. Tak jsem zapl u zdroje ventilátor a po chvíli když padl na 30°C to přestalo jak ve Windows, tak ve hře. Jiný parametry se nezměnily. Čili mi z toho logicky vyšel jako viník zdroj.
Krovak84
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 12. 2017 21:24

Já spíš nárážel na ten Seasonic. ;)

Na druhou stranu si taky říkám, že cívky ve zdroji bys přece poznal už u předchozí karty. (Nic nerozporuji, jen přemýšlím nahlas.)

KineCZek

Odeslat příspěvekod Krovak84 12. 12. 2017 06:42

Člověče, budeš se asi divit, ale ten fakt neměl chybu. Měl jsem ho skoro deset let, než se z něj ozvala rána a zdechl. Tenkrát to byl jeden z nejlepších zdrojů, co se týká hlučnosti, zvlnění a kolísání napětí na výstupu atd. A rozhodně z něj nelezly žádné pazvuky.

Ono se stalo, že se cívky ozvaly v menu her, kde vyletěly fps a občas lehce cvrkly při zarolování prohlížečem, jinak bylo ticho. Takže jsem to automaticky shodil na grafárnu a víc to neřešil.
Ale je to divný, to zas jo.
Krovak84
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka