Upgrade, LN, 15000Kč, hry, kancelář

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 12. 2017 12:37

@!#_#&(:/#&€.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod atti.hombre 23. 12. 2017 12:37

Chipset X370 od Asusu má celkom príjemné nastavenie Q Fan - s tichými coolermi to ide celkom ticho. Na pamäte by som sa nespoliehal že sú v QVL dosky - treba skúšať nastavenia aby šlapali na vyššie frekvencie.Niekedy to ide a niekedy nie- CPU ( podľa toho aký chytíš ) . A ano, zatial je to tak,že Zen refresh by mal pasovať do AM4 soketu. Ja som ťa len chcel upozorniť, že pri výbere AMD to nie je tak že zložíš a funguješ- niekedy sa pošťastí :-D ... ale treba to ladiť a hladať optimálne nastavenie.
Ryzen5 1600,Asus Prime X370 Pro, G-Skill Flare X 3200 MHz CL14 16GB,Sapphire HD 7750 Ultimate,AMD R7 SSD 240 GB,Sam.840 Pro 128GB + Toshiba DT01ACA200 + Himuro, RM 650x ,Thermaltake Armor Jr... Pentax K-3II Silver Edition
atti.hombre
Junior

Odeslat příspěvekod Krovak84 23. 12. 2017 16:19

Ano, vidím, že Kina jsem potěšil, jak jsem doufal... ale nevěš hlavu, ještě není rozhodnuto :lol:

Podle tohoto http://www.userbenchmark.com/System/Asus-ROG-STRIX-X370-F-GAMING/58973 lidem ty paměti v dané desce jdou, tak můžu laborovat. A přinejhorším to vždycky můžu vrátit a vzít něco jiného, 14 dní je času až do aleluja. Ale celkem se mi ten Ryzen líbil, v 720p znatelně ztrácí, ale kdo hraje v 720p, že. Takové testy jsou pro mě zcela irelevantní, když mám 1080p. Nehledě na to, že spousta testů kde propadal byla dost podezřelá, když vytížení grafiky i procesoru se motalo kolem 50-70%. To prostě není normální.

Akorát budu mít asi problém se systémem, upgradnul jsem si sedmičky na desítky, jenže upgradem se z toho stává OEM licence a tím pádem budu mít po výměně desky smolíčka.
Krovak84
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 12. 2017 16:26

:D :D

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Krovak84 23. 12. 2017 16:33

Ale kdybys mi tu utrousil srozumitelné souvětí, nezlobil bych se. Já vím, že AMD nemáš rád, ale netvrď mi, že o něm nic nevíš ;-)

edit: Ber to tak, že někdo si koupí závodní padesátku a někdo si ji doma postaví :-)
A oba z ní maj radost z jiného důvodu :-D
Krovak84
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 12. 2017 16:42

Ale hov*o nemam rad. Mival jsem Optreon, Athlon, Phenom ... mival jsem Radeon 5870. Kdyz to bylo vyhodne, tak jsem to doma mel. Ted kdyz neni, tak nemam.

Nic dalsiho k tomu nemam co rict.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Krovak84 23. 12. 2017 16:54

To vážně myslíš, že je Ryzen proti Coffee Lake takový šrot? Já ti nedám pokoj ;-)
Krovak84
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 12. 2017 16:56

Nemyslim ...

... mam overeno.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Krovak84 23. 12. 2017 17:03

Ale podrobnější info nebude, viď? :D Prostě ber, nebo nech bejt :D
Krovak84
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 12. 2017 17:10

Nevy*irej. Nema to vyznam. Pokud umis psat a cist, pouzivat Google ...

KineCZek

Odeslat příspěvekod Krovak84 23. 12. 2017 17:15

Počkej, tos blbě pochopil, rozhodně se nechci vracet na počátek naší konverzace, ani vysí*at.
Já se snažím o smysluplnou diskuzi. Právě že čtu a používám Google a Youtube posledních 14 dní jen na jednu věc. Žena už mi nadává, že co bylo včera večer je i dnes ráno a neverending story... A právě proto pochybuju o Intelu, jakožto jediné vhodné variantě, protože v tom ležím od rána do večera a nenacházím nějaké významné výkonové rozdíly. Pro každou platformu hovoří něco jiného, ale celkově mi nabízený výkon/cena přijde dost vyrovnaný, proto tu taky mařím čas možná pitomými dotazy.

edit: Na druhou stranu chápu, že když tě prudí denně x lidí, ztrácíš chuť vysvětlovat.
Krovak84
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 12. 2017 17:18

exactly

... i pres PM, email ...

KineCZek

Odeslat příspěvekod Krovak84 23. 12. 2017 17:25

Máš PM.
Krovak84
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 12. 2017 17:50

Vim, cetl jsem. Ale ber to tak, ze jsou svatky, mam do ledna dovolenou - snad zaslouzenou - a pisu sem jen kdyz (a jen tolik kolik) se mi chce.

Myslim ze to az tak nehori, resp. ze se asi nechci ani rozepisovat, v cem je lepsi Ryzen (jo, jsou aplikace, kde 1700X OC lepsi bude) a v cem KabyLake. Jednak jsem to na foru uz nejspis psal (ano, vim ze mne za odkazovani na me minule posty - mozna opravnene - nenavidite) a i pokud by ne, stejne to psalo x-y lidi na x-y mistech.

Pokud tlaci budget, Z370-A + 8600k. Pokud ne az tak, 8700k + Z370-F. Ono kdyby extremne tlacil, sla by TUF-PRO a 8350k, kdyz chytnes dobry kus, das 5GHz a muzes se smat.

NAPROSTY ZAKLAD je pak DELID + CONDUCTONAUT pod i nad IHS a Noctua D14 (nebo D15 podle penezenky). S tim utaktujes (pro bezne pouziti pouzitelne) maximum maxima z daneho kremiku. Dusik pominme, ten nema pranic spolecneho se slovnim spojenim "bezny provoz".

KineCZek

Odeslat příspěvekod Krovak84 23. 12. 2017 18:10

Jo, v poho, nikam Tě netlačím. A hlavně mi tu nenabízej desky za 5.5k, nebo ji koupím :-D

Já Ti to vysvětlím asi takhle. Vždycky si vyberu něco, co potřebuji v určité cenové relaci. A nakonec to skončí "nejsem tak bohatej, abych si kupoval levné věci" a beru úplně jinou kategorii. Takže namátkou pračka, stačí za 6 tisíc...vzal jsem LG za 12.5k. Žena chtěla parní stanici, bereme Tefal Xpert Pro Care za osmičku, protože proč kupovat něco za 4, že.

Tudíž Ti děkuji, protože jsi mi zas nasadil brouka do hlavy s i5 8600K. A zároveň Ti chtěl říci, že Tě nenávidím :D
Ale k té Z370-F mě už nepřemluvíš...a až ji budu mít, napíšu :D

edit: 8700K fakt ne, to je přímotop a ne procesor, ať žije Prescott. Když už jsme u toho, nežerou ty tekutý kovy čipy? Viděl jsem někde nějaký video po pár měsících užívání a bylo to slušně vyžraný.
Krovak84
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka