Herní počítač, okolo 35 000, LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod zako44 29. 12. 2017 20:12

Ahoj, plánuji pořídit slušný herní počítač v ceně okolo 35 000 a ocením každou radu, aby vše fungovalo jak má a moje peníze nevyšly vniveč.
Po přečtení různých specifikací a nápověd jsem si předběžně navrhl následující sestavu:

Skříň: Corsair 330R Carbide Series Titanium Edition
Základní deska: MSI B350 GAMING PLUS
Procesor: AMD RYZEN 5 1600X
Chladič procesoru: SilentiumPC Navis PRO 240 AiO
RAM: Corsair 16GB KIT DDR4 2666MHz CL16 Vengeance LPX červená
Grafika: SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 570 OC 8G
Pevný disk: WD Blue 3D NAND SSD 500GB 2.5"
Zdroj: Corsair CX650M
Monitor: 24" AOC G2460VQ6

Na počítači bych rád hrál na vysoké detaily při HD rozlišení hry jako Skyrim či Witcher 3 a aby byl i případně připraven i na nějaké náročnější hry, byť třeba na medium detaily. Jedná se tudíž o čistě herní počítač.

Hlučnost: Počítač budu mít v pokoji s přítelkyní, tzn. že preferuji co nejnižší hlučnost, abych mohl hrát, i když ona spí (+jakože už tak jí budu pít krev, není potřeba to ještě eskalovat permanentně hučící lokomotivou).

Cena: Rád bych se vešel do 40 000 Kč se vším všudy (viz dále). Zároveň je ale pro mě zbytečné platit za něco, co nevyužiji, proto pokud je možné sestavit počítač z levnějších komponentů než které jsem vybral, který by zvládal výše uvedené hry na vysoké detaily bez problémů (a tudíž i další hry by rozlouskal třeba na medium), pak budu jedině rád. Nejsem herní fanatik :-) Preferuji kvalitní komponenty a možnost snadného dalšího vylepšení (tzn. raději budu mít kvalitnější chlazení, základní desku a skříň a v budoucnu vylepším grafiku, než abych při případném upgradu musel měnit celý počítač).

Operační systém: Windows 10 Home, verzi pro jeden počítač, přenositelnou. Jiná varianta asi ani není. OS nemám a chci jej pořídit zároveň se sestavou, počítám tedy s cca 3 200 Kč, které jsou zakalkulovány v finančním limitu.

Sestavení: Vše jsem měl v plánu objednat na alze a využít i možnosti sestavení počítače zdarma. Rozhodně nechci nic dělat sám, na to si nevěřím. Pokud je ale sestavení eshopem nekvalitní/nedostatečné, milerád zvážím možnost odborného sestavení a vyladění počítače k dokonalosti, nemám ale představu, kolik toto může stát, tudíž se budu rozhodovat podle nabídky.

Taktování: Netuším, jaké to má výhody/nevýhody, tudíž nevím, zda chci taktovat či ne.

Monitor: Vybraný monitor má to co hledám - nízkou odezvu, slušnou frekvenci, uhlopříčku a rozlišení dle mých představ. Monitor lze v budoucnu vcelku jednoduše nahradit, nehledám proto nijak drahou variantu.

Ostatní: K dispozici mám klávesnici Logitech K350 a bedýnky Genius SP-HF500A. Chci ale přikoupit myš, vybral jsem si Logitech M235. Už dlouhou dobu mám myš stejné značky typu M505 se kterou jsem extrémně spokojen, bohužel levé tlačítko již nefunguje správně a tento typ jsem již nenašel nikde v prodeji. Hledám proto co nejpodobnější (především tvarem). Pokud jsou třeba k sestavě ještě nějaké dráty i podobné věci, pak nic takového nemám a ocením návrh potřebného doplnění.

Předem děkuji za rady a názory.

Kuba
zako44
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 12. 2017 10:54

U monitoru, pokud nemas v supliku nahradni oci, hledas IPS panel. Jsou drazsi, to ano ... ale vyplati se kazda investovana koruna.

U zdroje bych sel take jinou cestou, CXM se hodne kazi ventilatory, to nechces. BeQuiet by mohl byt rozumna volba. Ideal pak RMx s desetiletou zarukou, OBZVLASTE pokud preferujes nizsi hlucnost.

Plotnovy HDD neni v planu vubec?

I zbytek bych asi resil osobne jinak, a to vcetne volby platformy (i5 8400 a 1070), at to nejakou dobu vydrzi - a to i za cenu pripadneho pretazeni rozpoctu)

U mysi Te poslu do kramu. Rozumej tim do showroomu nejakeho prodejce, kde si muzes hlodavce osahat. Kazdy mame jinou ruku a kazdemu nam sedne do ruky neco jineho, mys se radi docela obtizne.

To jsou zatim jen takove obecne "kecy v kleci" ... uvidim, co mi na ne reknes a podle toho Ti treba i neco navrhnu.

- - -

Uplny ideal bych videl v teto LOW NOISE sestave:

43.126,- Kc

Je tam i5 8400 v kvalitni desce schopne ridit LowNoise chlazeni, 16GB RAM, GTX 1070Ti (protoze proti obycejne 1070 ve srovnatelne kvalite je priplatek zanedbatelnych 700Kc), SSD 240GB a plotnovy disk, ktery jako uloziste pro hry uplne postaci. Celek zabalen v odhlucnene skrini, pro grafickou kartu i procesor kvalitni chladice (bez ztraty zaruky, samozrejme) a super kvalitni napajeci zdroj s desetiletou zarukou.

Proti puvodnimu navrhu je to o desitky procent vykonnejsi. Tim chci rict, ze libovolna dnesni hra pojede na zvolenem monitoru na nejvyssi detaily. (S vyjimkou nedodelku typu PUBG, ktere naplno nejede bez alespon obcasneho lagu snad nikomu.)

Take monitor jsem vzal vetsi a nesrovnatelne kvalitnejsi. Mnou navrzena sestava take bude jako celek i pri plne 100% zatezi (hry, rendering, tezba kryptomen ... you name it) po spravnem odladeni zarucene tissi, nez by Tvuj puvodni navrh byl treba jen pri prochazeni webu, tzn v idle. Za to dam hlavu na spalek. ;)

Vyse uvedeny navrh je LOW NOISE sestava. Pro uplnou definici pojmu LOW NOISE viz: ODKAZ.

Pro dosazeni LOW NOISE (ne)hlucnosti vsak nestaci pouze vybrat vhodne komponenty. Klicovym faktorem pro dosazeni nizke urovne (ne)hlucnosti sestavy je odladeni hlucnosti, resp. tedy optimalizace otacek ventilatoru v zavislosti na teplotach komponent.

Dalsim faktem pak je 100% jistota neuspechu, pokud bychom uvazovali nad myslenkou nechat tuto sestavu skladat v eshopu. Sestavy s aftermarket chladici grafickych karet totiz eshopy sestavovat odmitaji, k cemuz maji hned nekolik rozumnych duvodu.

BTW: Pokud bys nepohrdnul, mohu Ti nabidnout svou osobni peci, tzn. sluzby ohledem sestaveni a odladeni. (Pokud bys chtel vedet vic => soukroma zprava.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Cypjakhřib 30. 12. 2017 23:32

Rád bych se zeptal, v čem je tento Intel lepší než výše zmíněný RYZEN ? A dále to řízení LowNoise. Např. deska AB350-Gaming 3 od Gigabytu ho má taky a stojí tuším 2700 Kč. Takže cenově to bude lépe pro RYZEN. Navíc RYZEN má výhodu 12 vláken. Co jsem se díval na výkony ve hrách tak je to cca na stejno. Proto by mně zajímalo proč ta striktní preference Intelu. Díky
Čest Práci a rukám klid!
Cypjakhřib
Junior

Odeslat příspěvekod polda 30. 12. 2017 23:46

Protože je to odzkoušeno a funguje.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 31. 12. 2017 01:07

Tak ono ne že by Ryzen nefungoval na hry, fungovat bude, ale když jsi napsal, že

Jedná se tudíž o čistě herní počítač.

na hry je v současné době Intel výkonější/výhodnější.
cardillaVILLA
Junior

Odeslat příspěvekod Cypjakhřib 31. 12. 2017 12:37

Ptám se proto, že tento Intel Core i5-8400 je výkonově ve hrách shodný s tím RYZENEM 1600X. Tak by mně jenom čistě technicky zajímal důvod. Kdyby to byl K procesor chápu, že se bude taktovat a RYZEN nemá šanci. Ovšem v tomto případě je výkonnostně ve hrách na stejno.
Čest Práci a rukám klid!
Cypjakhřib
Junior