Levný základní herní PC (Bazar)_Rada

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod simstriks 24. 1. 2018 07:27

Zdravím všechny,

sháním levný herní PC. Hrané hry budou převážně Diablo 3, The sim 3, možná The sims 4 a když tak nějaká základní střílečka typu far cry 3 a nebo RPG typu grim down, Torchlight apod... Takže žádné dělo není třeba. Limit jsou finance... i s OS bych se potřeboval vlézt tak do 8000 Kč nejlépe...

Co jsem pochopil zde na foru, tak nový PC na tyto podmínky nemám pravděpodobně šanci. Proto sem se díval po bazarech. Narazil jsem na hodně zajímavou nabídku a chtěl bych Vás zde poprosit o požehnání, nebo naopak zamítnutí. Pokud by někoho napadla nová sestava na popsané účely v daných financích, byl bych také rád.

Jedná se o tento inzerát - https://pc.bazos.cz/inzerat/84629607/Nove-slozene-PC-Intel-Core-i3-4170-37Ghz-az-8GB-RAM.php

Po domluvě s prodávajícím by mi do PC namontoval 500Gb HDD (jedná se o 7200ot.) a popisovanou grafickou kartu. Na takto vybavený PC dává 6 měsíců záruku. OS bych koupil třeba zde https://aukro.cz/operacni-systemy.

Stáří komponent:

Zdroj a Case je nový, deska s Procesorem a RAM cca dva roky a zbytek asi tři roky. Celková cena včetně HDD a GPU by byla 5200 Kč.

Ještě mě napadlo tam něchat ten 80Gb disk a dokoupit si 120Gb SSD.

Co si prosím o tom myslíte? Bude PC na popisované hry stačit? Líbí se vám nabídka? Máte lepší nápad?

Děkuji moc
simstriks
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 1. 2018 10:16

To je "nove" slozene tak pred peti lety cca ... realne pomalejsi nez dnesni G4600 s GT1030. 80GB disk je stary deset let (tak dlouho se alespon nevyrabeji cca) a se 4GB RAM budes rad za internet a kancelar.

Za mne je to kram ktery nepujde rozsirit (superlevna deska!) a vyhodne to moc neni. Tim nerikam, ze nabidnu novy PC s lepsi cenou a vykonem - to logicky nelze.

500GB disk bude take stary, nove se uz take nejakou dobu nedelaji. Tzn riziko ztraty dat, dohady o zaruce "per huba" ... nevim, no.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod simstriks 24. 1. 2018 10:34

Je mi jasné, že to je starší PC... Ale nový do 8k se stejným výkonem neposkládáte. Potřebuji na to prostě nainstalovat office, chrome, diablo 3, the sims 3 nebo 4 a věřit, že to aspoň dva roky ještě dá... Disk mám 500Gb jako sekundární u sebe v PC přes 10 let a šlape... Pokazit se samozřejmě může... Určitě neplánuji nic rozšiřovat. A nadstavit 4Gb na 8 není problém. Určitě nějaký modul DDR3 doma najdu. Dokázal byste z G4600 a GT1030 + zdroj, ram, case, deska, větráky atd do 8k? Zkusil sem vybrat skoro ty nejlevější komponenty a stejně jsem min na 9500Kč... A výkon na popsané akce to bude mít (podle mě) stejný, jako ten bazarový co jsem poslal
simstriks
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 24. 1. 2018 11:40

Za 8 a kousek je přeci v sekci Doporučené sestavy základ, který lze po krátkém čase smysluplně doplnit (na rozdíl od toho "nového bazarového" v mATX) a bude mít životnost víc roků
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2 ... 22013O5A01
Pokud se osadí SSD jen 120GB, jsme pro začátek pod 8mi tisíci.
Tuším to píšu zbytečně, bude ten bazarový.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 24. 1. 2018 11:43

dát 1500Kč za reálnou záruku není moc.
Osobně bych počkal na Ryzeny s integrovanou grafikou. Na ty tvoje hry by měl stačit

pokud bych uvažoval tyhle nejlevnější komponenty
https://www.czc.cz/a6c15ta9bcj1j8kvt2kveq0oaa/seznam
a zbývá do 8000Kč asi 2500Kč, což by na toho nejlevnějšího Ryzena 3 2200G mělo stačit(ohlášená cena je 99USD = 2000Kč + nějaké ty obchodní marže, daně ... kolem 2500 by mohl stát)
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod simstriks 24. 1. 2018 12:02

Meda2016:

díval jsem se samozřejmě na hotové kousky, ale v doporučených není GPU. A integrovaná GPU v tom CPU je slabá. A pokud bych do doporučené přidal nějakou základní GPU za 1500, jsem zase na 10k skoro... A doplňovat časem nic nemám v plánu. Potřebuji nyní tak na dva roky něco základního, ale dostačujícího a za dva - tři roky bych koupil novou dobrou stanici.

Nepotřebuji zde rozebírat to, že to je starý PC, že komponenty již mají něco za sebou a že sestava z nových komponent bude mít lepší výkon, záruku i výdrž. Celý PC (i s 8GB ram DDR3) by vyšel na 5700. To je 2x méně než nejzákladnější nová stanice. Jelikož mnou vypsané hry jsou z podobného roku co jsou komponenty v bazarovém PC, nečekám, že by nejely. Psal jsem zde z důvodu třeba vaší osobní zkušenosti z koupí/používáním starších komponent nově poskládaných a jejich životností. věřím, že spousta lidí nemá pc na 3 roky, ale mají ho delší dobu a komponenty drží.

eLzyx:

1500 moc není, ale oproti tomu bazaru to už je přes 4000 Kč. V ryzenech se nevyznám a tak nedokážu říct, zda by bylo lepší počkat na nějakého ryzena s integrovanou grafikou nebo bude lepší I3 se starší grafikou (ale naprosto dostačující na popsané akce).

Nechci si obhajovat bazar. Osobně nemám moc dobré zkušenosti s bazarem. Ale v danou situaci a s daným rozpočtem si osobně myslím, že to není špatná volba... Od vás čekám spíše osobní zkušenost, než polemizování o tom, že nové bude lepší...

Jen hypoteticky se ptám - co říkáte na toto? https://www.czc.cz/1hfi7aho6uiv3b9opalct70fbf/seznam Třeba v porovnání s tím bazarem a obecně výkon.

Díky
simstriks
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 24. 1. 2018 12:29

Takovou trapnou parodii na VGA opravdu nekupuj. :-/
To má podobný "výkon" jako IGP Intel.
Levné křápy nemá smysl kupovat, pokud nechceš z krajní nouze bazarový PC.
Co s tím?
1) Na slušný herní PC našetři > 20 000 Kč.
2) Prostuduj si příslušné DS:
viewtopic.php?p=7951855#p7951855
3) Vyber.
4) Pořiď.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod simstriks 24. 1. 2018 12:34

Zdravím Milnar1:

Nevím, zda jste četl nebo nečetl předchozí příspěvky :). Pokud jste je četl, jistě jste pochopil, že strop je 8000 Kč (což je o 12000 méně, než mi radíte). PC má být výhradně na hry, které jsem popsal.. Tudíž mít mašinu za 20k je naprostý nesmysl... Netvrďte mi, že jediné PC na rozjetí toho co jsem psal, je potřeba PC za 20k. Mám PC starý 4 roky a už tehda stál 14500 a i teď na něm jedu vše co mě napadne... Prosím tedy o odpověď na tázanou otázku...
simstriks
Junior

Odeslat příspěvekod Horst_ 24. 1. 2018 12:42

Horst_
Junior

Odeslat příspěvekod simstriks 24. 1. 2018 12:45

Zdravím,

PC bych si chtěl osobně vyzvednout a Hradec mám hodně z ruky :). Nic méně, kromě té grafiky je to téměř to samé, co jsem posílal já. Grafika které je v mnou navrženém PC je slabší, ale pořád na popsané akce dostatečná.
simstriks
Junior

Odeslat příspěvekod polda 24. 1. 2018 15:29

Ten první inzerát je tragédie
polda
Junior

Odeslat příspěvekod simstriks 24. 1. 2018 15:54

prosím Lock
simstriks
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 24. 1. 2018 20:40

Ten druhý inzerát s HP se ovšem může stát tragedií také. Speciální díly, whitelist ...no ale nebudu to studovat.
simstriks chce diskuzi uzavřít, tak končím také.
meda2016
Junior