PC na hraní do 25k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Falhar 27. 2. 2018 22:40

Brácha si chce pořídit nové PC a nechal si známým navrhnout PC.

Požavavky:
  • Cena do 25000Kč
  • Na občasné hraní. Nevadí nižší detaily. FullHD
  • Možnost upgrade za 1-2 roky
  • V případě že nebude upgrade by měl PC vydržet
  • Žádné požadavky na nízký hluk

Přišel s tímhle:
MB : ASUS ROG STRIX Z270F GAMING - Intel Z270
CPU : Intel Core i7-7700K @ 4.2GHz
GK: GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti Windforce OC 4G
RAM : Kingston HyperX Fury 16GB (Kit 2x8GB) 2133MHz DDR4 CL14
Zdroj: Corsair CX650M 650W

Case chce použít od současného PC : CoolerMaster Elite 335
SSD má taky ze současného PC : Intel 535 120GB SSD
A myslím že má taky nějaké staré disky, které by se daly zneužít.

Celkem to je 24 262 Kč

První věc co mě napadá je chybějící Windows. Nemyslím že brácha bude chtít pirátské, takže to bude +3000Kč navíc.

Druhá věc co jsem si všimnul je že CPU je overkill. Ale brácha to argumentuje tím, že když bude chcít upgrade, tak se koupí jen GK. Ale nemyslím si že to je dobrý nápad. IMO lepší je koupit balance PC a pokud upgrade, tak se upgradne vše co je potřeba.

Mám taky problém s tím, že chce použít existující komponenty. Nevím jestli je možné použít case a jestli nebude se starým SSD problém se stabilitou.
Falhar
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 2. 2018 22:58

Starou generaci procesoru rovnou zapomen. Rozhodne nekupovat jako nove za plne penize, jsou toho plne bazary - od solidnich prodavajicich dokonce vcetne zaruky.

Elite 335 bych osobne poslal do sveta. Ackoliv nemate pozadavek na tichost, odvod tepla dnes i levne skrine resi vetsinou lepe (Regnum RG4, Fractal 2300 / 2500 z rady Core) a celkova kvalita je dnes proste jinde, nez pred deseti lety (kdy Elitky frcely).

CPU neni overkill, nybrz nesmysl. Pokud chces 4Core CPU, bohate by postacil i Core i3 8100. Ovsem s rozpoctem 25tisic si muzeme dovolit investovat jinam, nez do ctyrjadrove i7 ze zastarale platformy. Nova i5 8400 z rodiny CoffeLake nabidne vyrazne vice "muziky" za mene penez, je to sestijadrovy procesor a ano, az se bude jednoho dne provadet upgrade, bude stacit vymenit grafiku a pripadne pridat pameti.

Tim se elegentne dostavam k faktu, ze je u 25k budgetu nesmysl pri dnesnich cenach kupovat 16GB RAM. 8GB dnesnim hram bez problemu staci a RAM je ta uplne nejsnadnejsi vec na upgrade - proste vypnes pocitac, nacvaknes druhy modul a zapnes pocitac ... volia, 16GB bude na svete. (Az budou ovsem opravdu potreba.)

Stejne tak nema vyznam do herniho pocitace davat grafickou kartu GTX1050Ti - rozhodne nejde o kartu na dnesni hry. A hlavne si muzeme dovolit mnohem, mnohem vykonnejsi 1060/6GB.

SSD by nemel byt problem ponechat, tam jedinou "brzdou" bude jeho velikost, resp. spise "nevelikost". Ale na druhou stranu lepsi mit alespon mensi SSD na system, nez -li dostat dratem do oka, takze za mne SSD urcite ponechme. Plotnove disky taktez nechme z puvodni sestavy.

Holym nesmyslem je potom i porizovat do sestavy teto kategorie 650W zdroj, kdyz i se sestijadrovou i5 a mnohem vykonnejsi 1060/6 bude mit sestava odber nanejvys okolo 200W v "na zasuvce" v plne zatezi. Bohate by postacil i 300W zdroj, ale protoze jsem zvykly davat rezervu, osadim vykonnejsi.

In general vlastnecela sestava tak, jak ji navrhl kamarad, nedava smyslu ani za nehet. (Ano, vim, ze je to prisne hodnoceni, ale na druhou stranu jsem radeji uprimny a poradim lepsi alternativu, nez se "covat politicky korektne" a prispet ke koupi nesmyslu.) Proto budu tvrdit, ze kamaraduv navrh vyslovene krici do sveta kapitalkami v cervene barve, ze tomu ten clovek vubec (ale vazne vubec) nerozumi. Nebo ze zamrzl ve vyvoji nekde vloni na jare (a tim padem tomu dnes uz vubec nerozumi, protoze rok je v IT priserne dlouha doba).

- - -

Ale abychom se krom kritiky kamarada dostali take k nejakemu smysluplnemu navrhu. Diskovy subsystem jsem zcela vynechal, osadil jsem kvalitni komponenty v primerene cene a jeste mi v rozpoctu zbyla nejaka rezerva, treba na profesionalni sestaveni a odladeni do ticha + pretaktovani grafiky, nebo treba na ten operacni system.

Jednou z moznosti by bylo i osadit hned tech 16GB RAM, ale rozhodne to neni v tuto chvili nutne a asi ani rozumne. Celkove jsem se tedy dostal na

23.300,- Kc

... s dvojnasobnym hernim vykonem, sestijadrovym procesorem ... a par stovkami rezervy v rozpoctu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Falhar ml. 2. 3. 2018 23:17

Mam jeden drobny dotaz jsem taky hodne setrivy v techle ohledech mohl bych pouzit i zdroj ze stavajci sestavy "fsp hexa he 500" je cca 4 roky stary a po celou dobu tahal i2 2,33ghz a k tomu nVidii GTX 450 byl pravydelne vyfoukavam kompresorem pod malym tlakem takze by mel byt jak se rika v dobrem zabehu :-)
Falhar ml.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 3. 2018 23:21

Použít starej nekvalitní zdroj do nové sestavy. Tak aby ti sejmul celou novou sestavu, jooo panečku, to je tedy nápad.

Pane Vachmajstr, vy jste hlava!!!
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

DELID na přáni. Více SZ.

Proč není EVO dobrý disk? -> http://bit.ly/2tnhOuq
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Falhar ml. 2. 3. 2018 23:35

nekvalitni?? ... no nevyznam se v tom jen vim ze tento se jeste ted prodava neco malo pres 1000 ano je pravda je starsi ale zase beru to s pohledu lajka v prvnim pocitaci mi vydrzel zdroj asi 8 let pokud dobre pocitam v dalsi sestave asi 6 let podle me kdyz na nich clovek nenecha chcucvalce prachu a trosku se i o tu elektroniku stara tak podle me nema duvod odchazet a kdyz uz odejde tak dokaze odejit stejne jako zdroj novy po roce nebo roce a pul .... taky muze odpalit PC a co nam reknu na zarucnim ... vy jste ho pretezoval ... :-) tot cela moje uvaha :-) (berte to prosim s nadhledem .... jsem zamecnik a tyhle veci jsou opravdu mimio me) jinac dekuji za radu uz jste druhy co mi to rekl tak neco na tom pravdy bude :-)
Falhar ml.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 3. 2018 01:28

Tak budu třetí, žádná hitparáda.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Falhar ml. 22. 10. 2018 23:08

Dobry vecer, pokud nevadi vratil bych se k uvaze zakoupit novy PC s tim ze tady verim ze dostanu odpoved ktera mi objasni me dilema. Jedna se o to ze uz jsem ve fazi kdy moje I2 2,33Ghz nezvala moje naroky a tak se ptam. Rozhoduji se jestli zakoupit PC po kouskach a nechat poskladat a nebo jako komplet s tim ze pripadna zaruka se resi odpojim PC zajedu na prodejnu jebnu to na pul a starejte se a nebo spis mit zaruku na kazdy komponent zvlast s tim ze riskuji oduvodneni ze montaz nebyla delana odborne a proto to odeslo. Ale abych se dostal k uz slozenemu PC ... vyhlinul jsem si 2 kousky a potreboval bych znat nazor jestli to ma smysl nebo nikoliv PC1:Acer Aspire GX-781 (DG.B88EC.013) popripade PC2:HP Pavilion Gaming 690-0009nc (4MG98EA). Jedna se mi hlavne o rozdil procesor a grafika protoze oba jsem jine .... jeden ma lepsi grafiku druhy zase procesor. PC bude vytezovan predevsim hranim popripade program typu AutoCad.
Falhar ml.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 22. 10. 2018 23:28

Ten Acer jsou vyhozené peníze už teď.. HP je na tom lépe ale pořád jen GTX1050Ti.. to je už dnes není karta na hraní bez kompromisů..

Kdyby se už tehdá koupil Kinův návrh, mohlo být vystaráno. Co se týká záruky atd.. tak to nechte na eshopu ať to složí.. CZC / Alfa.. pak nemůže být žádná řeč o neodborné montáži..

pokud už disky (nebo cokoliv dalšího) není zrovna v top stavu, stačí vzít třeba něco jako Kin už poslal v sousedním vlákně viewtopic.php?p=12068715#p12068715
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 10. 2018 23:41

Hlavne (pro tazatele mladsiho) mala poznamka: Kdyz uz neco "sdilim" verejne, chce to psat ve strizlivem stavu. Jinak to dopadne jak Elon. ;)

KineCZek

Odeslat příspěvekod polda 22. 10. 2018 23:44

Hrát na 1050 je slabota
polda
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 10. 2018 23:45

To je druha vec a pravda pravdouci. Staci si najit srovnavaci test, a to libovolny, kde bude 1050, 1050Ti ... a 1060.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Falhar ml. 22. 10. 2018 23:52

Omlouvam se ale nevim kdo je Elon.
Falhar ml.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 22. 10. 2018 23:55

Vrátný z Tesly?
polda
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 10. 2018 00:00

Made my day. :D

KineCZek

Odeslat příspěvekod malay 23. 10. 2018 00:02

Nevymýšlej kouli, která bude ještě kulatější. Návrh, který jsi dostal, je fajn a přesně pro tvé potřeby (i s tím CADem). Pokud jde o ten zdroj, FSP HE 500 HEXA použít můžeš, je haswell ready, 80+ a na 12V větvi dá 400W. Není to žádná časovaná bomba. Pokud jsi se o něho staral, věříš mu, nevydává žádné pazvuky - tak ho použij.

/ Zrovna do zdroje bych kompresorem moc nefoukal. Vnitřek je hodně členitý, takže vyfoukneš jen něco z povrchu a zbytek bordelu můžeš natlačit mezi součástky. Raději to otevřít a vysát vysavačem.
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5670@4,2/4,0GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 3x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior

Další stránka