Herni PC +-35 000kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod D1rty 19. 7. 2018 08:12

Mas v baleni bedny aj pridavne distancni sloupek? Aby si tam dal normalny s dierkou na sroubek? Prevdepodobne tam je zamerne taky vystupujuci sloupek, ale ja som sa s takym niecim nikdy nestretol.
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 19. 7. 2018 08:30

Já tady tu Corsair skříň viděl asi jednou :-/ desku bys měl mít připevněnou všude, kde je psáno to "A" jestli je tam i "M" nehraje pro tebe roli. Máš ATX desku tak dle toho "A" se řídit.

Zdroj bych poslal na reklamaci - resp radši bych ho během 14 dnů vrátil od koupě. Lepší než čekat měsíc na nový
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 7. 2018 09:47

Ten trn je vlastnost.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1rty 19. 7. 2018 11:02

Kine: A na co to je? Nejake vycentrovanie dosky?
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 7. 2018 11:12

Přesně na to. Prostě nasadíš a drží. Snadno se pak šroubuje, protože neodskakuje.Tzn měnit jej za cokoliv jiného nevidím důvod.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon-s 19. 7. 2018 15:33

Ok. Takže jinak. Na tomhle obrázku je vyfocený distanční sloupek i KineCZkem zmiňovaný trn. Když se podíváte z blízka, tak vidíte poškrábání. Vadí to něčemu? Pokud ne, tak si myslím, že byl problém i v tom, že jsme nahrazovali ten "trn" distančním sloupkem, nebot byl pak vyšší a deska se při utažení musela do stran prohnout. Trn je umístěn na maličkém kopečku, takže by byl velikostně stejný jako ostatní distanční sloupky. V tom případě, když jsme tam namontovali distanční sloupek, tak musel být o ten kousek vyšší. Je tak? Mohlo tohle způsobit zkrat? Že se deska při utažení prohnula do stran?

Možná už hledám jen odpovědi na zbytečné kraviny, ale nedá mi to prostě.

D1rty píše:Mas v baleni bedny aj pridavne distancni sloupek?

Ano, byl tam jeden, který byl namontován místo "trnu".
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon-s 20. 7. 2018 23:15

Tak hlásím se z nového PC a nainstalovanýma WIN10. Nakonec jsem v bedně nechal ten "Trn", po nasazení desky na trn je už šroubování značně lehčí. Všechno zatím šlape jak má a dokonce jsem zkoušel i tu integrovanou grafiku. Nakonec jsem celkem spokojený a to v PC nemám ještě nový zdroj a GK...Uvidíme co vše to zvládne :) A nakonec mám radost i sám ze sebe, že jsem tu montáž dal celkem dobře, i když jsem měl u toho spoustu otázek :)
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1rty 21. 7. 2018 09:09

Cize chybny bol zdroj, preto strelil?
Zohnal si nahradny zdroj a cele to ide v pohode?
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod chameleon-s 21. 7. 2018 10:07

Jestli byl chybný zdroj to pořád nevím, nebot mi zatím nikdo neodpověděl nato, jestli bylo možné, že jsme vyměnili ten trn za distanční sloupek a deska se pak maličko prohla.
Zdroj mám zatím z té staré sestavy, takže tam nemám novou GK ale jinak to jeden v pohodě.
BTW ten komp nabíhá tak rychle, že se ani nestíhá rozsvítit monitor abych zaznamenal bios :lol: . Když chci do biosu, tak musím ten PC restartovat aby byl monitor už zapnutý :-D
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon-s 25. 7. 2018 21:12

Zdravím,
ještě malý dotaz. Na tom novém stroji teď funguji se starý zdrojem Seasonis S12 430W. Nemám tam zapnutou novou GK, protože ten starý zdroj nemá druhý osmi-pin a tedy GK bych neměl jak napájet. Dala by se sehnat nějaká redukce abych tam z nějakých konektorů udělal další osmi-pin a zapojil tu GK? Je to čistě z principu. Vlastně jinak, redukce se dá sehnat ale utáhne mi ten zdroj celý PC? Třeba na měsíc max, než se mi dořeší ta reklamace, která se krapet protáhne bo na mě skočil nějaký bacil 8-S . On ten zdroj má nějakých 10 let odžito, tak abych ho nějak "nezaskočil".
Ono stejně budu ještě pár věcí dokupovat, jako třeba nějaký pořádnější sluchátka(klidně si nechám doporučit ;-) ), protože co umí ta integrovaná zvukovka oproti té staré je fakt mazec :-D . Windows též, nebot jsem měl OEM a nový se mi přes aukro moc řešit nechce po tom co jsem tak různě četl.
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 26. 7. 2018 06:38

Já bych na ten starý zdroj už tu grafiku nenapojoval.. Ano, sice kdyby umřel, tak snad umře jen on, ale stejně bych to neriskoval (tys ten nový zdroj nestihl vrátit v rámci 14dnů? škoda).

Na sluchátka jsou asi jiní páni. Já mám teď Sennheisery a jsem spokojen, ale úplně závratný audiofil nejsem. Jen jsem nechtěl koupit něco jako HyperX, které jsou na hry asi fajn, ale.. to je tak asi vše.

Co jsi četl o Windows? Samozřejmě klidně kup nové, odrazovat nebudu. Jen že už jsem z aukra rozjel hodně windowsů a zatím všechny šlapou bez nejmenších problémů.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon-s 26. 7. 2018 08:42

ještě běží lhůta, musím to stihnout do pondělí. Každopádně mě zaráží, jak se to bude brát, když jim vlastně budu vracet rozbité zboží, že ho už nechci? Pokud to tam odnesu do uterý, tak jsem v pohodě.

Okolo těch windowsů jsem četl spoustu článků a diskuzí a lidi se tam opírají o nějaké usnesení ESD, ale dle některých se to týkalo jiného případu. Nechci se v tom štourat ani tu vyvolávat flame.
Jasně že by se mi líbilo mít Windows za 300,- jak se tam běžně prodává, ale nejsem si jistý jeho pravostí.
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 26. 7. 2018 11:33

Ty, jsi koupil zboží z eshopu. Dle jejich podmínek to zboží můžeš vrátit do 14 dnů bez udání důvodů. Takže bych se v tom zbytečně nepitval a zkrátka jim ho donesl vrátit.

K Windows už se tedy nebudu dál dohadovat :) jako jasně. Pravost windows na aukru (resp ani ne pravost, ale jejich původ) není asi 100% prokazatelný.. to ne..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon-s 8. 8. 2018 22:38

Zdravím,
tak PC už mám konečně komplet složené, jen zítra mi dojde monitor a v průběhu měsíce druhá ramka a 2TB plotna na bordel. Musím říct, že reklamace v TS Bohemia fakt paráda, už jen kvůli jejich servisnímu oddělení bych firmu doporučil. Ramka mi jede na 2666mhz, ale ted už nějak nedokážu najít program přes který jsem si to nechal zobrazit....možná v biosu. To by ale neměl být moc velký problém ne? Ted už jen zbývá to trochu otestovat ale vůbec nevím na čem.
Je docela funny jak mi PC usíná při hraní těch her u kterých mé minulé PC jelo na max a těžce se zadýchávalo, třeba první zaklínač :D .

Jen bych prosil zkontrolovat jestli mám ok teploty, nebot mám v místnosti příšerné dusno a horko (bydliště Plzeň 38°C, v noci 25°C). CPU v klidu má 36°C měřeno v Coretemp a GPU 55°C - měřeno GPU-Z - fan speed 0%. Při mírné zátěži má GPU 52°C a fan na 55%(hrál jsem asi hodinu a půl Skyrim na ultra detaily). Ty vysoké teploty přisuzuji tomu horku ale jistej na 100% si nejsem, tak se ptám.

Jinak PC je velmi tiché do doby než se rozjedou větráky na GK. Mám zatím namontované a zapnuté dva přední větráky na nasávání a zbylé 3 větráky namontuji o víkendu. Dva na horní část bedny, nebot je tam na to perforování a jeden větrák na zadní část. Pak mám ještě možnost namontovat dva větráky na bočnici, ale přijde mi, že tím akorát naruším cirkulaci vzduchu. Nebo se pletu?
"Nějaký hrozně inteligentní a hluboký podpis dle vlastní představivosti"
chameleon-s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 9. 8. 2018 07:26

nechceš sem zkusit hodit odkaz, jakou máš nakonec sestavu? Popravdě promiň, ale už si nepamatuji co vše tam nakonec je, odkaz na posledních 2 stránkách ucelený není a číst celé vlákno se mě... nechce..

RAM jestli mají možnost vyšší rychlosti a máš Z370 desku, tak by v biosu mělo stačit přepnout XMP profil.
Teploty jsou úplně v pohodě, i když si neuvedl teplotu CPU v zátěži, ale věřím, že ani tam nebude co řešit. Kór na to, že tam ještě nemáš ventilátory.

Dalo se čekat, že grafika v zátěži bude nejhlučnější část, i když opět nevím, jakou tam máš :D promiň, ale všechny vlákno v hlavě už nenosím.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků