Workstation, LN (30 000?kč)

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod masarka 28. 6. 2018 09:05

Ahoj,

chtěl bych si pořídit nové převážně pracovní pc (Java, javascript, db, docker, etc), naprosto výjmečně si pustím nějakou hru, ale na to bych vůbec nebral ohled.

Požadavky:

Hlučnost: LN (bude pod stolem, při běhu by neměl rušit, absolutní ticho nevyžaduji, lehké točení větráků nevadí)
Pamět: 32GB (nutnost)
Disk: Nvme ssd (systém a pracovní data, minimálně 250GB), pak mám ještě 2 starši ssd disky ty použiji jako uložistě.
CPU: i5 by asi mohla stačit (6ti jádrové Kaby lake???)
Grafika: mám MSI GeForce GTX 1070 ARMOR 8G využil bych ji (klidně vyměním chladič)
Os: Primárně linux (asi bych i zkus hackintosh), vedle někde hozené win (mám)
Monitor: mám 4k 27" dell
Periferie: mám
Bluetooth: myš a sluchátka (mám)
Case: je mi jedno, pokud možno co nejmenší (ano vím, chlazení a tak) a bez žádných výrazných diod, žádný cirkus
Cena: Netuším co vše dává smysl a co už moc ne, říkal jsme si že bez grafické karty bych se mohl vejítdo 30kKč s DPH.

Skládat bych to sám nemusel, rád bych to někomu přenechal.
Ps: Prohledal jsem fórum a podobnou sestavu jsem moc nenašel.

Díky
masarka
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 6. 2018 17:57

Chces desku s BT ... to nas "omezuje" na jednu z nejlepsich desek cena / funkce a kvalita na soucasnem trhu, ktera shodou okolnosti take skvele zvlada regulaci ventilatoru.

ASUS Z370-E STRIX

Procesor ... asi bych ty dve tisicovky (8600k / 8700k) investoval do te i7. Rozhodne bych doporucil procesor DELIDovat. (na prani provadim)

Pamet vezme velkou cast rozpoctu, 100% chces 2ks 16GB modulu a ne 4x 8 ... se 2x16 zbydou dva sloty volne pro pripadny budouci upgrade. Max podporovana kapacita je u LGA1151 sympatickych 64GB.

CASE urcite neni jedno, zvlaste pokud chces trochu tichy pocitac a Accelero Xtreme na grafiku. Tam jsme odkazani skrz odhlucneni az na Fractal R5. Chapu, ze to je asi trochu zklamani, ale vykonna sestava si zada i vykonne chlazeni, pokud to ma jet tise. (Ono i tu grafiku pujde chladit temer neslysne i v plne zatezi, jen je k tomu potreba vice pomalobeznych ventilatoru - zkusenosti z praxe mam, teplota pod 60C nenusi byt problem pri otackach okolo 600rpm, hodne zalezi na konkretnim kremiku karty, na tom, jaka se da pasta, na tom, kdo to ladi...)

Takze skrin R5 - sneses?

Hackintosh ... no rekneme, ze je na E STRIX vyzkouseny, ne vse jde na prvni dobrou. Ale na foru je oficialne zakazano o tomto mluvit (je to i v pravidlech), tak se toho, prosim, drzme.

Linux neni problem (LM sensors by se mel uchytit)

Jeste sub-otazka. Graficka zatez ... ? Jen ve Win, nebo i v Lin / h.OSx?

- - -

Navrh predbezne pro odpichnuti: 42.229,- Kc

... coz je sice asi hodne penez, ale vzhledem k cene RAM si myslim, ze je to cena adekvatni. Tak se nabizi otazka, jestli po precteni zijes. :)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod masarka 30. 6. 2018 10:11

Pravda, cena je slusna :-) . Musim si to promyslet zda do toho jit nebo ne, pripadne zda by nestacilo 16GB pamet a usetrit tak neco malo i nekde jinde (zda to ma smysl), třeba Accelero mám doma na starší grafice, taky v bedně mám nějaké noctua vetráčky, nebo nechat i skříň.

Bednu aktuálně mám Fractal Design Define R3, takže žádná velká změna :-)

Zátěž pouze ve win
masarka
Junior

Odeslat příspěvekod masarka 30. 6. 2018 11:27

Ještě mě napadlo, co Ryzen? Něco málo jsem četl ze výkonove na to není vůbec špatně, ale všude jsou více méně testy pouze pro hraní, ne pro tento typ využití.
masarka
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 6. 2018 13:25

Je Tvé využití těžký multithread s využitím více než šesti jader?

Další věc je, že málokdo testuje s OC třeba toho 8700k na alespoň 4,8GHz. Když některé kusy dají i 5,2 při zátěži všech šesti jader. Dva takové mám doma. Default je přitom psaný 6x 3,7 a rozdíl ve výkonu je po OC značný. Ne každá architektura takový potenciál má.

Další věc pak je řízení otáček.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor