Auto desk Maya - pracovní PC classic/ln

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod PavlicekJ 16. 7. 2018 12:25

Finanční limit: Orientačně v rozpětí 150 – 160 000Kč (kurz EUR-CZK se mění) postačí a ačkoliv se nejedná o fixní limit, s navýšením ceny zákonitě budu klást otázky a požadovat zdůvodnění.

Požadavek (ne)hlučnosti: Omluvte neschopnost odpověď. Nejsem schopen objektivně posoudit příslušné úrovně bez měrných hodnot. Rozpaky přetrvávají i po přečtení rozcestníku a technických možností chlazení aplikovaných na místní klimatické podmínky s okolním hlukovým znečištěním (žiji ve čtvrti Gracia v Barceloně). V pozdním odpoledni se šíří hlukové znečištění z ulice, klimatizace, telefonů, přesto hluk ustupuje do pozadí a převažuje koncentrace na vlastní práci, ve které vidím a slyším jen to, co se děje na ploše monitoru. Bohužel přichází měsíce, ve kterých se řeší detaily, termíny se krátí a pracuje se v relativně tichém nočním prostředí, ve které se kombinují pronikavé zvuky vystupující z útrob počítače s únavou, podrážděností a zkracujících se termínů s rozrůstajícím se seznamem neplánovaných změn.

Platí-li „Classic Živě = Dell T3600“, poté bych chtěl alespoň „Low-Noise“. Každopádně si nechám poradit, zda je vůbec možné takový počítač sestavit a zajistit dostatečný chladící výkon s použitím vzduchového chlazení. Předpokládám, že do Španělska nejezdíte a posílat tam a zpět asi nebude nejštastnější řešení. Věhlasná (ne)schopnost místních dodavatelů provádět jakékoliv úpravy s neochotou vydati se za hranice komfortní zóny znamená, že bych musel oprášit nářadí a dohledat postupy.

Účel pořízení sestavy: Určená a optimalizována výhradně pro Autodesk Maya (aktuální produkční verze 2018.3) s dostatečnou rezervou pro budoucí aktualizace v následujícím čtyřletém cyklu. Aktualizace dostávám pravidelně v rámci ročního předplatného (licence). Pochopil potřebu připnout k dotazu typickou ukázku, bohužel v rámci právních podmínek a smluvních vztahu (outsourcing), není možné přiložit autorsky chráněný materiál a ani části ukázek. Vyrobit komplexní ukázku v takovém rozsahu „jen tak pro ukázku“ není časově možné. V následných odstavcích zkusím co nejpodrobněji popsat chování a požadavky pro optimální návrh hardware.

Tvůrčí činnost zabere nejvíce času. Tvůrčí činností je myšlena tvorba složitého modelu a modelů prostředí, změny poměrů složitých modelů, detailní úpravy, přepočty, změny pohybu i vlastní metodika animace. Činnost, zcela závislá na výpočetním výkonu nejsilnějšího procesorového jádra s vysokou frekvencí ve snaze minimalizovat časové prodlevy během přepočtů. Vyšší výkon znamená méně čekání na ukončení operace. Ostatní jádra procesoru zajišťují spražené úkoly nezbytné pro chod systému, vlastního programu, obslužných nástrojů, antivirového programu atd.

S pohybem a změnami náhledů, pohledů, velikosti scény, změny sekvencí animace, detailní sledování konkrétní části modelu atd. Vzrůstají nároky na výkon grafické karty schopné vykreslovat detaily chování modelu, zejména s vysokým rozlišením (4k – 8k) a schopnost neklesnout pod hranici 30 – 35 snímků za sekundu. Optimálně udržet 60 snímků za sekundu s vysokým rozlišením (4k a vyšší).

Protiklad tvorby tvoří renderování, které naštěstí nevyžaduje lidskou interakci a může běžet v nepřítomnosti. Renderování plně využívá všechna dostupná procesorová jádra a velmi se hodí procesor s větším počtem procesorových jader. Doba není dostatečné zralá pro renderování pomocí grafických karet, protože kvalita renderování výhradně procesory poskytuje nesrovnatelně vyšší kvalitu. Renderů používám více typů, z pohledu hardware však nezáleží na konkrétním typu (např.: Mental Ray), neboť požadavky a využití se nemění. Od jisté hranice se nevyplatí renderovat na pracovní stanici (složitost, délka, rozlišení, …) a render se přesouvá do krátkodobě pronajatého HPC (cloudové služby).

Na výsledky činnosti byste se museli podívat v reklamách a kinech, avšak ochotně odpovím na jakékoliv dotazy týkající se náročnosti projektů.

Operační systém: Nová licence 64bitového operačního systému Microsoft Windows 10

Sestavení: Nenajdu-li vhodného sestavitele, nebude jiná možnost a budu muset sestavit počítač sám.

Monitory a jejich rozlišení: Dell Ultrasharp UP3216Q s rozlišením 3840 x 1820px připojené do rozhraní Display Port

Kupujete jen počítač, nebo také periférie?: Pouze počítač s licencovaným operačním systémem.

Omluva za strohost, bohužel jsem na návštěvě pouze s mobilním telefonem.
PavlicekJ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soap mactravish 17. 7. 2018 13:46

Správa poslaná
Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 7. 2018 22:01

Z duvodu dovolene jsem se k tomuto tematu nedostal. Je to jeste aktualni, nebo jsi to resil jinak?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavlicekJ 24. 7. 2018 22:17

Stále aktuální a budu rád za každou radu.
PavlicekJ
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků