Domácí PC, cca 7000, ITX

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Team 19. 8. 2018 10:49

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: Není třeba moc řešit
UCEL PORIZENI SESTAVY: internet, foto+video, office
FINANCNI LIMIT: cca 7000 (čím míň, tím líp, ale klidně i něco přihodím, pokud to bude mít smysl)
OPERACNI SYSTEM: Windows 10, nepočítat do ceny
SESTAVITE SI PC SAMI?: Sám, nebo má sestavení v obchodu nějakou výhodu - např. dají na chladič navíc pastu nebo jen nacvaknou na procesor s tou z výroby?
BUDETE TAKTOVAT?: Ne
MONITOR + JEHO ROZLISENI?: 1680x1050, DVI-D+(D-Sub), LG L226W
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?: Pouze skříň

Přecházím z asi 10 let starého PC s procesorem Intel Pentium Dual-Core E5300, 4GB RAM DDR2 a GeForce GT 730, tedy stařeček a ani žádný trhač asfaltu ve své době, ale odsloužil si svoje a pro moje potřeby postačoval.
Poslední dobou se ale trochu zadýchává a nechce se mi hledat příčina, která z komponent odchází, takže jsem se rozhodl ho poslat na odpočinek.
Z výše uvedeného vyplývá, že nemám vysoké nároky a tak se mi nechce ani moc utrácet a chtěl bych levnou sestavu. Prošel jsem forum, doporučené sestavy a s ohledem na některé specifické požadavky jsem poskládal počítač za cca 6500 Kč:

Moje vybraná sestava:
Základní deska ASROCK H310M-ITX/AC - 2.230 Kč
Procesor Intel Pentium Gold G5400 - 1.442 Kč
Operační paměť Crucial 4GB DDR4 2400MHz CL17 Single Ranked - 1.029 Kč
Počítačový zdroj Corsair VS350 - 881 Kč
Počítačová skříň Fractal Design CORE 1100 (rozbalené zboží) - 846 Kč
Celkem: 6.428 Kč

http://www.alza.cz/kod/AS031c1d;BO421u7c;CR562b;UY006o1;CB321k2b

Na Alze jsem vybíral, protože mám velkoobchodní ceny (zas tak mc to ale neudělá) + rozbalená skříň je pár stovek dolů + všechno skladem, ale klidně nakoupím i jinde

Specifické požadavky:
Malá skříň - teď je počítač schovaný ve skříni, ale možná časem půjde na jiné místo, a radši ať je menší
Wi-Fi - s výše uvedeným stěhováním, ať je připraven na bezdrát
HDD: mám 120GB SSD HDD Samsung na systém + dva staré ploťňáky, ty časem vyměním
DVD mechanika: nepoužívám, ale třeba se ještě bude hodit, proto skříň ideálně s pozicí na 5,25 (ale netrvám na tom)
Grafika: Hry nehraji, má cenu přehodit tu ze starého PC, bude přínosem?
Chlazení: Mám v plánu nechat box na procesor + větráček ve skříni, hlučnost není problém, pokud splní funkci
Skříň: v tom se už vůbec nevyznám, vzal jsem ten Fractal, protože nejsou prý špatné, na Alze je rozbalený za celkem fajn cenu, ale klidně doporučte lepší


Moc děkuji, jestli někdo koukne, poradí.
I don't think, I drink.
Team
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 8. 2018 11:05

Jinej zdroj...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Team 19. 8. 2018 11:49

Trochu jsem tušil, že tady by mohl být problém, ale risknul jsem to a měl bych to z jednoho obchodu.
V tom případě tedy z doporučovaných sestav Be quiet! System Power B8 300W (nebo 350W) za podobnou cenu na Alfě.
I don't think, I drink.
Team
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 19. 8. 2018 11:53

Proc malou ITX desku a pak to nacpat do mATX skrine?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Team 19. 8. 2018 12:47

Máte pravdu, moje neznalost, vycházel jsem ze zde doporučené sestavy se skříní Fractal Design Define Nano S, které ale nemá 5,25 pozici a nevšiml jsem si, že tato skříň už má jiné parametry.
Tedy asi by dané splňovala Fractal Design Core 500 za 1460 Kč na Alfě, trochu dražší, ale pěkná a malá.
I don't think, I drink.
Team
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 8. 2018 13:16

Core 500 je fajn case.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků