Herní počítač cca 45000

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod crosis 27. 10. 2018 20:14

Ahoj, budu kupovat nový počítač a rád si po letech nechám znovu poradit s výběrem komponentů do nové sestavy.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: Klasická. Minule jsem měl klasickou variantu a i tak byl počítač tichý.

UCEL PORIZENI SESTAVY: Hry 50%, kancelář 10%, internet, koukání na filmy a poslech hudby 40%,

FINANCNI LIMIT, okolo 45000 Kč - je to jen orientační cena, co jsem si hrubě spočítal a záleží co mi doporučíte. Cena je bez monitoru a systému, oboje budu kupovat také.

OPERACNI SYSTEM - nemám, budu kupovat. Win 10

SESTAVITE SI PC SAMI? - Nechám si sestavit. Rád bych si nechal počítač sestavit a vyladit od někdo tady z fóra z Prahy a okolí.

BUDETE TAKTOVAT? Záleží co mi doporučíte za procesor a grafickou kartu. Taktování nechám také odborníkovy zde.

MONITOR: Rád bych nový maximálně 24 palců FullHD stačí 60 Hz

PERIFERIE, NEBO JEN HOLA BEDNA? reproduktory budu kupovat časem cca do 1000 Kč. Něco jako Creative Inspire A120. (Mimo požadovanou cenu).

Tady mám nějaké poznámky a specifické požadavky:

Počítač chci mít dlouho, takže časem bych maximálně měnil grafickou kartu a maximálně bych nechal přidat dalších 16 RAM.
Komponenty chci kupovat u CZC a pak bych se domluvil s někým, kdo mi ho sestaví.

Procesor - Koukal jsem a problém jsou procesory Intel, které buď nejsou, nebo jsou drahé většinou drahé cena/výkon. Jediný procesor, který mě zaujal, byl I5 - 8600 k, jehož cena je teď 7500 Kč nebo 8000 Kč. I5 - 8400 a I5 - 8500 jsou většinou neodstupný a o moc levější nejsou. Navíc je situace s dostupností a cenami každý týden jiná. Nechám si doporučit

Grafická karta - GeForce GTX 1070 Ti je pro mě OK. Ta GeForce RTX 2070 je většinou nedostupná a už moc drahá. Ještě jsem přemýšlel GeForce GTX 1060, ale chci si ještě pár let zahrát nějaké novější hry ve vysokém rozlišení na FHD. Případně časem vyměním(dokoupím) za lepší, ale doufám až za dvě další generace.

RAM - 16 GB asi klasika

HDD - rád bych 3 TB.

SSD - Jelikož nové hry, jenž jsou náročné na hardware, je dobré je mít na SSD disku a jejich velikost postupem času roste, tak bych chtěl radši první SSD 500G B na systém a programy, a druhý 1 TB na náročné hry.

Optická mechanika - určitě jednu DVD-RW mechaniku.

Bedna - U starého PC mám v CoolerMaster Elite 370 tak nějaký podobný design.
crosis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 10. 2018 20:44

Co se monitoru tyce, opravdu jsi si jisty, ze nechces 27" kde je jen minimalni narust ceny proti 24? Bral bych asi: https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400040000004C5U

-

U sestavy ses pak +/- trefil pozadavkem do ceny, tam bych to videl nejak takhle:

46.387,- Kc

Grafiku dnes spise tu 2070, otazkou je dostupnost - mel jsem slibenou dodavku na vcerejsek, ale neprislo ani vysvetleni, kam se karty podely. Hned v pondeli to proverim.

Co se tyce procesoru, neni moc co resit. Pameti 16GB je jasnych, pro system 480GB NVME, pro hry 1TB MX500 a pro data ... volil jsem 2,5" 2TB kvuli dostupnosti a hlucnosti. Vetsi 3TB je o velky kus hlucnejsi, coz si myslim, ze by bylo skoda. Pro archivaci slouzi NAS a nebo v nejhorsim extreni USB3 HDD - kdo to ma porad poslouchat. :)

AD mechanika ... v Praze ... ja sam jsem ji nepouzil uz asi deset let (sam nevim kdy presne naposledy) a nemontoval jsem ji ... no, kecam, zrovna ted mam jednu dokonce do montaze pripravenou. Ale letos jestli bylo pocitacu s mechanikou ... v prepoctu i 1 z 10 je moc. (Ale dal jsem Ti ji tam, kdyz jinak nedas.)

-

BTW: Pokud bys nepohrdnul, mohu Ti nabidnout svou osobni peci, tzn. sluzby ohledem sestaveni a odladeni. (Pokud bys chtel vedet vic => soukroma zprava.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. (KineCZek)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod plesgo 28. 10. 2018 06:17

Kine, link mas na 24" monitor, nechtels postovat 27"?
Tazatel chtel jeste win, nejsou v kosiku...aukro?
Zda se mi to, nebo RAM zacaly jit s cenou konecne dolu?
plesgo
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 10. 2018 10:56

Jo, pameti se trochu zacinaji hybat. Zatim nic velkeho, ocekavam az tak na prelomu jara a leta ze zacnou lezt dolu trochu. Na cenu co byla pred tremi lety se ale budeme dostavat postupne dalsi dva roky, k zdnemu cekani tady neni duvod ... do te doby prijde DDR5, jejiz ceny budou minimalne na zacatku zase trochu vyssi.

Monitor jsem chtel navnadit 27 ale postovat 24 podle prani.

Rozpocet je totiz bez monitoru a bez systemu. ;)

KineCZek

Odeslat příspěvekod plesgo 28. 10. 2018 11:06

Aha, tak sorry. Myslel jsem, zes myslel, ale myslel jsem blbe☺

Jinak vcem je jeste dobry vyber jsou monitory. Nizsi ceny a lepsi technologie a vetsi uhlopricky.
plesgo
Junior

Odeslat příspěvekod crosis 28. 10. 2018 11:33

Děkuji moc za návrh. U toho disku jsem netušil, že 3TB jsou hlučnější, takže mi klidně bude stačit ten navržený s 2TB.

Monitor budu kupovat o velikosti 24 palců. Na 27 palců není místo.

A ještě dotaz, který nebyl zodpovězen. Budu pak dokupovat nové reproduktory, tak jestli nemáte nějaké doporučení. Stačí okolo 1000 kč.
crosis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 10. 2018 11:58

Jo vidis, repracky. :)) Creative dela dlouhodobe dobre reproduktory, neni to nic na domaci technoparty, to ne. Neni to basove duniva zalezitost, ale hraje to v ramci ceny prekvapive dobre a kvalitne. (Ne moc nahlas a ne moc basove, ale kvalitne.)

https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400850U6000MD1

-

Basove vyraznejsi a hlasitejsi prednes, ovsem uz ne tak cisty, nabidnou treba: https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051450850U6000SAM

Tyhle druhe uz by byly i na malou garazovou party, na svou velikost a hlavne cenu dovedou zahrat az prekvapive dost.

KineCZek

Odeslat příspěvekod yamamoto 28. 10. 2018 12:01

hoj, záleží, co od beden očekáváš. já jsem se snažil sehnat nějaké levnější k Samsung TV, ale aby byly kvalitní a čekal jsem tak 1500kč max, nakonec jsem kupoval edifier c2xd a za tu cenu dobré. pokud ti stačí 2.0, tak to si hoď do googlu nějaké hodnocení a něco najdeš v té cenovce to asi nebude nějaké terno, pokud trochu pohledáš.
https://www.pcworld.com/article/3258766/speakers/the-best-budget-computer-speakers.html
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 10. 2018 10:02

RTX 2070 Armor DORAZILY a mam je skladem. (info SZ)

KineCZek