Tichá sestava pro 4K a kancelář

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Klamerka 25. 1. 2019 17:08

Já mám z Pico PSU 4-Pin a na desce je 8-Pin. Zapojeno je, konektor je udělán tak, že nejde dát do jiné pozice.
Přesto jsem zase na začátku, protože ani takto se počítač nerozjede.
Obrázek
Klamerka
Junior

Odeslat příspěvekod malay 25. 1. 2019 18:29

Odpoj z headeru konektory k tlačítku zapnutí a zkus to zapnout (šroubovákem) jen propojením pinů přímo na headeru. Zrada by mohla být i v tlačítku.
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior

Odeslat příspěvekod Klamerka 25. 1. 2019 20:23

tak tlačítko taky není problém. Jdu to celé rozložit a zase složit, ale nenapadá mě, jak by mi to mělo pomoci :o)

Dotaz: Nesvítí na desce nějaká notifikační dioda po připojení PSU do zdroje? Mi nesvítí nikde nic. Zkoušel jsem připojit zdroj z NTB a beze změny

-- 25. 1. 2019 21:09 --

Tak je něco špatně. Desku jsem vytáhl z case, odstrojil. Mám na stole jen desku s procesorem, chladičem a picoPSU. Po startu nic.

Buď je špatný Pico PSU, nebo deska. Jiná varianta mě již nenapadá a předpokládám, že by vždy muselo alespoň něco udělat
Klamerka
Junior

Odeslat příspěvekod malay 25. 1. 2019 22:22

Špatný kontakt, vadný zdroj, vadná deska. Chtělo by to zkusit desku s jiným zdrojem, anebo zapnout ten pico zdroj mimo desku a změřit jestli vůbec dává nějaké napětí. / Osobně se mi pico zdroj (90W) zdá pro kombinaci vybraných komponent nevhodný, hodil by se spíš k CPU s TDP 35W, ale to nejspíš nebude důvod, proč se ti neroztočí ani větrák. On je trochu rozdíl, když napájíš 60W komponenty na desce designované na nízkou spotřebu (notebook, AIO PC) a něco jiného, když je to jen obyčejná deska s menšími rozměry.
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 1. 2019 22:26

Tohle by nemělo dělat problém. Mám třeba 160W na ADM-E350 s 3xHDD a no problémo. Nebo máš pocit, že to je slabé?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Klamerka 25. 1. 2019 22:38

malay píše:Špatný kontakt, vadný zdroj, vadná deska. Chtělo by to zkusit desku s jiným zdrojem, anebo zapnout ten pico zdroj mimo desku a změřit jestli vůbec dává nějaké napětí. / Osobně se mi pico zdroj (90W) zdá pro kombinaci vybraných komponent nevhodný, hodil by se spíš k CPU s TDP 35W, ale to nejspíš nebude důvod, proč se ti neroztočí ani větrák. On je trochu rozdíl, když napájíš 60W komponenty na desce designované na nízkou spotřebu (notebook, AIO PC) a něco jiného, když je to jen obyčejná deska s menšími rozměry.

Sestavu jsem nenavrhoval já, ale KineCZek a předpokládám, že se jedná o jakousi ověřenou sestavu, takže v tomto bych asi problém nehledal. Mě v tuto chvíli nic nenapadá. Jsem z Ostravy a bral jsem to v Alfě, takže zkusím asi zítra zajet do Alfy. Nechce se mi sundávat chladič a procesor, takže jen zkusím. Třeba narazím na technika, který bude mít chvilinku času a bude se mu tam válet nějaký jiný Pico PSU, se kterým to jen rychle testne.

Kdyby se mu to povedlo rozjet, budu reklamovat case, protože Pico PSU bylo její součástí. Pokud by nerozjel ani s tímto, už bych tipnul jen problém se základní deskou a to bych musel odstrojit a budu reklamovat desku.

Bohužel, bez otestování toho PSU se asi nehnu dále.
Klamerka
Junior

Odeslat příspěvekod malay 25. 1. 2019 22:45

Já bych si osobně vzal silnější zdroj, minimálně 120W. Ale předpokládám, že když tady něco doporučíte, tak je to vyzkoušené. To byla jen taková poznámka na okraj. Zapnout by to snad mělo jít i s tím, co má.
malay
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 1. 2019 22:53

60W stačí i s prstem v nose. :)

BTW: koukám, že jsi změnil avatara napříč fóry :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 25. 1. 2019 23:30

tak to tam odnes celé, oni závadu najdou a vymění vadnou součástku
máš dostatečně zamačklé ram?
:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod Klamerka 25. 1. 2019 23:52

Kdyby nebyla zamáčklá RAM, tak by se alespoň roztočil větrák a píplo by to v nějaké fázi startování, ne?
Klamerka
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 1. 2019 00:36

Jak, když to nemá speaker...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Klamerka 26. 1. 2019 00:53

Tak aspoň větrák :o)
Klamerka
Junior

Odeslat příspěvekod Klamerka 26. 1. 2019 09:28

Mě již nic nenapadlo, takže jsem to odnesl do Alfy. Bohužel, moc se se mnou nebavili a jen že musí poslat do Olomouce, takže musím počkat.
Klamerka
Junior

Odeslat příspěvekod malay 26. 1. 2019 09:49

Tak máš alespoň čas si přečíst nějaké doporučení k vybrané desce: https://www.mini-itx.com/~H310M-ITXAC
malay
Junior

Odeslat příspěvekod Klamerka 26. 1. 2019 19:30

Ještě pro představu pro ostatní: Nejen že jsem si nechal poradit sestavu od KineCZek, ale hned jsem koupil i monitor od bandolier.wz. Pro představu jsem vyfotil na stole s mým starším 27" monitorem. Kdyby se té velikosti někdo bál, tak potvrzuji, že je čeho.

Obrázek
Klamerka
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka