Herní PC, 25k, LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 53rgi 6. 12. 2018 11:49

Zdravím,
PC pro puberťáka - počítač v pokoji takže LN by mělo být (ale úplně priorita to není, tedy pokud by došlo na lámaní chleba tak spíše ke classic a výkon).
Očekávané použití 75% hry, 20% filmy/seriály, 5% kancelářská práce/net.
Finanční limit 25.000 Kč.
OS předpokládám Windows (10 home?), budou se kupovat nové + office (není nutné zahrnovat do ceny sestavy).
PC sestavím sám, pokud bych mohl poprosit o případné zmínění "drobných úskalí stavby" jako redukce na větráky, nutnost násilné úpravy case či BIOS aktualizace, byl bych vděčný :)
Taktování nepředpokládám. Pokud by se výrazně zvýšil výkon, hrálo to významnou roli tak se můžu pustit i do toho. V poslední době mi ale přijde, že už to není takové terno jako kdysi.
Monitor stávající je (https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051600000000003AXZ) 24" FullHD, HDMI, VGA, DisplayPort. Aktuálně je HDMI na XBOX a VGA PC - což vidím jako drobný problém.
Holá skříň stačí. Sestava by měla být ready až na nový rok (pokud by to hrálo v cenách/novinkách vliv) stejně by ale bylo lepší dřive ať mám čas to poskládat).
53rgi
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 6. 12. 2018 12:08

:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 53rgi 7. 12. 2018 13:07

Díky za nástřel. Rozdíly v grafice jsou víceméně jenom Radeon vs GeForce? Nebo se tam dá vybírat i podle nečeho jiného? Když jsme u toho jak si vlastně aktuálně stojí Ryzen proti Intelu?
53rgi
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 7. 12. 2018 15:24

580 je cca na úrovni 1060, 590 je cca 10% navíc
pokud chceš intel na úrovni 2600 tak zaplatíš cca 2,5tis navíc, záleží jestli ti za ten intelpocit ty peníze stojí...
(dej si do google intel meltdown než ho objednáš)
https://www.czc.cz/79e30ikmgej8bb0uk441kbk4m2/seznam
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 12. 2018 15:55

Pokud bys chtel doopravdy LOW NOISE specifikaci, obavam se, ze s Ryzenem se k ni ani nepriblizis. Ale jeden navrh bych pro Tebe mohl mit.


25.697,- Kc

Kompletne LowNoise sestava s i5 8500 (srovnatelny vykon s Ryzen 2600) a GTX 1060 se 6GB videopameti. Ano, chtelo by to doplatit na 16GB RAM a na poradne NVME SSD ... ale snazil jsem se vejit do, resp. se alespon priblizit k limitu ceny 25k.

Idealnejsi variantu bych pak videl takto:

30.534,- Kc


Zde uz je 16GB RAM, 2TB tichounky plotnovy disk, vykonnejsi napajeci zdroj a vyrazne rychlejsi 480GB NVME SSD.





Vyse uvedeny navrh je v obou pripadech LOW NOISE sestava. Definice pojmu LOW NOISE: ODKAZ.

Pro dosazeni LOW NOISE (ne)hlucnosti vsak nestaci pouze vybrat vhodne komponenty. Klicovym faktorem pro dosazeni nizke urovne (ne)hlucnosti sestavy je odladeni hlucnosti, resp. tedy optimalizace otacek ventilatoru v zavislosti na teplotach komponent.

Dalsim faktem pak je 100% jistota neuspechu, pokud bychom uvazovali nad myslenkou nechat tuto sestavu skladat v eshopu. Sestavy s aftermarket chladici grafickych karet totiz eshopy sestavovat odmitaji, k cemuz maji hned nekolik rozumnych duvodu.


BTW: Pokud bys nepohrdnul, mohu Ti nabidnout svou osobni peci, tzn. sluzby ohledem sestaveni a odladeni. (Pokud bys chtel vedet vic => soukroma zprava.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 53rgi 8. 12. 2018 17:53

@bandolier.wz Ježiš na meltdown jsem úplně zapomněl. Přijde mi, že už to bylo celkem dávno :D Každopádně je kruté vidět, že to dělá 2k na procesor.

No zkusil bych (výkonově to vypadá podobně) tu LN sestavu. Mám několik dotazů:
a) 1060 vs 580 resp. GeForce vs Radeon je tedy jedno? Nebo je Radeon jsou s AMD lepší (vím, že se tam domlouvala nějaká spolupráce/merge kdysi)?
b) Zdroj bych objednal rovnou lepší (300 už nejsou takový problém) a teď je tedy otázka - problém s velikostí disku asi zatím nebyl je to jen čistě o kapacitě? Chápu, že SSD bude rychlejší na druhou stranu 2000 navíc to už asi jen tak neukecám u "investora" :)
c) Grafiku připojím do monitoru přes DisplayPort (mělo by to být digitál vs digitál a konktory by tam asi taky měly být). Raději se stejně zeptám bude rozdíl než když bych to připojil přes HDMI výkonový nebo praktický?
d) Pokud bych to tak udělal bude třeba asi dokoupit k tomu kabel - předpokládám, že ke grafice takový nebude?
e) Fractal a 5 ventilátorů tzn. 3 vhání vzduch (vepředu dole), 2 vypouští vzadu nahoře ale budu potřebovat redukci a některé z nich dám do společného socketu v desce a budou mít společně PWM že? To budou asi spíš ty přední protože zadním bude pomáhat procesorový?
f) Vím že je to trochu součástí tvojí know-how Kine ale narazím ještě na nějaký problém? Nechci "zbytečně" chodit (pro jednotlivé dráty, chladící pasty, drobnosti k aftermarket chladiči) do přecpaných/zavřených obchodů později před/přes svátky.

To je zase zvídavých dotazů - před díky za zkušené odpovědi.
53rgi
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 8. 12. 2018 19:09

meltdown bude intel opraven až v nové generaci možná příští rok
1060 má nižší spotřebu ale je o litr dražší, pokud neseženeš https://www.czc.cz/gainward-geforce-gtx ... 50/produkt
digitál jako digitál
nevím zda u grafiky bude, koupíš ho kdyžtak kdekoli
více KIN
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 8. 12. 2018 22:11

U grafiky jsou leda případné redukce. DP nebo HDMI jen u některých monitorů.

Ještě jsem neslyšel, že by někdo přidával zadní větráky na otáčky chlazení procesoru.

580 může být v některých hrách lepší, vybírá si však za to daň ve větším topení a hlučnosti.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 53rgi 16. 12. 2018 13:17

Trochu jsem nestihal a samozřejmě jsem se dostal do nepřijemné situace, že už není všechno na skladě. Moje varianta byla tato https://www.alfa.cz/basket.php?items=_1 ... PL012B6201
Problém je z rozdvojkou na větráky (ta je skladem v alze, takže to je ok) pak skříň (na alze, jsem nebyl schopen najít stejnou variantu) a procesor ten zjevně zmizel odevšud. Dá se vymyslet nějaké rozumné náhradní řešení?
53rgi
Junior

Odeslat příspěvekod polda 16. 12. 2018 18:43

Počkat na leden
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 53rgi 16. 12. 2018 20:07

A nějaké krkolomné řešení jako bedna u CZC https://www.czc.cz/fractal-design-defin ... 09/produkt
a procesor i5-8600 (https://www.alza.cz/intel-core-i5-8600-d5277521.htm?o=2) nebo 8500 je lepší než 8600? Resp. tišší/lépe chalzený/lepší výkon/....?
53rgi
Junior

Odeslat příspěvekod 53rgi 17. 12. 2018 12:57

Tak jinak existuje nějaká smysluplná náhrada té skříně FD Define C? Nevím jak moc je problém s hlučností když je se sklem (verze TG), nebo jestli je velký rozdíl (krom ceny) např. v Define R5.
53rgi
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 17. 12. 2018 13:15

toto je na delší odpověď.. začal bych tímto.. s ventilátory jsi to pochopil blbě.. do skříně měl kin na mysli 4ks (2ks dopředu intake a po 1ks dozadu/nahoru outtake) poslední ventilátor je na grafiku resp do Accelera.. a teď otázka - doopravdy si doma troufneš sám na výměnu chladiče na grafice?

zbytek by to chtělo fakt vědět, co čekáš.. a jestli fakt vše hledáš skladem.. mě se nechce udělat z toho román..

jinak skříně od Fractalu jestli bude C, S nebo Meshify.. v pohodě.. jesi nevadí větší skříň, klidně R5(R6) kde by se dali použít (stejně jako v Sku) F14 ventilátory místo F12..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 53rgi 17. 12. 2018 14:45

Já jsem si říkal, že Accelero jen s jedním větrákem je divné. Když je ten páty do něj tak to dává smysl. Už jsem pár počítačů s Accelerem skládal, takže si na to troufám (i když je mi jasné, že pro Vás co jich máte za sebou stovky až tisíce to bude úplně jiná činnost).
Jo aktuálně to visí, že jsem to nechal týden v klidu, takže hledám řešení skladem (do konce prosince). Což jsou R5/R6 a nebo verze ze sklem. No tak co jsem se díval tak Meshify nemá tak dobrou zvukovou izolaci ne? No větší skříň asi nevadí a větší větráčky by pak ale museli být jen ty co dávám do skříně a ten do Accerela zůstává že? Koukal jsem právě na ostatní skříně doporučované Kinem ale byly to pak vyloženě buď měnší nebo větší takže mi to nepomohlo.
53rgi
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 18. 12. 2018 07:38

upravený Kinův seznam na vše skladem v momentě odeslání zprávy, jen procesor budeš muset vzít od zeleného marťana 27 244,- Kč

u marťana mají procesor i5-8400 o litr levnější a skladem, takže výsledná cena bude ještě nižší..

BTW a ano, na tomto Acceleru je jen jeden ventilátor.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků