Upgrade herný PC do 10000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod ferar360 15. 12. 2018 22:06

Dobrý deň,

mám tu síce 1 topic ale tento je na upgrade PC pre mňa.

Radili ste mi herný PC v 2015 (KineCZek: ďakujem) a ja by som chcel zlepšiť jeho výkon bez výmeny materskej dosky (dúfam, že to bude možné). Do 10 000 Kč.

Tu je pôvodný košík https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2 ... XK012LEJ01
Ešte navyše mám namiesto 120 GB mám 250 GB SSD, 1 a 2 TB HDD a Blu-ray napalovačku.

Potreboval by som:
RAM: 16 GB
Procesor: silnejší
Grafická karta: silnejšia
Case: iná, nechtiac som si poškodil USB, chcem jú vymeniť

A poprípade odporúčania na Low Noise. Neponáhľa to a stačí to aj v lednu.

Ďakujem.
ferar360
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 15. 12. 2018 22:48

Máš slušný herní počítač a deset tisíc. GTX970 má i dnes výkon někde kousek pod GTX1060, což je i dnes karta za 6-7 k Kč. Pro takový upgrade, abys opravdu poznal rozdíl, bys potřeboval alespoň 1070Ti, ideálně RTX2070. Už jen to je nad rozpočet.

Procesor není v herním PC důvod měnit, pokud se nejedná o nějaké specifické použití.

RAM určitě dokup, tady není o čem. Grafiku ale pocítíš víc.

Měnit case kvůli USB - cože? Zvlášť s tím limitem, co na to máš? Kup si za pár korun USB hub a prodlužovačku zezadu z desky.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod ferar360 15. 12. 2018 23:30

Teda aký mám problém s grafickou kartou. Batman Arkham Knight mi nešiel plynulo v exterieroch, viem, že je zle naportovaný na PC ale by som aspoň ten výkon GTX1060 mal do budúcna.

Musím vymeniť case, vadí mi ten zlomený USB a keď nemusím kupovať procesor, tak sa prostriedky uvolnili.

Ramka odporúčanie?
ferar360
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 16. 12. 2018 00:10

Kvůli blbě provedené konverzi průměrné hry bych grafiku neměnil. A pokud už ano, tak za takovou, abych poznal nějaký rozdíl i jinde než jen několika procenty v benchmarku. Vyhledej si porovnání 970 a 1060, možná budeš nemile překvapený. Výsledky z Batmana v hlavě nemám, ale v průměrném herním výkonu zas takový rozdíl není.

Case - nemáš ani na tu grafiku, chceš k tomu kupovat RAM, ale nacpeš řekněme čtvrtinu rozpočtu do case kvůli vylomenému portu?

RAM ideálně tu samou co už tam máš.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod polda 16. 12. 2018 01:16

Máš na case 2 pozice 5'25 tak kup příslušenství s usb a namontuj to tam. 970 jsem vymenil za 580 a řikam ano pokud máš peníze ,jsou detaily vcetne lepšího obrazu.
polda
Junior