Upgrade, Hry, LN - 20 000

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Qefik 11. 1. 2019 17:36

Ahoj, potřeboval bych poradit s upgradem vnitřností. Aktuální stav je

CPU: i5 3570k@4.5GHz + Ninja 4
MB: GA-Z77-D3H
GPU: MSI Armor RTX 2070
PSU: Corsair RM650
RAM: 16GB DDR3
CASE: FD R4 + 4x fan v case F14
Monitor: Asus MG279Q WQHD@144Hz

Představa je, nechám si case, grafiku, zdroj (má nalítáno tak 3 roky), CPU chladič Ninja 4 a disky. MB, CPU a RAM zkusím někomu poslat dál za pár kačí, mám ještě náhradní desku s Z77 od Asrocku.

50% hry (CSGO, BF, novinky), dvakrát do roka střih videa, jinak nic náročného. Kupoval jsem před Vánocema grafiku, ale CPU to dost brzdí (s tím jsem počítal). Teď už jsou i nějaké finance na zbytek. Bohužel nemám představu, zda AMD nebo Intel, Zenu se nebojím. Systémové SSD ideálně M2 NVME do 500GB. Ve stávajícím mám Intel SSD 120 GB a už krásně na tom 4 roky žiju bez problémů s kapacitou. Prosím zahrnout i datový disk, stávající mám 1TB WD Green a 3x 750GB 2,5 notebookové, co se mi válely po baráku a není to ideální.

PC si umím poskládat sám, ale vzhledem k požadavku na LN a ušetření mých nervů bych se nezlobil, kdyby mi to poskládal někdo z místních odborníků, ideálně Brno.

Pokud jsem na něco zapomněl, prosím omluvte mě, rád doplním. Rozpočet 20k NEMUSÍ být vyčerpán za každou cenu :)
Díky
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“
Mark Twain
Qefik
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 11. 1. 2019 17:39

CS:GO / BF? A přetaktovaná 3570K nestíhá? No, nemyslím si, že ti v tom případě novější hardware pomůže...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 1. 2019 18:00

Jak rychle to chceš? Úterý středa Brno budu.

8600k + delid, z370-A PRIME, nějaké rychlejší paměti k tomu. Ninja bude starý s původní sponou která lámala 1151 procesory, takže chladič vyměň, protože kupovat druhý chladič vyjde levněji, než kupovat druhý procesor.

Nějaký Freezer 33 a 2ks F12Silent k tomu bude plně adekvátní.

Ak tomu 970 EVO NVME v 500GB. Může být?

19.219,- Kc
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Qefik 11. 1. 2019 21:26

@milsimr CSGO to tak poznat není, ale když si pustím něco co teď vyšlo, tak CPU už dýchá na 90%. Konkrétně Mutant Year Zero Nehledě na stáří přes 5 let od doby pořízení.

@Kin Zase nebudeme tak spěchat, počítal jsem spíš s dalším měsícem, stroj momentálně funguje bez problémů.

Návrh se mi líbí, škoda toho Ninju, v bedně vypadá hezky, ale poradit si nechám rád. Napíšu tedy v SZ.
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“
Mark Twain
Qefik
Junior