Nové PC na úpravu fotek, 20-25000Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Martin7.7 2. 2. 2019 14:41

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: Classic
UCEL PORIZENI SESTAVY: 60% úprava fotek (Zoner Photo, PhotoShop), 20% sledováni videa, 20% internet
FINANCNI LIMIT: 20-25000 Kč (důležitý poměr cena výkon)
OPERACNI SYSTEM: Windown 10 Home, započítat do ceny
SESTAVITE SI PC SAMI?: ano
BUDETE TAKTOVAT?: ne
MONITOR + JEHO ROZLISENI?: nezahrnovat do ceny, QHD
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? jen skříň

Počítač bude primárně sloužit k úpravě fotek v programench Zone Photo a PhotoShop, ale je to pouze koníček. Potřebuji sestavu, která bude fungovat spolehlivě, bude mít dobrý poměr cena/výkon a zároveň bude rozumně použitelná i za několik let. Hry se něm hrát zatím nebudou ale do budoucna to nevylučuji, proto bych rád, aby stačilo dokoupit jenom grafickou kartu.

Pokusil jsem se podle ostatních příspěvků něco dát dohromady sám (košík).

Systémový disk by měl být 500GB a druhý datový alespoň 2TB. Jinak nemám žádné preference jednotlivých komponent.

U Windows by mě zajímal názor ostatních zda se vyplatí vzít OEM verzi, nebo přenositelnou, která je asi o 500,- dražší.

Předem díky za všechny rady.
Martin7.7
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 2. 2019 15:40

Rozhodne FFP, pokud nakupujes v retailm cenach.

Drzim se lehce pod vyssi hranici rozpoctu a rovnou Ti k tomu reknu, ze divat se cenove nize nema prilis vyznam. Pro nevelkou financni usporu bychom museli obetovat podstatnou cast vykonu, coz by se v konecnem dusledku (tzn v pomeru ceny PC jako celku a jeho celkoveho vykonu) nakonec nevyplatilo.

Osadil jsem moderni 6jadrovy procesor, 500GB bleskove NVME SSD od Samsungu a 16GB rychlych pameti. Zaroven mas v navrhu velmi kvalitni zdroj s desetiletou zarukou, GOLD certifikatem a dostatecnou vykonovou rezervou i pro pripadnou budouci grafickou kartu.

Jako prijemny bonus je pak navrh LOW NOISE ... resp. komponenty zde vybrane LN sestavu umoznuji ... a jak uz si to dokazes (a nebo treba od nekoho nechas) odladit, necham na Tobe.

-

24.764,- Kc

Operacni system mas samozrejme v cene, Windows 10 v prenositelne verzi. Stejne tak u 2TB HDD jsem Tve prani splnil. (A dal jsem rovnou tichy disk, aby neobtezoval hlucnosti.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod plesgo 3. 2. 2019 08:17

sestava dobra, windows bych bral z aukra a usetrene prachy investoval do....Kine?☺
plesgo
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 2. 2019 12:03

Do odladeni? (-:

KineCZek

Odeslat příspěvekod Martin7.7 3. 2. 2019 12:32

Windows přes Aukro je dobrý nápad. Díval jsem se na ty ceny a je to velká úspora.

Co se týká LN varianty ještě to zvážím. Kdybych nechtěl řešil LN, dá se někde ušetřit, nebo naopak za dané peníze zvýšit výkon? Jak jsem psal, chci dosáhnou co nejlepší poměr cena výkon (při zachování kvalitních komponent) ale mermomocí nepotřebuji utratit celý rozpočet. I proto jsem dával cenové rozpětí.
Martin7.7
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 3. 2. 2019 16:11

jakože výkonem už moc výš není kam.. tam je další změna až hodit Z desku a takovací i5.. což si nemyslím, že úplně využiješ..

ušetřit leda na hlučnosti.. ale Kinova sestava teď jak je mě přijde super.. i po přidání graf. karty nebude nikde brzda a můžeš si zahrát i moderní hry dle možností karty...

Pokud to máš jako hobby a neživíš se tím, je to super sestava.. a ta hlučnost si myslím, že je skvělý bonus.. protože proč nemít dobrou skříň s odhlučněním, když se není bez problémů vlezeš?
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod Almighty 4. 2. 2019 17:32

Zdravím, jelikož zrovna řeším stavbu počítače s téměř shodným zadáním, dovolil bych si pár doplňujících dotazů. Pokud je to špatný přístup, tak se omlouvám a založím si vlastní vlákno.

Kromě zmíněné úpravy fotek, bude počítač používán k občasnému střihu videa (Pinnacle Studio/Adobe Premiere). Vše na hobby úrovni "z dovolené". V nejbližší době se bude video určitě pohybovat maximálně v rozlišení 1080p.
Má v tomto případě smysl uvažovat o grafické kartě? Předpokládám, že člověk maximálně ušetří nějaký čas během encodování videa, nicméně práce s programy bude plynulá, resp. spíše záviset na rychlosti úložiště a kapacitě RAM.

Pozoruji, že poslední dobou získává na oblibě platforma AMD, historicky jsem měl vždy radši Intel+nVidia, nicméně na druhou stranu proč platit zbytečně více. Má smysl uvažovat o sestavě založené na AMD?

Také jsem koukal, že v nákupním košíku jsou 4ks ventilátorů, ty jsou zamýšleny jako doplněk k těm dodávaným se skříní, nebo jako jejich náhrada?
Almighty
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 2. 2019 18:49

Lépe vlastní vlákno.

KineCZek