Upgrade herniho PC

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod MunkyCZ 5. 2. 2019 13:30

Zdravim mistni odborniky,
Rozhodl jsem se upgradovat/vymenit moji herni masinku.
Soucasny pc:
Zdroj: corsair cx500 - 500W
Skrin: FD CORE 3300
Vetraky: ARCTIC 14
Chladic: ARCTIC Freezer 13
CPU: i5 4590 tray
GPU: msi gtx 970 gaming 100me
RAM: kingstone 2x 4GB 1600MHz CL11
Zakladovka: MSI B85-G41 PC MATE
HDD: seagate 1TB
SSD: patriot blaze 120gb
Sestaveno od Kineczka.

Chci se zeptat zda je lepsi to cele prodat a nebo jen neco a upgradovat. Grafiku budu mit 2070ku msi pokud by slo pouze o upgrade grafiky, procaku, zakladovky a ramek tak bych se rad vlezl za zbyle 3 veci do 10-15 tisic + bych pak chtel nejake dalsi ssd asi 500gb ale to az casem nezahrnovat do rozpoctu.

Hlucnost clasik
Stavet budu asi sam popripade bych se domluvil s nekym z mistnich.
Taktovani pouze s nekym z mistnich odbornika sam urcite ne.
Periferie a vse ostatni mam.

Predem dekuji za vase rady a pripadne nedostatky v mem pozadavku rad doplnim :)
MunkyCZ
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 2. 2019 13:38

Tak RTX2070 tam muzes dat a nic dalsiho menit nemusis. Pripadne pak SSD MX500 s 500GB.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. (KineCZek)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod MunkyCZ 5. 2. 2019 13:44

Zdravim :)
Myslis teda ze je zbytecne menit neco jineho ? Rikal jsem si ze by to chtelo uz ozivit celkove ty streva prece jen uz to je 4 roky co ho mam doma
MunkyCZ
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 5. 2. 2019 13:53

Ono se za tu dobu nic zásadního nezměnilo. Ano, koupíš dneska procesor, co bude mít o dvě jádra navíc, ale cena nového procesoru a desky zdaleka neodpovídá tomu, jak ti to pomůže ve hrách.

Koupil bych RTX 2070, alespoň 500GB SSD na ty hry (některým to pomůže hodně, ne na FPS, ale na načítací časy) a dalších 8 GB RAM. Celkově investice kolik? Nějakých 15 tisíc? Rozdíl výkonu oproti nové sestavě s šestijádrovou i5 ve většině her zanedbatelný.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 2. 2019 14:03

Presne tak, dokup RAMku na 16 a cajk.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. (KineCZek)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod MunkyCZ 5. 2. 2019 14:17

A jake ramky je treba dokoupit ? ty stejne se uz nikde neprodavaji :/ popripade nebude tu grafiku brzdit zakladovka nebo procesor ? popripade se kamarad bude zbavovat Intel Core i7-4790k tak bych to od nej vzal za nejakou lidovou cenu pokud bude sedet do zakladovky.
MunkyCZ
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 5. 2. 2019 18:12

RAM kup co nejpodobnější. Frekvence, časování, napětí, to vše si ohlídej. Vyšší frekvence nebo nižší časování zas tolik nevadí, to si pak manuálně můžeš dorovnat. Problém je s tím málokdy.

Ta i7 ti zas tolik nepřidá. Kdybys měl zetkový (čti taktovací) chipset, tak bych to výměnu doporučil, takhle záleží, za kolik bys ji kupoval. Musela by být fakt levná, aby se to vyplatilo. Ona ta tvoje 4590 není zas úplně marná, i když do highendu to má samozřejmě daleko. Deska tu i7 pobere, jen ji nepřetaktuješ.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod JosephD 3. 3. 2019 02:13

Zakladateli, mám v podstatě stejnou sestavu (taky skládáno KineCZkem) a pokud hraješ maximálně ve fullHD a 60 Hz, tak si myslím, že zatím není potřeba do našich sestav vrážet ani korunu. Od KineCZka mám procesor taktnutý na 4.2 GHz stable, měl jsem i grafiku, ale tu jsem musel minulé léto přepnout v MSI Afterburneru na základní takty (po několika hodinách hraní PC zamrzlo a restartovalo se), takže maximálně napíšu KineCZkovi a poprosím o drobné polazení :-P

Moje sestava je TADY, jen má 16 GB RAM (dokoupil jsem tu samou po cca dvou letech).
Josef Murcek, herní pisálek na volné noze (dříve Doupe.cz, Hrej.cz a časopis LEVEL)
JosephD
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 3. 3. 2019 20:28

Až na to, že tazatel v původním dotazu jasně zmínil netaktovací procesor. U takovýho křemíku akorát vynutíš max. frekvenci turbo boost (3.7 GHz pokud se nepletu) a víc ani ťuk... byť to nutně nemusí znamenat bottleneck.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor