Pracovní PC LN

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod macmuffin 16. 2. 2019 19:51

Ahoj všem,

potřeboval bych domů pracovní stolní PC, nyní používám notebook Dell M3520, ale přijde mi, že výkon notebooku mi již nedostačuje.

Požadavek na hlučnost: alespoň LN, bohužel z důvodu malého bytu mám nyní PC kout v ložnici

Účel: 60% práce, 20% videa/foto, 20% zábava, multimédia

Finance: není určen, ale chci poměr cena - výkon

Operační systém: nezahrnovat, mám licenci

Sestavení svépomocí? to ještě nevím, buď postavím sám nebo využiji službu od zdejších místrů

Taktování? bude-li to mít smysl, nebráním se

Monitor? Nyní mám 27" AOC Q2790PQU, ale určitě potřebuji minimálně dva monitory, nyní zvažuji zda-li koupit ještě jeden stejný nebo raději další dva menší

Co vlastně na PC budu chtít dělat?
Je u mě běžné, že mám otevřených klidně i 20 RDP session na různé servery ve světě, zároveň otevřených cca 20 tabů v Chrome, rád bych na PC i virtualizoval (zde je otázka zda raději nepoužívat AMD pro více core, každopádně minimálně potřebuji 32GB ram paměti s tím, že je možnost upgrade na 64).

Umíte poradit? Díky
i5 2500K, 8gb RAM, Kingstone HyperX, 1,5TB Seagate
macmuffin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 2. 2019 02:00

Z390 umozni s 9700k i 128GB pameti, tady bych limit nevidel. V cem problem trochu vidim, je neurceni rozpoctu. Pro nekoho je cena/vykon smysluplne 20tisic, pro nekoho 50tisic.

Zabava ... zahrnuje i hrani her?

Monitor bych osobne resil jednim 4k panelem se 40+ palci uhlopricky na praci a jednim QHD 165Hz na hrani. Zvlaste na vzdalenou spravu je >40" 4k opravdu velmi vhodny.

V jakem systemu jsi nejcasteji? Cim virtualizujes a co chces virtualizovat?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor