Vlakna "PRUREZ TRHEM" napric forem Zive - Vase namety?

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 2. 2019 13:24

Jak jste si jiz mozna stacili vsimnout, vzniklo nekolik novych vlaken PRUREZ TRHU. Prozatim je zpracovano:

NEDOPORUCENE ZDROJE
DOPORUCENE ZDROJE
DOPORUCENE SKRINE
DOPORUCENE VENTILATORY
DOPORUCENE CPU CHLADICE
DOPORUCENE DESKY 1151
DOPORUCENE PROCESORY 1151
DOPORUCENE GRAFIKY GEFORCE
DOPORUCENE GRAFIKY AMD

A take (prozatim velmi spartanske) vlakno plne novych doporucenych sestav. Zmenil se nazev, casem se zcela urcite zmeni forma (berevne schema sestavy prevezmou z ostatnich prurezu) a pribydou tiche varianty sestav.

A hlavne tedy budou castejsi aktualizace ... coz neni jen slib, jeste pred obleknutim grafickeho kabatku uz aktualizace v 05/2019 probehla.

Sem, do tohoto vlakna, pak muzete psat sve nazory a pripominky k prurezum.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod krysta 25. 2. 2019 15:52

K sestavě za 6k - nedávno jsem stavěl něco tohoto ražení - volil jsem ASUS PRIME H270-PLUS + g4560. IMHO výkonnější procesor s lepší deskou za lepší cenu vyváží to, že je to o trochu starší platforma.

Obecně k levným herním sestavám - proč tak nikde není AMD? Dost jader, srovnatelné IPC a oproti non K Intelům půjde popohnat i na vyšší takty.
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 2. 2019 16:05

Jak v danem tematu i pisu, jde o prurez trhem. O modelove ukazky, co bych si sam byl ochoten koupit. Nikoliv o multikulturnotrasngenderovehyperkorektni snahu vsem se zavdecit.

Ale v pohode. Sveho casu, kdy byly DS samy Phenom, mi zase breceli modri, proc v tom chybi intel. Ted nejsem dost hRyzen ... ale dokazu s tim (spokojene) zit.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod krysta 25. 2. 2019 16:27

Spíš mě zajímal důvod volby, než komentář ke korektnosti, jako bych byl AMD fanatik, navíc když se v 1. polovině se jedná o Intel. Třeba abych mohl do budoucna změnit, co nasazuji, třeba mi něco uniká...
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 2. 2019 16:31

Jasne ze to ma i konstruktivni duvod.

Treba ta Tebou recena konfigurace. Nema to SpeedFan (pokud se neco nezmenilo, levne ASUSy ho ve dvoustovce neumely). Od vsech tech nastrelu bych chtel v budoucnu udelat tissi variantu, to tam myslim taky pisu. S minimem zmen, aby zajemce videl ty hlavni rozdily a nechodily mi pak SZ typu "ale proc tam mas tohle a v tissim neco jineho" treba u desek, nebo treba "ja koupil desku z classic a ted mi na tom nejede SpeedFan" atd.

Vy vubec nevite, kolik lidi mi takhle pise. A budte mozna radi, ze to nevite.

-

A Vy ostatni klidne piste, odpovidat se snazim vsem.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Sidonisis 25. 2. 2019 20:56

Jen dotaz ohledně GPU v sestave okolo 20k. Ta 1660Ti Armor od MSI je nejlepsi volba z tech co jsou momentálně k dispozici ?
Sidonisis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 2. 2019 21:23

No, je to takový řekněme vylepšený Ventus, na který půjde Accelero bez problému.

KineCZek

Odeslat příspěvekod meda2016 5. 3. 2019 22:29

Je potřeba vyměnit odkaz Doporučené sestavy (PLACEHOLDER...) v oranžovém hlavičkovém pruhu za nový.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 3. 2019 22:32

Dobra pripominka.

Ja mam v planu vice veci s temi doporucenkami, tissi verze a dalsi veci, tak aby to zustalo jednoduse updatovatelne, coz puvodni koncept prilis nebyl. Nosim to v hlave, ale nejsu lidi to hodit do PHPBB.

KineCZek

Odeslat příspěvekod dandy.f 12. 3. 2019 09:25

Chybí mi tam doporučení serioznějšího pracovního stroje pro někoho, kdo na počítači nechce hrát hry.
Renault Megane 2.0i 2007
dandy.f
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 12. 3. 2019 09:38

myslím, že v tomto případě je to těžký... každý pracuje v něčem jiném a museli by se dělat zvlášť doporučenky pro grafické práce, zvlášť pro střih videí, zvlášť pro autocad... v takovém případě je lepší si založit vlastní vlákno a zkusit se doptat přímo na míru tomu, co dělá daný člověk.
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 3. 2019 10:25

Přesně jak říká kolega. V nynějším návrhu jde o univerzálně použitelné stroje pro řekněme 85% populace. Všechny extra požadavky je ale nutno řešit individuálně. Každý SW má jiné požadavky, někde je nutno 2x Xeon, ECC, Quadro, Tesla. Jinde pohodlně stačí i9.

KineCZek

Odeslat příspěvekod atti.hombre 12. 3. 2019 12:46

Je super,že si s tým dáš tolko práce - díky za to. Mám len jednu ( ani nie technickú ) poznámku: tie neonovo zelené hlavičky v texte- sú dosť nečitateľné a ťahajú oko- i dve ked niekto má :-D ... ja osobne by som asi zvolil tmavšiu zelenú- nech je väčší kontrast so šedým pozadím.
Tu: https://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=938&t=1296861 si sa textom asi netrafil do code farby pri fractal define S
Ryzen5 1600,Asus Prime X370 Pro, G-Skill Flare X 3200 MHz CL14 16GB,Sapphire HD 7750 Ultimate,AMD R7 SSD 240 GB,Sam.840 Pro 128GB + Toshiba DT01ACA200 + Himuro, RM 650x ,Thermaltake Armor Jr... Pentax K-3II Silver Edition
atti.hombre
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 3. 2019 12:59

Úžasná a rozsáhlá práce!
Amatér v nejlepším slova smyslu, i když je to špičkový profík! ;-)
atti.hombre píše:díky za to
Milan
Milanr1
Pokročilý

Další stránka