Vlakna "PRUREZ TRHEM" napric forem Zive - Vase namety?

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod Pytlík 12. 3. 2019 16:25

KineCZeku, dobrá práce, ale zářivá světle zelená na světlém pozadí je pastvou pro mé staré oči. Nešlo by to změnit?
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 3. 2019 16:26

Dík za opravu.

//pouzivejte tmavy skin, setri to oci. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Pytlík 13. 3. 2019 16:32

Vezmeš někdy na milost AMD, nebo jsi zanevřel definitivně?
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 13. 3. 2019 16:58

Na fóru, kde při uvedení Ryzenu 7 1700 se na střih a rendering raději doporučoval 4 jádrový i7-7700K, protože Intel, bych najednou obrat nečekal.

Ale ten průřez procesorů je úsměvný, že pro 95% lidí zde je vhodnější Intel a pro těch zbylých 5% se nevyplatí zabývat + vyšší IPC Intelu?

Pominu-li, že prodeje Ryzenů a celková situace na trhu určitě není 95:5, tak IPC na stejné frekvenci je již téměř srovnatelné. Zároveň tam vidím G5400, i3-8100 a i5-8400. Ani jeden z těchto procesorů nejde přetaktovat a tak o IPC nemůže být řeč. i5-8400 běží na 6x 3,8Ghz a i3-8100 dokonce jen na 4x 3,6Ghz, nemluvě o G5400, který 2200G s Vegou po OC pošle někam.

Zato 6 jádrový/12 vláknový Ryzen 5 2600 za 4,3k lze přetaktovat i na levné desce s chipsetem A320 na 6x 4Ghz, se štěstím 4,1-4,2Ghz. IPC najednou bude úplně jinde. To samé ostatní Ryzeny. Pak tu jsou takové detaily, jako kvalitní BOX chladič, který se k levnějším Ryzenům hodí.

Chtělo by to občas sundat ty modré brýle.
i9-9900KS @ 5Ghz/4,5Ghz Cache + FD S24 | MSI Z370 KRAIT GAMING | GIGABYTE RTX 2080 Ti AORUS 11GB @ 2115/16600Mhz | G.Skill Trident Z 16GB (2x8GB) @ 3600Mhz, CL16 | SAMSUNG 970 EVO PLUS NVMe | Corsair HX1000 | Bitfenix Aurora + LED | 144 Hz IPS QHD
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod malay 13. 3. 2019 17:50

Celý ten KineCZkův modus operandi stavby tichých PC se stále více dostává do rozporu s realitou (a trhem). Speedfan vznikl z potřeby sofistikovanějšího řízení ventilátorů v dobách, kdy řízení otáček biosem vypadalo 50%, 75%, 100%, ale nebyl problém najít v každém segmentu nějakou desku, která ho podporovala. Dnes je vybírání desek podle podpory speedfanu anachronismus, ale to tady již zaznělo v jiné podobě několikrát. Cesta je vyvinout si nebo převzít hardwarové řešení, které bude nezávislé na platformě a půjde nasadit na každou desku. Nebo se taky dá pokračovat v zajetých kolejích až k zátarasu (to už pak ale asi dojde úplně každému, že kolej, po které si to fičel, nikam dál nevede).
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 13. 3. 2019 18:11

Napsal jsi to pěkně, nelze než souhlasit.
i9-9900KS @ 5Ghz/4,5Ghz Cache + FD S24 | MSI Z370 KRAIT GAMING | GIGABYTE RTX 2080 Ti AORUS 11GB @ 2115/16600Mhz | G.Skill Trident Z 16GB (2x8GB) @ 3600Mhz, CL16 | SAMSUNG 970 EVO PLUS NVMe | Corsair HX1000 | Bitfenix Aurora + LED | 144 Hz IPS QHD
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 13. 3. 2019 18:27

ale tak má raději intel, já mu to neberu, lze mu to i odpustit, je dobrej v tom co dělá
já mám zas raději amd, ale vlákno se sestavami kvůli tomu zakládat nebudu 8-D
ale občas se snažím někomu amd nacpat, no většina chce stejně intel, protože intel
buďme rádi že ho tu máme
díky kine za všechny tvé příspěvky
co se týká boxů u amd, je to lepší než kdysi, ale skoro vždy se najde v sestavě pětikilo na věž.chladič a urč se to vyplatí, já bych s boxem nevydržel
jsem jel týden 1700 s přibaleným prý tichým chladičem a spokojen jsem nebyl (než přišla spona na noctuu)
EDIT: tady pár orientačních sestav, vždy se to samo dá udělat jinak, přidat NVME atd..., průběžně je aktualizuju, když se objeví něco výhodnějšího
https://www.czc.cz/54qfqgrrmogskalk02i33sdhg4/seznam
https://www.czc.cz/f9rsogshl8je79j3jkrognnpe8/seznam
https://www.czc.cz/ct1lroq6pugjlb6pej4e2ovks8/seznam
https://www.czc.cz/5j6c1oh2jggdibg7i92mjglkng/seznam
https://www.czc.cz/btuobgvniignl82upjprheoqe7/seznam
https://www.czc.cz/3ajun84dtugl180dsrg6kcrk73/seznam
https://www.czc.cz/5d57lclkhoivvbe0ncmvf1dmp6/seznam
https://www.czc.cz/cm98qnbisqjcc9bkhhd0ufhvig/seznam
https://www.czc.cz/3s3nk07s70ivubh1ovggn67975/seznam
neumím k tomu omáčku, takže takhle bych si to koupil já, nebo doporučil kámošům
ale pozor: je to jen pro socky co nemají na intela :lol: (ironie)
Naposledy upravil bandolier.wz dne 14. 3. 2019 08:03, celkově upraveno 4
:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod STSCHvojkoviceBrod 13. 3. 2019 18:41

Pokud má být účelem tématu nahnat si kšefty na ULN sestavy, které mám postavené na Intelu, tak OK, normální člověk si do PC za 20k i3-8100 nedá.
STSCHvojkoviceBrod
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 13. 3. 2019 20:08

Zveřejnění přehledu, názoru, jak sestavit PC kolem intelu, dává možnost spoustě zájemců získat nějaký počáteční přehled. I o tom, jaký pohled z praxe na to má Kin, kterého o nic nemusí žádat.
Třeba by zveřejnění jiného kolegy z praxe na sestavy kolem AMD na jednom místě pomáhalo dalším zájemcům. Proč se chlubit, že nic takového nebude, když mu to u Kina chybí, a zájemci by uvítali?
Stačilo by pak odkázat na tu stránku se sestavou např. 3B :D

Já sleduji nápady všech - Takže jsem viděl, že po názorech inženýrů AMD, jak zbytečně nezvyšovat budget, vidím i u Kina, jak začíná 2019 na nižším budgetu, ale jen s takovým složením, kdy je sám s komponenty spokojený.

Během roků jsem četl a pamatuji si několik odůvodnění od Kina, proč je v sestavě "právě toto" a právě v "této době". Dal to k dobru zadarmo.

Neexistuje jen jeden správný náhled, pokud jsou i různé požadavky na používání.
Pro sebe si volby dovedu odůvodnit, ale jen s mými vědomostmi (a často něco přehlédnu). Vy máte určitě jiné.
Za málo peněz hodně muziky znamená nejen výkon ale i pomalé zastarání a žádné potíže.
Protože iCPU gen.8 není gen.7 ...ale nemá tu být flame.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 3. 2019 20:22

Ceska malost, zavist, povyk od stolu v hospode ... ale sami neco sepsat, sami neco udelat ... to ne. Vtipne je, ze zrovna vcera jsem radil zde na foru Ryzen. Vtipne je, ze sveho casu mi breceli intelisti, ze davam do sestav "jenom ty Fenómy" a proc ne C2Q. Ze breceli zeleni, proc ignoruju Thermi ... pardon, chci rict Fermi. Breceli ASUSaci, kdyz jsem ignoroval desky ASUS kvuli problemum. Breceli MSI -ckari, breceli Gigabytaci, kriceli Samsungo-EVO-iste ...

A k tomu vsemu se nasla hromada dalsich, brecicich nad tim, ze cas od casu postavim sestavu. Schvalne mi tedy najdete, kolikrat to v tech vsech tunach textu s prurezy mam napsane. Ted hned, k dnesnimu dni. Kolikrat kde koho na co "nahanim na kseft."

BTW uplne nejlepsi jste Vy, kdoz kazete vodu, ala sami chlastate vino. Brecite a trolite za hRyzny, ale sami doma mate covfefelake. Jmenovat, navazet se ani urazet nikoho nebudu, nebot pubertu mam jiz za sebou a takoveto projevy nemam, narozdil od nekterych z Vas, davno zapotrebi.

Vzdyt uz s tim jste k smichu.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod STSCHvojkoviceBrod 13. 3. 2019 22:58

Čo bolo, bolo, teď je Intel předražený a ještě s prázdnými sklady, snad se to ke konci roku zlepší.
Stejný základ na AMD: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... FO014FKE01

Výhody: vyšší výkon procesoru, možnost upgrade dalších dvou generací (slíbeno), možnost taktování.

Jinak nic ve zlém, jistě jsi mi i v minulosti radil.
STSCHvojkoviceBrod
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 3. 2019 23:02

Grafika v té sestavě přijde ještě změnit, ve více sestavách se budou dít změny. Zatím jsou sestavy hodně hrubá kostra.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Timmy12 13. 3. 2019 23:19

Chci se zeptat, upřednostnění i5-8600K před 9600K je z důvodu zanedbatelně vyššího výkonu ve hrách a potřeby kupovat dražší desku? U mě třeba vítězí pájka, oproti pastě a trochu lepší OC (možná spíš jen pocit?).

Jinak válka červená vs modrá... poslední dobou si skoro každý den naklikám jeden košík modrý, jeden červený a pořád se nemám k tomu některý z nich objednat. Poslední dobou mi častěji běží na PC Adobe Premiere a Photoshop, než nějaká hra. Sice AMD poslední dobou fandím čím dál víc, zase na druhou stranu ve mě stále hlodá zklamání z prvního a zatím posledního AMD, které jsem si pořídil - FX-6300 a jeho nefunkčností základních věcí. Nestabilita systému, různé zamrzání, pády programů a další věci, které jsem nezažil snad nikdy ani s Celeronem, Pentiem II, III, IV, C2D atd. Ale je mi jasné, že jakmile nám všem vytře třetí generace červeného tábora zrak, tak se všechny sestavy přebarví do ruda :twisted: :-D
1)Ryzen 7 3700x + Grandis 2 , CROSSHAIR VI HERO , MSI GTX 1060 6GB OC, 32GB DDR4
2)i5-3470 + Freezer i11, GIGABYTE H77M-D3H , MSI GTX 1050 Ti 4GB OC, 16GB DDR3
3)T100TAM-DK014B
Timmy12
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 3. 2019 23:41

Můj první domácí počítač byl AMD :-)

8600k je kvůli ceně za platformu.

KineCZek

Odeslat příspěvekod meda2016 14. 3. 2019 08:09

Teď jsem právě poslouchal z CRo skladbu Jazz Q - Trhanec; a při tom mám v dávné oblibě (cca 1975) skladbu stejného jména od banjisty Vojty Zíchy (na živo v Malostranské Besedě). Každá potěší jiné publikum a někdy stejné. Připadá mi to s procesorovou platformou podobné.
meda2016
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka